www.torun.pl

Dowództwo WOT będzie w Toruniu

Miasto
Data publikacji: 06 marca 2018
Autor: Magdalena Winiarska

Decyzją ministra obrony narodowej w Toruniu powstanie siedziba dowództwa 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

Wniosek o utworzenie siedziby dowództwa tej jednostki w Toruniu złożył do ministra obrony narodowej gen. bryg. Wiesław Kukuła, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej.

Ministerstwo Obrony Narodowej swoją decyzję uzasadnia funkcjonowaniem w Toruniu odpowiedniej infrastruktury, a także poligonu, gdzie mogą być realizowane wszelkie szkolenia WOT.

- Powstaniu siedziby dowództwa sprzyja możliwość wykorzystania bazy, którą ma wojsko w Toruniu. Oprócz Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, Wojskowego Oddziału Gospodarczego i innych jednostek, wojsko dysponuje też wieloma budynkami, które mogą być natychmiast przeznaczone na potrzeby tej jednostki. Ważny jest też fakt posiadania na miejscu doświadczonej kadry oficerskiej. Myślę, że są to czynniki, które zapewnią dobre funkcjonowanie tej jednostkipowiedział prezydent Michał Zaleski.

Zgodnie z harmonogramem zadań związanych z funkcjonowaniem 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, formowanie jej oddziałów i pododdziałów przewidziane jest na lata 2018-2020. W tym czasie będzie rozwijana infrastruktura na potrzeby brygady w Toruniu, Bydgoszczy, Inowrocławiu i Grudziądzu.


Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto, Sport
  Od 27 stycznia do 9 lutego 2020 r. przypadają ferie zimowe w województwie kujawsko-pomorskim. Na dzieci, spędzające ten czas w Toruniu, czeka wiele atrakcji sportowych, kulturalnych oraz edukacyjnych.
 • Miasto
  26 stycznia 2020 r. w CKK Jordanki zainaugurowano obchody 115-lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego i 100-lecia powstania struktur ZNP w Toruniu.
 • Drogi, Inwestycje
  W związku z budową kanalizacji od 27 stycznia br. zostanie wprowadzone ograniczenie ruchu na ul. Szosa Chełmińska.
 • Kultura, Miasto
  Przeszło 200 osób z niepełnosprawnością bawiło się 25 stycznia 2020 r. w Dworze Artusa na IV Balu Fundacji Światło.
 • Miasto
  W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 24 stycznia 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 • Miasto
  Ruszył nabór wniosków do udziału w programie pn. „Mieszkania na wynajem dla osób starszych i niepełnosprawnych”. Dokumenty można składać od 24 stycznia do 14 lutego 2020 r. w Biurze Mieszkalnictwa przy ul. Legionów 220.
 • 24 stycznia 2020 r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się wykład „Prezydenci Stulecia Torunia”. O włodarzach naszego miasta z ostatnich stu lat opowiadał toruński historyk prof. Krzysztof Mikulski.
 • Toruńska artystka Iwona Chmielewska po raz kolejny z prestiżową nominacją do Nagrody im. Hansa Christiana Andersena.
 • Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu uruchomił dostępną dla klientów indywidualnych, samoobsługową stację paliw. Z okazji otwarcia na klientów czekają niespodzianki - atrakcyjne ceny paliwa, upominki, a na najszybszych - karty podarunkowe na kolejne tankowanie..
 • Budynek biurowy wraz z halą magazynową i warsztatem firmy Rollstick powstanie w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej „Toruń-Wschód”. To inwestor, który kupił pierwszą działkę przeznaczoną dla małych i średnich przedsiębiorstw w rejonie ulicy Przelot w sąsiedztwie węzła autostradowego.
 • Wykład o Chinach, taniec ognia i ciasteczka z wróżbą - tak w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 25 stycznia 2020 r. powitaliśmy Chiński Nowy Rok - Rok Szczura.
 • Inwestycyjna ofensywa w Toruniu trwa. 900 m kw. powierzchni magazynowej i 800 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej - tak będzie wyglądała nowa siedziba firmy Gastroparts Spółka Jawna, która powstanie na toruńskim lewobrzeżu.
 • Na konferencji prasowej 21 stycznia 2020 r. przedstawiono ofertę miejską przygotowaną na okres ferii zimowych. Na dzieci, które zostaną na ten czas w Toruniu, czeka wiele atrakcji kulturalnych, edukacyjnych oraz sportowych.
 • Nowa aplikacja, dzięki której mieszkańcy mogą zgłaszać problemy i usterki pojawiające się w przestrzeni miejskiej - "Dbam o miasto" ruszyła 14 stycznia 2020 r.