www.torun.pl

Druga odsłona wakacyjnych warsztatów

Kultura, Miasto
Data publikacji: 16 lipca 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

Na koniec lipca Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zmienia tematy wakacyjnych warsztatów. Do końca wakacji można zwiedzać również 10 interaktywnych wystaw, a także uczestniczyć w tematycznej ścieżce zwiedzania po wystawie "O obrotach". 

Wakacyjne propozycje przygotowane przez Młyn Wiedzy cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Niebawem rozpocznie się druga odsłona

 - Zachęcam do tego, aby wcześniej kupić bilet na zajęcia przez elektroniczny system sprzedaży. To gwarancja, że będzie można w nich uczestniczyć. Planując udział w warsztatach prosimy, aby dopasować temat zajęć do wskazanego przez nas wieku uczestników - mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy.

W drugim okresie wakacji w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będą dostępne zajęcia artystyczne, podróżnicze, poświęcone życiu w kosmosie, zjawiskom atmosferycznym oraz warsztaty techniczne. We wtorki centrum nauki zaprasza na zajęcia "Co każdy artysta wiedzieć powinien?". Podczas warsztatów uczestnicy wcielą się w artystów i będą mogli wykonać szereg ćwiczeń plastycznych, które odnoszą się do współczesnych stylów malarskich. Środy to warsztaty poświęcone mapom.

- Przy pomocy atlasów i globusów powstanie mapa świata, która pomoże w nauce geografii i planowaniu przyszłych podróży - dodaje Marcin Centkowski. 

W czwartki podczas zajęć "Czy możliwe jest życie na innych planetach?" uczestnicy wyruszą w podróż po Układzie Słonecznym, przeanalizują warunki jakie muszą zostać spełnione, aby powstało życie na innych planetach. "Pomaluj swój świat!" to piątkowe zajęcia, w trakcie których m.in. będzie można sprawdzić dlaczego człowiek widzi kolory. Sobotnie warsztaty "Będzie padać" będą poświęcone zjawiskom atmosferycznym. Niedziele to majsterkowanie podczas zajęć "Majsterkowe DIY".

Szczegółowe opisy zajęć są dostępne na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Warsztaty odbywają się od wtorku do piątku w godz. 10:00-11:00 i 12:00-13:00. W soboty i niedziele w godz. 11:00-12:00 i 13:00-14:00. Zwiedzanie interaktywnych wystaw jest możliwe od wtorku do piątku w godz. 10:00-16:00. W soboty i niedziele w godz. 11:00-17:00. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przypomina, że dzieci do 13. roku życia uczestniczą w zajęciach oraz zwiedzają wystawy wraz z opiekunem.

Bilety można nabyć w kasach Centrum oraz w elektronicznym systemie sprzedaży na stronie https://bit.ly/2GdOISm.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, MZK
  Od 1 września 2019 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu toruńskiej komunikacji miejskiej. Jednym z głównych powodów jest potrzeba zwiększenia oferty przewozowej dla uczniów, których podwójne roczniki rozpoczną naukę w szkołach ponadpodstawowych.
 • Kultura, Miasto
  W najbliższych dniach Toruń opanują setki tysięcy turystów. Ruszyła jedenasta edycja Bella Skyway Festival, która potrwa do niedzieli!
 • Kultura, Miasto
  W dniach 20-25 sierpnia 2019 r. odbędzie się 11. edycja Bella Skyway Festival. W tym roku motywem przewodnim Bella Skyway Festival jest „Różnorodność miejsca”.
 • Biznes, Miasto
  Urząd patentowy RP przyznał prawo ochronne dla wspólnego znaku towarowego Made in Toruń. To oznacza, że certyfikat jakości, jakim posługuje się część toruńskich firm, jest chroniony na podstawie przepisów prawa o własności przemysłowej.
 • Miasto
  Ogród Zoobotaniczny zaprasza w niedzielę 25 sierpnia 2019 r. na festyn rodzinny na zakończenie wakacji.
 • Nowa Zamojska
  Drogi, Inwestycje
  Zakończyła się budowa ulicy Zamojskiej w Toruniu. Gruntowa ulica na osiedlu Bielawy Grębocin dziś wygląda zupełnie inaczej niż kilka miesięcy temu.
 • Pod koniec sierpnia Toruń czekają wielkie siatkarskie emocje - Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. Kibice mogą już za darmo odbierać bilety.
 • 20 sierpnia 2019 roku rusza tegoroczny Bella Skyway Festival. Organizatorzy przygotowali szereg udogodnień dla kierowców i pasażerów MZK na czas wydarzenia.
 • Toruń dołączył do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która startuje 1 września 2019 roku.
 • 20 sierpnia 2019 r. przedstawiciele miasta wizytowali trwającą adaptację Koszarów Bramy Chełmińskiej na Muzeum Twierdzy Toruń. Nowy oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu ma być otwarty w przyszłym roku.
 • Toruńscy drogowcy poprawią bezpieczeństwo i płynność przejazdu na ulicy Poznańskiej, na wysokości nowego cmentarza. Wszystko to za sprawą zatoki przystankowej, która powstaje w tym miejscu. W ramach inwestycji wybudowany będzie także chodnik i zostanie ustawiona wiata. Obecnie autobusy komunikacji miejskiej zatrzymują się na jezdni, na wysokości...
 • Miasto uruchomiło specjalną podstronę z informacjami o nadchodzących wyborach do Sejmu RP i do Senatu RP, które odbędą się 13 października 2019 r.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego w 2018 roku torunianie zarabiali przeciętnie 4629 zł i 36 groszy brutto miesięcznie.
 • Na tegorocznym, 11. Bella Skyway Festival pojawi się instalacja dotycząca komunikacji miejskiej. Będzie wyświetlana m.in. na autobusie Miejskiego Zakładu Komunikacji.