www.torun.pl

Dzień Kobiet w Młynie

Miasto
Data publikacji: 17 lutego 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy 5 marca zaprasza na wieczór dla kobiet. W centrum nauki będzie można sporo dowiedzieć się m.in. o naturalnym wyglądzie w modzie, makijażu i kosmetykach.

Hasłem wieczoru jest "Kobieta - naturalnie piękna". W programie wydarzenia znalazły się warsztaty poświęcone samoakceptacji. Uczestniczki dowiedzą się jak zadbać o siebie i znaleźć czas na odpoczynek.

- Dietetyczka wskaże najnowsze trendy w zdrowym odżywianiu. Odpowiemy na pytanie czy drakońskie diety są nam potrzebne, a także jakie koktajle poprawią samopoczucie i urodę. Na stanowisku fitness przypomnimy jak ważny jest ruch dla naszego zdrowia i dobrego wyglądu. Nie zabraknie rozmów o najnowszych trendach w makijażu - wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy.

Podczas wieczoru będzie również okazja do zrobienia własnego wybranego kosmetyku przy wsparciu pracowników Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Prowadzący zajęcia zaprezentują sposoby na otrzymanie kosmetyków z „domowej fabryki”. Wykorzystane zostaną m.in. olej słonecznikowy, olej kokosowy, cukier, sól i miód.

Dr Justyna Kozłowska z Wydziału Chemii UMK opowie o kosmetykach, ich składnikach oraz o tym na co zwrócić uwagę podczas ich wybierania. Marcin Piątek - farmaceuta i autor bloga "Zaufany farmaceuta" - obali mity dotyczące suplementów diety i „magicznych mikstur”, poprawiających zdrowie i urodę.

- Podczas wykładu "Naturalnie piękna, czyli słów kilka o postrzeganiu kobiecego ciała" zastanowimy się czy dopracowane „naturalne looki”  gwiazd i celebrytek to zasługa genów czy pomoc specjalistów. Podpatrzymy, czym jest naturalne piękno i jak można je promować - mówi Marcin Centkowski.

Nie zabraknie również stanowiska z biżuterią hand made. Do stworzenia bransoletek zostaną wykorzystane naturalne materiały jak muszelki kauri i kamienie naturalne. Uczestniczki będą mogły skorzystać również z kawy i herbaty oraz drink baru. Dlatego organizatorzy zachęcają, aby samochód zostawić w garażu.

Wieczór dla kobiet odbędzie się 5 marca w godz. 18:00-21:00. Pierwsze 100 biletów w cenie 20 złotych można nabyć w kasach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacji oraz w systemie sprzedaży online. Po wyczerpaniu puli promocyjnych biletów będą one dostępne w cenie 30 zł.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Przed izbą przyjęć Specjalistycznego Szpitala Miejskiego rozpoczęto rozstawianie namiotów. To w nich będzie się odbywała wstępna selekcja, umożliwiająca oddzielenie pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem od pozostałych.
 • Biznes
  To kolejne działanie mające na celu ograniczenie negatywnych skutków pandemii na gospodarkę. Jest kierowane do małych i średnich przedsiębiorców. Środki przeznaczone na ten cel to 400 milionów złotych. Nabór wniosków ruszy z końcem kwietnia. Jak zapowiadają twórcy nowego funduszu pożyczkowego: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz...
 • Biznes
  Ministerstwo Rozwoju przedstawiło dziś (7 kwietnia) nowe propozycje rozwiązań dedykowanych przedsiębiorcom.
 • Drogi, Miasto
  Ulica Bażyńskich na odcinku od Batorego do ul. Wojska Polskiego, na wysokości Szpitala Miejskiego, została zamknięta dla ruchu.
 • Miasto
  Fundacja na Rzecz Hematologii i Medycyny Regeneracyjnej prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup maseczek, przyłbic, kombinezonów i środków dezynfekcyjnych dla Oddziału Hematologii w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim.
 • Miasto
  Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na zajęcia powtórkowe w formie e-learninowej przed egzaminem dojrzałości z matematyki.
 • Filharmonicy z orkiestr symfonicznych największych polskich miast, w tym z Torunia, zagrali wspólnie fragment utworu „Wiosna” Antoniego Vivaldiego.
 • W ramach akcji „Zostań w domu, ćwicz z nami” do aktywności fizycznej zachęcają Twarde Pierniki.
 • 6 kwietnia 2020 roku dyrekcja Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu podjęła decyzje o zamknięciu Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.
 • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs Szybka Ścieżka „Koronawirusy”. Agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego sięga po sprawdzoną formułę finansowania innowacji z Funduszy Europejskich, by przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusów, w tym SARS-CoV-2. Aż 200 mln zł trafi do polskich przedsiębiorców i...
 • Życzenia Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego z okazji Światowego Dnia Zdrowia.
 • Znany toruński lekarz, którzy walczy ze stwardnieniem zanikowym bocznym, rozpoczął eksperymentalną terapię komórkami macierzystymi w klinice w Seulu.
 • W Toruniu i powiecie toruńskim potwierdzono zarażenie obecność SARS-CoV-19 u 59 osób. W związku z zarażeniem dwa oddziały Specjalistycznego Szpitala Miejskiego zostały zamknięte.
 • W okresie Świąt Wielkanocnych w Toruniu będzie inaczej funkcjonowała komunikacja miejska.