Drugi wieczór w Parku Kultury | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Drugi wieczór w Parku Kultury

Kultura, Miasto
Data publikacji: 10 czerwca 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: w amfiteatrze parku grupa osób gra na bębnach

To był magiczny wieczór w „Parku Kultury”. W amfiteatrze parku miejskiego na Bydgoskim Przedmieściu wieczorem 8 czerwca 2024 r. można było obejrzeć spektakl teatralny i posłuchać koncertów toruńskich muzyków.

W sobotni wieczór widzowie obejrzeli spektakl w wykonaniu Teatru Miejsca – Roberta Poryzińskiego. To jedyny w Polsce teatr przemierzający kraj rowerem przekształconym w scenę teatralną. „Opowieści papierowego teatru” to spektakl teatralny w konwencji kamishibai, oparty na motywach trzech baśni Hansa Christiana Andersena: „Dzielny ołowiany żołnierz”, „Brzydkie kaczątko“i „Dyrektor teatru marionetek“. Następnie scenę parku miejskiego rozgrzali artyści tworzący projekt Djembnięci. Zespół tworzy grupka entuzjastów afrykańskich rytmów grająca na bębnach djembei dundun. Gorące rytmy zagościły w parku na Bydgoskim Przedmieściu, a artyści zabrali słuchaczy w rytmiczną podróż po afrykańskiej ziemi. Na finał wieczoru wystąpił niezwykłyduet wokalno-instrumentalny. Znakomita wokalistka, laureatka wielu konkursów wokalnych, Joanna Kaczmarkiewicz oraz muzyk i producent Jan Gembala. Artyści zaprezentowali znane przeboje w niebanalnych aranżacjach muzycznych.

W ramach wydarzeń uczestnicy zapraszani są także do strefy profilaktyki uzależnień, w której animatorzy przedstawiają treści związane zagrożeniami behawioralnymi, a uczestnicy wykonują prace plastyczne związane z przeciwdziałaniem uzależnieniom.

Kolejne bezpłatne koncerty z cyklu „Park Kultury” zaplanowano w lipcu i czerwcu.

Mecenasem cyklu „Park Kultury” jest Nicolaus Bank. Partnerem jest Toruńska AgendaKulturalna. Projekt został dofinansowany ze środków Gminy miasta Toruń.

Harmonogram kolejnych wydarzeń z cyklu „Park Kultury”:

 • sob. 27.07 – amfiteatr parku na Bydgoskim Przedmieściu: Sara Pach; pokaz filmowy
 • sob. 03.08 – amfiteatr parku na Bydgoskim Przedmieściu: Kwartet Smyczkowy TOS; Orkiestra Improwizowana
 • sob. 31.08 – Nicolaus Bank Cafe: Koncert fimowy – Jan Gembala Trio; pokaz filmowy

Fot. Stowarzyszenie GoSport

Najczęściej czytane aktualności

 • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
 • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
 • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
 • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
 • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
 • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
 • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.