Дружній простір | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Дружній простір

Торунь для України
Data publikacji: 23 marca 2022
Autor: Paula Gałązka
Дружній простір

Діти та молодь з України разом із батьками (опікунами) можуть користуватися освітньо-відпочинковим простором, де вони можуть розслаблятися, навчатися та грати.

У новому просторі Університетської бібліотеки можна провести час із найменшими в куточку малюка, де є олівці, розмальовки та книжки, а також можливість разом дивитися казки по телевізору. Крім того, у розпорядженні є настільні та комп'ютерні ігри, шахи та головоломки, а також комп'ютери з доступом до Інтернету та відповідним програмним забезпеченням. Користувачі мають можливість безкоштовно сканувати та друкувати документи. Також є місце для онлайн-занять. Безпосередньо піл будинком університетської бібліотеки можна приємно провести час на свіжому повітрі.

Навчально-відпочинковий простір для осіб з України працює із понеділка до п'ятниці з 9:00 до 19:00.

Відповідаючи на потреби зацікавлених осіб, бібліотека планує в майбутньому створити навчальні курси та майстер-класи (наприклад, комп'ютерної грамотності, вивчення польської мови).


Навчально-відпочинковий простір для дітей та молоді з України

Університетська бібліотека, вул. Гагаріна, 13, ІV поверх

Aneta.Nowak@bu.umk.pl, tel: +48 56 611 4401

Фото UMK.pl

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy już działa. Na inaugurację ulicami starówki przeszła świąteczna parada, a na Rynku Staromiejskim pojawił się sam św. Mikołaj.
 • Wyjątkowy koncert na zakończenie Roku Kopernikańskiego
  Kultura, Miasto
  10 grudnia 2023 r. w Arenie Toruń odbędzie się koncert "Muzyka i kosmos". To finał toruńskiego Roku Kopernikańskiego
 • Schody na dworcu PKP wyłączone z użytkowania
  Miasto
  Ruchome schody prowadzące na I piętro w budynku Dworca Kolejowego Toruń Główny są wyłączone z użytkowania. Na wyższą kondygnację można się dostać schodami tradycyjnymi oraz windą. Po przebudowie dworca PKP Toruń Główny pojawiło się więcej lokali i punktów komercyjnych. W związku z niedużym zainteresowaniem podróżnych, szczególnie na wyższym...
 • Na zdjęciu: młode drzewa posadzone wzdłuż jezdni
  Eko, Miasto
  Rozpoczęły się nasadzenia 301 drzew w różnych lokalizacjach miasta. Do wykonawcy zadania należy trzyletnia pielęgnacja nowych nasadzeń.
 • MZK z tytułem Firma Dobrze Widziana
  Miasto, MZK
  Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu uzyskał tytuł „Firma Dobrze Widziana”, przyznawany przez Business Centre Club.
 • Na zdjęciu: kamienica przy ul. Bydgoskiej 52
  Miasto
  Senior Plus – to nazwa czwartego Dziennego Domu Pobytu, który powstaje w Toruniu. Mieścić się będzie przy ul. Bydgoskiej 52.
 • 28 listopada 2023 r. przedstawicielki i przedstawiciele organizacji pozarządowych spotkają się na XVIII Toruńskim Forum Organizacji Pozarządowych. Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 10:00 w hotelu Filmar. Rejestracja uczestników od godz. 9:30.
 • Przypominamy o obowiązku oczyszczania chodników ze śniegu i lodu. To dotyczy nie tylko gminy, ale także właścicieli nieruchomości. Obowiązki te wynikają m.in. z Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwały Rady Miasta Torunia. Właściciele, użytkownicy, osoby posiadające nieruchomość w zarządzie, a także inne podmioty władające...
 • „Postać św. Mikołaja” – to tytuł Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Organizatorem 14. już edycji konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 8 w Toruniu.
 • Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy już działa. Na inaugurację ulicami starówki przeszła świąteczna parada, a na Rynku Staromiejskim pojawił się sam św. Mikołaj.
 • Toruń jest gospodarzem Pucharu Polski P2 Kadetów i Juniorów w taekwondo olimpijskim. Zmagania potrwają do 26 listopada.
 • Przedszkole Miejskie nr 9 świętuje 50-lat działalności. Obchody jubileuszu odbyły się 25 listopada 2023 w siedzibie placówki przy ul. Gagarina
 • 24 listopada 2023 r. w Młodzieżowym Domu Kultury dzieci świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia.
 • 25 listopada w Kalendarzu świąt nietypowych zapisany jest jako Dzień Tramwajarza. To ważne święto, gdyż to właśnie dzięki tramwajarzom nie stoimy w korkach jadąc np. do szkoły, do pracy, na zakupy, z wizytą do cioci czy do kina. Święto tramwajarzy znane jest jako „Katarzynka”, gdyż wypada w dzień św. Katarzyny - patronki kolejarzy i przewoźników....