www.torun.pl

Działania prewencyjne [16.03.2020]

Miasto
Data publikacji: 16 marca 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz

16 marca 2020 roku prezydent Michał Zaleski przekazał informacje dotyczącą działań prewencyjnych związanych z zagrożeniem koronawirusem.

16 marca 2020 roku zorganizowano konferencję prasową, która transmitowana była w serwisie YouTube. Dziennikarze za pośrednictwem zamkniętej grupy na Facebooku mogli zadawać prezydentowi pytania. Póki co w Toruniu nie ma potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem i wprowadzono działań prewencyjnych.

- Zapewniam, że miasto funkcjonuje sprawnie i efektywnie. Pamiętajmy jednak, że wśród nas są osoby, które wymagają  pomocy i wsparcia. Przypominam, że czynne są dwa numery telefonów pod którymi mogą skontaktować się osoby potrzebujące pomocy. W ramach działu interwencji kryzysowej i poradnictwa specjalistycznego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie funkcjonują dwa całodobowe numery telefonów: 56 477 00 91 oraz 56 477 00 92. Można tam zgłosić prośbę o pomoc i chęć udzielania pomocyzapewnia prezydent Michał Zaleski.

Nieczynne są punkty gastronomiczne, ale można korzystać z dostaw na wynos i dowóz. Oferta w Toruniu jest bardzo interesująca i bogata.

Od jutra ograniczony dla interesantów będzie dostęp do niektórych wydziałów urzędu miasta i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Toruń.

- Dwa Punkty Informacyjne Urzędu Miasta są czynne: Wały gen. Sikorskiego 8 i w budynku przy Grudziądzkiej 126. Ze względów bezpieczeństwa prosimy, aby jak najrzadziej odwiedzać te miejscaNajważniejsze w naszych rękach, bądźmy ostrożni i chrońmy siebie nawzajem! – dodaje prezydent.

fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu autobus z reklamą „Podróżuj razem z nami” z wizerunkiem Katarzynky Żak i Adriana Miedzińskiego
  Miasto, MZK
  „Podróżuj razem z nami” to hasło promującej transport miejski kampanii społecznej Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. Na trasę wyjechał pierwszy autobus wspierający akcję.
 • Na zdjęciu toruńska starówka w deszczu
  Miasto
  9 sierpnia od godz. 14:00 na terenie Torunia i powiatu toruńskiego mogą wystąpić anomalie pogodowe.
 • Na zdjęciu tablica informacyjna Parku Pamięci Narodowej, w tle zachodące słońce i uczestnicy wydarzenia
  Miasto
  8 sierpnia 2020 r. otwarty został Park Pamięci Narodowej „Zachowali się jak trzeba”. Miejsce upamiętnia tysiące Polaków, którzy w okresie II wojny światowej ratowali Żydów narażając własne życie.
 • Na zdjęciu zdobywca tytułu DJ Roku, WRB. trzyma statuetkę oraz dyplom
  Kultura, Miasto
  Po prawie miesiącu głosowania, poznaliśmy zwycięzców plebiscytu Toruńskie Gwiazdy 2020. 8 sierpnia nagrodzony został najlepszy toruński DJ, Wykonawca, Nadzieja oraz Płyta Roku.
 • Na zdjęciu kran nad suchym zlewem
  Miasto
  Na 10 sierpnia 2020 r. zostało zaplanowane czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do niektórych budynków przy ul. Warneńczyka oraz Bażyńskich.
 • Maciej Tacher
  Kultura, Miasto
  Laureatów w kategoriach nadzieja, wykonawca, dj i płyta roku w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy poznamy 8 sierpnia 2020 r. o godz. 19.00 podczas koncertu w sali na Jordankach. Na scenie pojawią się znani i lubiani lokalni wykonawcy.
 • W sobotę 8 sierpnia 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • W związku ze zmianą organizacji ruchu drogowego w rejonie al. św. Jana Pawła II oraz pl. Niepodległości od soboty 8 sierpnia 2020 r. godz. 8:00 przeniesiony zostanie przystanek autobusowy „Plac Rapackiego”.
 • 1 i 2 sierpnia 2020 r. odbyła się pierwsza edycja międzynarodowego wyścigu „Śladami Królewny Anny Wazówny o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego”.
 • W piątek 7 sierpnia 2020 roku odbędzie się otwarty amatorski turniej siatkówki plażowej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, trwają zapisy duetów siatkarskich, które chcą wystąpić na boiskach na plaży przy ul. Broniewskiego 90.
 • Trzy spektakle w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych, plebiscyt Toruńskie Gwiazdy 2020, piknik sztuki w Kaszczorku, wieczorne rejsy toruńskich flisaków - tak zapowiada się najbliższy weekend w Toruniu.
 • Po decyzji rządu dotyczącej powrotu uczniów do szkół od 1 września 2020 r. miasto intensywnie przygotowuje się do organizacji pracy placówek oświatowych w nowych warunkach.
 • Na terenie Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono 237 przypadków zarażenia koronawirusem. Kwarantanną objęto 374 osoby, a 172 powróciło do zdrowia. Od początku trwania pandemii odnotowano 20 zgonów.
 • Informujemy, że w czwartek 6 sierpnia 2020 r. w godzinach popołudniowych na terenie budowy w rejonie placu Rapackiego i pl. Niepodległości nastąpiła awaria sygnalizacji świetlnej. Trwa jej usuwanie.