DroneTech World Meeting w Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

DroneTech World Meeting w Toruniu

Biznes, Miasto
Data publikacji: 06 października 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Plakat zapraszający na wydarzenie Dronetech 2023

Największe wydarzenie naukowo-biznesowe poświęcone systemom bezzałogowym i autonomicznym odbędzie się w Toruniu już po raz ósmy. DroneTech World Meeting zaplanowano w dniach 11-13 października 2023 r. Wydarzenie w ciągu trzech dni dostarczy uczestnikom ogromną dawkę wiedzy, inspiracji i szans na budowę relacji z twórcami i użytkownikami technologii bezzałogowych.

DroneTech World Meeting został dofinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorem wydarzenia jest fundacja Instytut Wspierania Nowych Technologii. Celem organizatorów jest poszerzanie wiedzy w zakresie nowoczesnych technologii, ich wpływu na życie i biznes, a także inicjowanie budowania relacji pomiędzy uczestnikami w myśl idei „technologia w służbie człowiekowi”. Od 8 lat do Torunia zjeżdżają twórcy i uczestnicy świata dronów, którzy spotykają się, by dzielić się swoimi doświadczeniami, rozmawiać o perspektywach rozwoju oraz szansach i zagrożeniach, jakie niesie ze sobą implementacja technologii bezzałogowych w biznesie oraz bezpieczeństwie publicznym. Do dyspozycji osób, które wezmą udział w DroneTech World Meeting są:

DroneMageddon – Demonstrator Technologii Bezzałogowych. Testy i ćwiczenia w kontekście sytuacji kryzysowych z udziałem dostawców bezzałogowych pojazdów latających, jeżdżących, pływających, kroczących i jeżdżących oraz służb mundurowych.

Na Lotnisku Aeroklubu w Toruniu pierwszego dnia realizowane będą 2 scenariusze:

 • Scenariusz 1 - Działania Grupy Dywersyjnej celem destabilizacji funkcjonowania lotniska
 • Scenariusz 2 - Działania kontrterrorystyczne - Sytuacja Zakładnicza (Możliwość udziału w tej części wydarzenia bezwzględnie wymaga wcześniejszej rejestracji i indywidualnego potwierdzenia przez organizatora)

DroneTech World Meeting Toruń 2023 - Województwo Kujawsko-Pomorskie oraz DroneTech Race Cup – Halowe Mistrzostwa w Wyścigach Dronów
Od 12 do 13 października 2023 r. w Arenie Toruń odbędą się targi technologii bezzałogowych, konferencja biznesowo-naukowa, giełda kooperacyjna B2B, a także coś dla entuzjastów sportowych emocji czyli mistrzostwa w wyścigach dronów.
W strefie expo dostępne będą dla uczestników ekspozycje rozmaitych rozwiązań technologicznych dedykowanych różnym branżom, wśród tych rozwiązań będzie można zobaczyć nie tylko pojazdy latające czy jeżdżące, ale również drony jeżdżące, pływające i systemy antydronowe.

Dwie strefy konferencyjne pełne wystąpień ekspertów i paneli dyskusyjnych w tematach związanych z regulacjami prawnymi, zastosowaniami technologii w obszarach biznesowych, jak i związanych z bezpieczeństwem publicznym oraz sektorem kosmicznym. Prelekcje i panele dyskusyjne odbywające się na scenie głównej będą transmitowane na żywo w językach polskim i angielskim na stronie internetowej organizatora.

Giełda Kooperacyjna B2B to wydarzenie typu Matchmaking, czyli szybki i łatwy sposób na poznanie potencjalnych partnerów do współpracy. Te przearanżowane spotkania za pośrednictwem specjalnej platformy pozwalają na przygotowanie planu spotkań z przedstawicielami firm i instytucji z ok. 14 państw. Uczestnictwo w tej części wydarzenia wymaga utworzenia wcześniej dedykowanego profilu na wspomnianej platformie. Osoby, które zdecydują się na udział w trakcie wydarzenia również będą mieli taką możliwość jednak by uzyskać jak najlepsze efekty zalecamy skorzystanie z platformy B2Match.

DroneTech Race Cup to wydarzenie, które przyciąga nie tylko pasjonatów dronów, ale także rodziny i osoby ciekawe nowych technologii. To doskonała okazja, aby doświadczyć sportowych emocji zapewnianych przez rywalizację tandemów człowiek-dron i spędzić czas poznając fascynujący świat dronów. Dla dzieci i młodzieży to także inspiracja do eksploracji świata technologii i lotnictwa.

