www.torun.pl

Dzień Kobiet w Młynie

Miasto
Data publikacji: 17 lutego 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy 5 marca zaprasza na wieczór dla kobiet. W centrum nauki będzie można sporo dowiedzieć się m.in. o naturalnym wyglądzie w modzie, makijażu i kosmetykach.

Hasłem wieczoru jest "Kobieta - naturalnie piękna". W programie wydarzenia znalazły się warsztaty poświęcone samoakceptacji. Uczestniczki dowiedzą się jak zadbać o siebie i znaleźć czas na odpoczynek.

- Dietetyczka wskaże najnowsze trendy w zdrowym odżywianiu. Odpowiemy na pytanie czy drakońskie diety są nam potrzebne, a także jakie koktajle poprawią samopoczucie i urodę. Na stanowisku fitness przypomnimy jak ważny jest ruch dla naszego zdrowia i dobrego wyglądu. Nie zabraknie rozmów o najnowszych trendach w makijażu - wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy.

Podczas wieczoru będzie również okazja do zrobienia własnego wybranego kosmetyku przy wsparciu pracowników Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Prowadzący zajęcia zaprezentują sposoby na otrzymanie kosmetyków z „domowej fabryki”. Wykorzystane zostaną m.in. olej słonecznikowy, olej kokosowy, cukier, sól i miód.

Dr Justyna Kozłowska z Wydziału Chemii UMK opowie o kosmetykach, ich składnikach oraz o tym na co zwrócić uwagę podczas ich wybierania. Marcin Piątek - farmaceuta i autor bloga "Zaufany farmaceuta" - obali mity dotyczące suplementów diety i „magicznych mikstur”, poprawiających zdrowie i urodę.

- Podczas wykładu "Naturalnie piękna, czyli słów kilka o postrzeganiu kobiecego ciała" zastanowimy się czy dopracowane „naturalne looki”  gwiazd i celebrytek to zasługa genów czy pomoc specjalistów. Podpatrzymy, czym jest naturalne piękno i jak można je promować - mówi Marcin Centkowski.

Nie zabraknie również stanowiska z biżuterią hand made. Do stworzenia bransoletek zostaną wykorzystane naturalne materiały jak muszelki kauri i kamienie naturalne. Uczestniczki będą mogły skorzystać również z kawy i herbaty oraz drink baru. Dlatego organizatorzy zachęcają, aby samochód zostawić w garażu.

Wieczór dla kobiet odbędzie się 5 marca w godz. 18:00-21:00. Pierwsze 100 biletów w cenie 20 złotych można nabyć w kasach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacji oraz w systemie sprzedaży online. Po wyczerpaniu puli promocyjnych biletów będą one dostępne w cenie 30 zł.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu eWinner 1. ligi żużlowej toruński Apator pewnie pokonał drużynę z Gniezna 55:35.
 • Kultura, Miasto
  Recital organowy zabrzmiał w katedrze śś. Janów. Koncert odbył się w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu "Nova Muzyka i Architektura".
 • Miasto, Sport
  PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi odbędą się 15 sierpnia 2020 r. o godz. 19:15 na toruńskiej Motoarenie.
 • Miasto
  W niedzielę 12 lipca 2020 roku Toruń pojawi się w popularnym programie porannym „Pytanie na śniadanie” w TVP2.
 • Miasto
  W odpowiedzi na prośby mieszkańców ławka multimedialna grająca utwory Fryderyka Chopina na ul. Mostowej została przeprogramowana. Dotychczas funkcja audio była dostępna w godzinach 7:00-22:00 na żądanie poprzez wciśnięcie przycisku. Każdy kolejny z czterech utworów był emitowany poprzez kolejne wciśnięcie przycisku audio.
 • Miasto
  Razem zaplanujmy, jak zagospodarować pierzeję południową Rynku Nowomiejskiego na cele wypoczynkowo-rekreacyjne.
 • Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie informuje, że w piątek od godz. 15:00 mogą wystąpić burze z gradem.
 • Koncerty, Kino Letnie, spektakle teatralne i zbliżający się festiwal światła w niecodziennej odsłonie – tak właśnie zapowiadają się wakacje w Toruniu. Festiwal Teatrów Ulicznych czy plenerowa Scena Letnia to tylko część oferty przygotowanej przez Toruńską Agendę Kulturalną na ten okres. Najbliższe wydarzenia już w ten weekend! Przypominamy o...
 • Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu rozstrzygnął przetarg na dostawy pięciu nowych, pięcioczłonowych tramwajów. Nowe pojazdy dostarczy PESA, która jako jedyna złożyła ofertę w przetargu. Na realizację zamówienia wykonawca ma 24 miesiące.
 • W poniedziałek 13 lipca 2020 r. rusza nabór wniosków na zadania służące ochronie zasobów wodnych, polegające na gromadzeniu i wykorzystaniu wód opadowych i roztopowych w miejscu ich powstania.
 • W sobotę 11 lipca 2020 r. na Motoarenie odbędą się zawody żużlowe. Aby ułatwić wiernym kibicom toruńskiej drużyny dotarcie na stadion, uruchomione zostaną kursy tramwajów linii nr 5.
 • 147 wniosków poprawnych formalnie złożyli mieszkańcy do budżetu obywatelskiego Torunia na rok 2021. Rekordowa liczba propozycji lokalnych wpłynęła z Bydgoskiego.
 • O tym, jak bezpiecznie przetrwać pandemię, rozmawiamy z mgr Ewą Nowak - Wąsicką, Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.
 • Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego to obecnie jeden z większych placów budowy w Toruniu. Inwestycja zakończy się w listopadzie 2021 roku.