www.torun.pl

Druga odsłona wakacyjnych warsztatów

Kultura, Miasto
Data publikacji: 16 lipca 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

Na koniec lipca Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zmienia tematy wakacyjnych warsztatów. Do końca wakacji można zwiedzać również 10 interaktywnych wystaw, a także uczestniczyć w tematycznej ścieżce zwiedzania po wystawie "O obrotach". 

Wakacyjne propozycje przygotowane przez Młyn Wiedzy cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Niebawem rozpocznie się druga odsłona

 - Zachęcam do tego, aby wcześniej kupić bilet na zajęcia przez elektroniczny system sprzedaży. To gwarancja, że będzie można w nich uczestniczyć. Planując udział w warsztatach prosimy, aby dopasować temat zajęć do wskazanego przez nas wieku uczestników - mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy.

W drugim okresie wakacji w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będą dostępne zajęcia artystyczne, podróżnicze, poświęcone życiu w kosmosie, zjawiskom atmosferycznym oraz warsztaty techniczne. We wtorki centrum nauki zaprasza na zajęcia "Co każdy artysta wiedzieć powinien?". Podczas warsztatów uczestnicy wcielą się w artystów i będą mogli wykonać szereg ćwiczeń plastycznych, które odnoszą się do współczesnych stylów malarskich. Środy to warsztaty poświęcone mapom.

- Przy pomocy atlasów i globusów powstanie mapa świata, która pomoże w nauce geografii i planowaniu przyszłych podróży - dodaje Marcin Centkowski. 

W czwartki podczas zajęć "Czy możliwe jest życie na innych planetach?" uczestnicy wyruszą w podróż po Układzie Słonecznym, przeanalizują warunki jakie muszą zostać spełnione, aby powstało życie na innych planetach. "Pomaluj swój świat!" to piątkowe zajęcia, w trakcie których m.in. będzie można sprawdzić dlaczego człowiek widzi kolory. Sobotnie warsztaty "Będzie padać" będą poświęcone zjawiskom atmosferycznym. Niedziele to majsterkowanie podczas zajęć "Majsterkowe DIY".

Szczegółowe opisy zajęć są dostępne na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Warsztaty odbywają się od wtorku do piątku w godz. 10:00-11:00 i 12:00-13:00. W soboty i niedziele w godz. 11:00-12:00 i 13:00-14:00. Zwiedzanie interaktywnych wystaw jest możliwe od wtorku do piątku w godz. 10:00-16:00. W soboty i niedziele w godz. 11:00-17:00. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przypomina, że dzieci do 13. roku życia uczestniczą w zajęciach oraz zwiedzają wystawy wraz z opiekunem.

Bilety można nabyć w kasach Centrum oraz w elektronicznym systemie sprzedaży na stronie https://bit.ly/2GdOISm.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Świąteczny Konwój Radia ZET zawita ponownie do Torunia! Wiele atrakcji z tej okazji czeka nas w dniach 14-15 grudnia 2019 r.
 • Miasto, MZK
  Miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji kupi pięć nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. To kolejny krok w stronę ekologicznego i nowoczesnego transportu miejskiego. 13 grudnia 2019 r. zostaje uruchomiony przetarg na to zadanie.
 • Miasto
  W poniedziałek 16 grudnia 2019 r. upływa termin zgłaszania kandydatek i kandydatów w ogłoszonym przez miasto plebiscycie "Współczesny torunianin 100-lecia".
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Ciechowski Symfonicznie, Salon Poezji, dwie projekcje filmowe oraz Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego - Tak! Tak! To już weekend w Toruniu z liderem Republiki w roli głównej!
 • Kultura, Miasto
  8 grudnia 2019 roku w CKK Jordanki wystąpił Robbie Williams z koncertem promującym nowy dwupłytowy album artysty pt. „Christmas Present”.
 • Drogi, Inwestycje
  Służby drogowe przez cały czas analizują, jak usprawnić organizację ruchu w rejonie placu Rapackiego w związku z inwestycją w alei św. Jana Pawła II .
 • Grzegorz Wilk, Kasia Moś, Igor Herbut, Janusz Radek i Ania Lasota wystąpili wraz z muzykami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej na wyjątkowym koncercie zorganizowanym w ramach 6. Dni Grzegorza Ciechowskiego. Największe utwory lidera Republiki publiczność usłyszała w oryginalnych aranżacjach Krzysztofa Herdzina.
 • Nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, zintegrowany węzeł przesiadkowy, pas tramwajowo-autobusowy i łącznik torowy – tak w przyszłości będzie wyglądał plac Rapackiego i jego okolice. 12 grudnia 2019 r. rusza kolejny etap prac – przebudowa alei św. Jana Pawła II.
 • 14 grudnia 2019 roku w Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej odbyła się konferencja „Przedsiębiorczość w Polsce – Nowe Perspektywy Rozwoju”. Wśród gości specjalnych był między innymi wicepremier Jacek Sasin.
 • 14 grudnia 2019 roku, podczas 18. Koncertu Specjalnego Pamięci Grzegorza Ciechowskiego wręczono Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia. Odebrał ją Ralph Kaminski. Koncert w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa był punktwm kulminacyjnym 6. Dni Grzegorza Ciechowskiego.
 • Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. będzie nadal odbierać odpady komunalne z posesji zamieszkałych w latach 2020-2021. W związku z nowelizacją ustawy mieszkańcy muszą liczyć się ze wzrostem opłat za wywóz i utylizacje śmieci.
 • Na parterze Urzędu Miasta Torunia można od kilku dni podziwiać bożonarodzeniową szopkę osadzoną w realiach toruńskich.
 • PGE Toruń zakończyła projekt związany z budową nowej sieci zasilającej ponad 70 tys. mieszkańców miasta.
 • 29 listopada 2019 roku na Rynku Staromiejskim rozpocznie się tegoroczny jarmark. Dla odwiedzających przygotowano masę atrakcji.