>>> Program wydarzenia i rejestracja 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: uczestnicy biegu w strojach Świętego Mikołaja stoją na linii startu na Rynku Staromiejskim, w tle ratusz
  Miasto, Sport
  Kilka tysięcy Mikołajów po raz kolejny zapełni ulice Torunia. W niedzielę, 3 grudnia 2023 roku, rusza 21. edycja Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów.
 • Na zdjęciu: pomnik Mikołaja Kopernika ubrany w czerwoną czapkę św. Mikołaja
  Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend w Toruniu rządzą Mikołaje, którzy przyjadą z całej Polski, żeby przebiec ulicami naszego miasta półmaraton lub dystanse 10 i 5 km. Można też pomóc przedświątecznie św. Mikołajowi i wyszukać prezenty dla bliskich na weekendowych jarmarkach.
 • Przedszkole Miejskie nr 3 świętowało 40-lecie istnienia
  Miasto
  2 grudnia 2023 roku Przedszkole Miejskie nr 3 świętowało 40-lecie istnienia. Najważniejszym prezentem dla placówki było nadanie jej imienia Marii Kownackiej.
 • Eko, Inwestycje, Miasto
  Na kilku odcinkach ul. Bema w Toruniu zdejmowana jest kostka betonowa i powstają miejsca dla roślin. Zostanie nawieziona tam urodzajna ziemia. Pojawi się też ponad 4600 sztuk sadzonek, w tym róż okrywowych o czerwonych kwiatach, a w najwęższych miejscach trzcinnika ostrokwiatowego.
 • Pracownik montuje choinkę w otworze chodnika
  Miasto
  Z Nadleśnictwa Golub-Dobrzyń przyjechała do nas choinka, która 1 grudnia 2023 r. stanęła na toruńskim Rynku Staromiejskim.
 • Sztuka Natury na wyciągnięcie ręki
  Eko, Kultura, Miasto
  Już po raz 16. w Toruniu odbywa się Międzynarodowy Festiwal Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą "Sztuka Natury".
 • - Proszę o przyjęcie w imieniu torunianek i torunian potwierdzenia trwałej przyjaźni Torunia z polskim środowiskiem artyleryjskim. Na toruńskiej ziemi będziecie traktowani zawsze jako elita polskiej armii i nasi przyjaciele - powiedział podczas obchodów Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Już w najbliższą środę, jak co roku tradycyjnie 6 grudnia - w Mikołajki - w trasę ruszy świąteczny, iluminowany tramwaj Miejskiego Zakładu Komunikacji.
 • Od 1988 r. dzień 1 grudnia jest obchodzony jako Światowy Dzień AIDS. Jego celem jest uwrażliwienie na problem oraz solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą.
 • Zakończyły się prace polegające na wykonaniu specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych na pięciu toruńskich pomnikach przyrody. Miały one na celu polepszenie ich stanu zdrowotnego i poprawę warunków bezpieczeństwa dla osób przebywających w ich bezpośrednim sąsiedztwie.
 • W dniach 4-10 grudnia 2023 roku Toruń będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w boksie olimpijskim. Poznaj program zawodów.
 • Na kilku odcinkach ul. Bema w Toruniu zdejmowana jest kostka betonowa i powstają miejsca dla roślin. Zostanie nawieziona tam urodzajna ziemia. Pojawi się też ponad 4600 sztuk sadzonek, w tym róż okrywowych o czerwonych kwiatach, a w najwęższych miejscach trzcinnika ostrokwiatowego.
 • Muzeum Okręgowe w Toruniu już po raz 44. zorganizowało Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”. Uroczyste wręczenie nagród laureatom oraz otwarcie wystawy pokonkursowej, na które serdecznie zapraszamy, odbędzie się 8 grudnia 2023 r. o godz. 12.00. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego.
 • Spadła liczba dewastacji i kradzieży, z roweru korzystają chętniej mężczyźni, a średni czas wypożyczenia roweru to 22 minuty - tak najkrócej można podsumować kończący się sezon roweru miejskiego Torvelo w Toruniu. Rowery trafiły do magazynu, gdzie zostaną przygotowane do nowego sezonu, który ruszy 1 marca 2024 r.