www.torun.pl

Druga odsłona wakacyjnych warsztatów

Kultura, Miasto
Data publikacji: 16 lipca 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

Na koniec lipca Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zmienia tematy wakacyjnych warsztatów. Do końca wakacji można zwiedzać również 10 interaktywnych wystaw, a także uczestniczyć w tematycznej ścieżce zwiedzania po wystawie "O obrotach". 

Wakacyjne propozycje przygotowane przez Młyn Wiedzy cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Niebawem rozpocznie się druga odsłona

 - Zachęcam do tego, aby wcześniej kupić bilet na zajęcia przez elektroniczny system sprzedaży. To gwarancja, że będzie można w nich uczestniczyć. Planując udział w warsztatach prosimy, aby dopasować temat zajęć do wskazanego przez nas wieku uczestników - mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy.

W drugim okresie wakacji w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będą dostępne zajęcia artystyczne, podróżnicze, poświęcone życiu w kosmosie, zjawiskom atmosferycznym oraz warsztaty techniczne. We wtorki centrum nauki zaprasza na zajęcia "Co każdy artysta wiedzieć powinien?". Podczas warsztatów uczestnicy wcielą się w artystów i będą mogli wykonać szereg ćwiczeń plastycznych, które odnoszą się do współczesnych stylów malarskich. Środy to warsztaty poświęcone mapom.

- Przy pomocy atlasów i globusów powstanie mapa świata, która pomoże w nauce geografii i planowaniu przyszłych podróży - dodaje Marcin Centkowski. 

W czwartki podczas zajęć "Czy możliwe jest życie na innych planetach?" uczestnicy wyruszą w podróż po Układzie Słonecznym, przeanalizują warunki jakie muszą zostać spełnione, aby powstało życie na innych planetach. "Pomaluj swój świat!" to piątkowe zajęcia, w trakcie których m.in. będzie można sprawdzić dlaczego człowiek widzi kolory. Sobotnie warsztaty "Będzie padać" będą poświęcone zjawiskom atmosferycznym. Niedziele to majsterkowanie podczas zajęć "Majsterkowe DIY".

Szczegółowe opisy zajęć są dostępne na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Warsztaty odbywają się od wtorku do piątku w godz. 10:00-11:00 i 12:00-13:00. W soboty i niedziele w godz. 11:00-12:00 i 13:00-14:00. Zwiedzanie interaktywnych wystaw jest możliwe od wtorku do piątku w godz. 10:00-16:00. W soboty i niedziele w godz. 11:00-17:00. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przypomina, że dzieci do 13. roku życia uczestniczą w zajęciach oraz zwiedzają wystawy wraz z opiekunem.

Bilety można nabyć w kasach Centrum oraz w elektronicznym systemie sprzedaży na stronie https://bit.ly/2GdOISm.

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Zwieńczeniem obchodów setnej rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski był koncert z udziałem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz takich gwiazd, jak Piotr Cugowski, Michał Szpak, Kasia Wilk. W Arenie Toruń w wyjątkowej aranżacji wybrzmiały największe polskie przeboje ostatniego stulecia.
 • Miasto
  W ramach obchodów stulecia powrotu Torunia do wolnej Polski 18 stycznia 2020 r. w CKK Jordanki odbył się Bal Stulecia.
 • Miasto
  Podczas Balu Stulecia w dniu 18 stycznia 2020 r. miało miejsce rozstrzygnięcie Plebiscytu na „Współczesnego Torunianina Stulecia”.
 • Kultura, Miasto
  Kto dowodził żołnierzami Dywizji Pomorskiej? Ile aktualnie mamy osiedli w Toruniu? - z tymi i wieloma innymi pytaniami musieli zmierzyć się uczestnicy Wielkiego Quizu o Toruniu, który odbył się 18 stycznia 2020 r.
 • Miasto
  18 stycznia 2020 r. obchodzimy 100. rocznicę powrotu naszego miasta do wolnej Polski. Aby upamiętnić tę ważną datę, w Toruniu odbył się szereg wydarzeń patriotycznych.
 • Miasto
  W sobotę, 18 stycznia odbędzie się BAL 100-lecia upamiętniający jubileusz 100. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski. Organizatorem Balu jest prezydent Torunia – Michał Zaleski.
 • Od 27 stycznia do 9 lutego 2020 r. przypadają ferie zimowe w województwie kujawsko-pomorskim. Na dzieci, spędzające ten czas w Toruniu, czeka wiele atrakcji sportowych, kulturalnych oraz edukacyjnych.
 • Olbrzymie zainteresowanie budową dróg dojazdowych do przeprawy tymczasowej. W ogłoszonych przez drogowców dwóch przetargach złożono łącznie aż 13 ofert.
 • 18 stycznia 2020 r. odbyła się IV edycja Toruńskich Biegów Wolności 2019/20. Był to finał trwających od marca zeszłego roku zawodów.
 • Toruń świętuje setną rocznicę odzyskania niepodległości! W obchody wpisuje się wystawa „Toruń 100 lat Niepodległy! Z miłości ku ojczyźnie…”, której wernisaż miał miejsce 17 stycznia 2020 roku w Ratuszu Staromiejskim.
 • Toruń jest dla nas „zupełnie nowym odkryciem” – tak o wizycie w naszym mieście opowiedziały dziennikarki kilku izraelskich mediów podróżniczych.
 • Konferencja naukowa w ratuszu oraz złożenie kwiatów pod pomnikami bohaterów roku 1920 rozpoczęły 17 stycznia 2020 r. drugi dzień obchodów 100-lecia powrotu Torunia do wolnej Polski.
 • Halleriada, pokazy walk na szable, koncert muzyki ostatniego 100-lecia, wirtualny teatr historii “Niepodległa” - w ten weekend hucznie świętujemy 100. rocznicę powrotu Torunia do wolnej Polski.
 • Uroczysta sesja Rady Miasta Torunia w Ratuszu Staromiejskim zainaugurowała 16 stycznia 2020 r. obchody 100. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski.