www.torun.pl

Druga odsłona wakacyjnych warsztatów

Kultura, Miasto
Data publikacji: 16 lipca 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

Na koniec lipca Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zmienia tematy wakacyjnych warsztatów. Do końca wakacji można zwiedzać również 10 interaktywnych wystaw, a także uczestniczyć w tematycznej ścieżce zwiedzania po wystawie "O obrotach". 

Wakacyjne propozycje przygotowane przez Młyn Wiedzy cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Niebawem rozpocznie się druga odsłona

 - Zachęcam do tego, aby wcześniej kupić bilet na zajęcia przez elektroniczny system sprzedaży. To gwarancja, że będzie można w nich uczestniczyć. Planując udział w warsztatach prosimy, aby dopasować temat zajęć do wskazanego przez nas wieku uczestników - mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy.

W drugim okresie wakacji w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będą dostępne zajęcia artystyczne, podróżnicze, poświęcone życiu w kosmosie, zjawiskom atmosferycznym oraz warsztaty techniczne. We wtorki centrum nauki zaprasza na zajęcia "Co każdy artysta wiedzieć powinien?". Podczas warsztatów uczestnicy wcielą się w artystów i będą mogli wykonać szereg ćwiczeń plastycznych, które odnoszą się do współczesnych stylów malarskich. Środy to warsztaty poświęcone mapom.

- Przy pomocy atlasów i globusów powstanie mapa świata, która pomoże w nauce geografii i planowaniu przyszłych podróży - dodaje Marcin Centkowski. 

W czwartki podczas zajęć "Czy możliwe jest życie na innych planetach?" uczestnicy wyruszą w podróż po Układzie Słonecznym, przeanalizują warunki jakie muszą zostać spełnione, aby powstało życie na innych planetach. "Pomaluj swój świat!" to piątkowe zajęcia, w trakcie których m.in. będzie można sprawdzić dlaczego człowiek widzi kolory. Sobotnie warsztaty "Będzie padać" będą poświęcone zjawiskom atmosferycznym. Niedziele to majsterkowanie podczas zajęć "Majsterkowe DIY".

Szczegółowe opisy zajęć są dostępne na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Warsztaty odbywają się od wtorku do piątku w godz. 10:00-11:00 i 12:00-13:00. W soboty i niedziele w godz. 11:00-12:00 i 13:00-14:00. Zwiedzanie interaktywnych wystaw jest możliwe od wtorku do piątku w godz. 10:00-16:00. W soboty i niedziele w godz. 11:00-17:00. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przypomina, że dzieci do 13. roku życia uczestniczą w zajęciach oraz zwiedzają wystawy wraz z opiekunem.

Bilety można nabyć w kasach Centrum oraz w elektronicznym systemie sprzedaży na stronie https://bit.ly/2GdOISm.

Najczęściej czytane aktualności

 • Kościół pw. Maksymiliana Kolbego w Toruniu
  Miasto
  40-lecie istnienia świętuje w tym roku Parafia Świętego Maksymiliana Kolbego na toruńskiej Skarpie.
 • Kultura, Miasto
  Pomnik Poległych Żołnierzy Wojsk Balonowych znów stoi w Toruniu. 14 sierpnia 2020 r. odbudowany monument został odsłonięty w Parku Miejskim.
 • Na zdjęciu hala magazynowa firmy Gamet
  Biznes, Miasto
  Gamet S.A. wraz z Grupą Stalmot S.A. zakończyły budowę hali magazynowej. Nowy obiekt zlokalizowany jest przy fabryce i biurowcu spółki, które znajdują się przy ul. Chrzanowskiego 33 w Toruniu.
 • Na zdjęciu autobus linii 22 z flagami Polski
  Miasto, MZK
  W sobotę 15 sierpnia 2020 r. (Wniebowzięcie NMP) inaczej funkcjonować będzie komunikacja miejska.
 • Na zdjęciu zespół Slavic Voices w retro samochodzie
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia 2020 r. z okazji obchodów 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej zapraszamy do Zamku Krzyżackiego na plenerowy koncert Slavic Voices – retrospekcję polskiej przedwojennej piosenki filmowej. Początek imprezy planowany jest na godz. 18:00.
 • Miasto
  Informujemy, że w okresie od 1 lipca do 13 sierpnia 2020 r. do Toruńskiego Centrum Świadczeń Rodzinie wpłynęło już ponad 10 300 wniosków o świadczenie ,,Dobry start’’. Ponad 7 700 wniosków jest już rozpatrzonych. Szacuje się, że do końca listopada mieszkańcy Torunia złożą jeszcze ok. 4 500 wniosków.
 • "Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa" – to tytuł wystawy plenerowej, którą można oglądać na Rynku Staromiejskim w Toruniu od 14 do 21 sierpnia 2020 r.
 • W dniach 15-16 sierpnia 2020 r. odbędzie się 55. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Z uwagi na aktualny stan wód oraz sytuację epidemiologiczną, tegoroczna trasa regat została skrócona. Start do regat odbędzie się z Plaży miejskiej w Ciechocinku a meta znajdować się będzie na wysokości Przystani Toruń.
 • W najdalej wysuniętej na północ polskiej jednostce badawczej powstanie film o wyprawie polarnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. 14 sierpnia 2020 r. na dziedzińcu Muzeum Toruńskiego Piernika pożegnaliśmy naukowców oraz filmowców biorących udział w projekcie.
 • W setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, przed siedzibą Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, odsłonięta została tablica „Pamięci tych, którym winniśmy dług wdzięczności za wolność naszą i Europy”.
 • „Baloniarze garnizonu toruńskiego w służbie Niepodległej” – taki tytuł nosi wystawa otwarta 13 sierpnia 2020 r. w Książnicy Kopernikańskiej. To pierwszy akcent uroczystości związanych z odsłonięciem repliki Pomnika Żołnierzy Wojsk Balonowych.
 • Za wykonanie prac remontowo-budowlanych i konserwatorskich w kościele św. Szczepana w Toruniu proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej oraz wykonawcy uhonorowani zostali Medalem „Hereditas Saeculorum” w konkursie Dziedzictwo Wieków. Wyróżnienie wręczone zostanie 18 września 2020 r. w pałacu w Lubostroniu.
 • 16 sierpnia 2020 roku odbędzie się tegoroczna edycja imprezy biegowej RUN TORUŃ - Zwiedzaj ze Zdrowiem! Z uwagi na epidemię koronawirusa impreza będzie miała nieco inny przebieg niż dotychczasowe edycje.
 • Uroczystości patriotyczne, pikniki, koncerty, zwiedzanie, odsłonięcie pomnika Poległych Żołnierzy Wojsk Balonowych i inne wydarzenia związane z obchodami Święta Wojska Polskiego oraz 100-leciem powrotu Torunia do wolnej Polski, a także 4. Festiwal Wisły i udostępnienie wystawy plakatu muzealnego – w ten weekend w naszym mieście nie ma szans na...