Dowództwo WOT będzie w Toruniu | www.torun.pl

Dowództwo WOT będzie w Toruniu

Miasto
Data publikacji: 06 marca 2018
Autor: Magdalena Winiarska

Decyzją ministra obrony narodowej w Toruniu powstanie siedziba dowództwa 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej.

Wniosek o utworzenie siedziby dowództwa tej jednostki w Toruniu złożył do ministra obrony narodowej gen. bryg. Wiesław Kukuła, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej.

Ministerstwo Obrony Narodowej swoją decyzję uzasadnia funkcjonowaniem w Toruniu odpowiedniej infrastruktury, a także poligonu, gdzie mogą być realizowane wszelkie szkolenia WOT.

- Powstaniu siedziby dowództwa sprzyja możliwość wykorzystania bazy, którą ma wojsko w Toruniu. Oprócz Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, Wojskowego Oddziału Gospodarczego i innych jednostek, wojsko dysponuje też wieloma budynkami, które mogą być natychmiast przeznaczone na potrzeby tej jednostki. Ważny jest też fakt posiadania na miejscu doświadczonej kadry oficerskiej. Myślę, że są to czynniki, które zapewnią dobre funkcjonowanie tej jednostkipowiedział prezydent Michał Zaleski.

Zgodnie z harmonogramem zadań związanych z funkcjonowaniem 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej, formowanie jej oddziałów i pododdziałów przewidziane jest na lata 2018-2020. W tym czasie będzie rozwijana infrastruktura na potrzeby brygady w Toruniu, Bydgoszczy, Inowrocławiu i Grudziądzu.


Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu bukiety kwiatów i upominki dla jubilatów
  Miasto
  21 par małżeńskich odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenia wręczył prezydent Torunia podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim w dniu 3 sierpnia 2021 r.
 • Na zdjęciu pielęgniarka szczepi mężczyznę w restauracji
  Koronawirus, Miasto
  Kilkunastu pracowników restauracji „Chleb i Wino” zostało zaszczepionych dzisiaj w miejscu swojej pracy. W ten sposób zainicjowana została pilotażowa akcja szczepienna w toruńskiej gastronomii i hotelarstwie.
 • Na zdjęciu widać salę klasową, puste ławki i krzesła, z przodu na ścianie wisi tablica
  Miasto
  We wtorek 3 sierpnia 2021 r. rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2021/2022 do klas I w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • Na zdjęciu mecz piłki nożnej
  Miasto, Sport
  Prezydent Miasta Torunia ogłosił otwarty konkurs ofert na wykonanie zadań Gminy Miasta Toruń w zakresie rozwoju sportu.
 • Grafika Toruńskiej Platformy Startowej
  Biznes, Miasto
  Toruńska Platforma Startowa to projekt, który zachęca do podejmowania działań zmierzających do tworzenia własnej firmy.
 • Tereny zalesione na os. Jar
  Eko, Miasto
  W rankingu przeprowadzonym przez portal GetHome.pl Toruń znalazł się w czołówce dużych miast polskich, w których znaczną część zajmują tereny zieleni.
 • 4 sierpnia 2021 r. wyruszy z Torunia 43. Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa ponownie odbędzie się w formie sztafety.
 • Piąta edycja Wielkiej Koszykarskiej Fety u Kopernika odbyła się na Błoniach Nadwiślańskich w weekend 31 lipca i 1 sierpnia 2021 r.
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (26 lipca - 1 sierpnia) potwierdzono 5 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie zanotowano zgonów w wyniku tej choroby.
 • Szczepienie podczas sobotnich zakupów czy podczas niedzielnego spaceru? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend sierpnia.
 • 1 sierpnia 2021 r. w Toruniu, jak w całej Polsce, symboliczny dźwięk syren w godzinę "W" dał znak do rozpoczęcia apelu z okazji 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
 • W związku ze spodziewanymi 1/2 sierpnia 2021 r. burzami i ulewami Wisła oraz inne cieki wodne mogą osiągnąć stany wysokie. Możliwe są lokalne podtopienia!
 • Od 28 lipca 2021 r. w Toruniu nazwa "Katarzynka" kojarzyć się będzie nie tylko ze słynnym piernikiem, ale przede wszystkim z wioślarką Katarzyną Zillmann, która tego dnia wraz z Agnieszką Kobus-Zawojską, Marią Sajdak, Martą Wieliczko wywalczyła srebro olimpijskie w czwórce podwójnej.
 • Znamy laureatów konkursu fotograficznego "Zielone kreacje Torunia". Ogłoszony przez Prezydenta Miasta Torunia konkurs zwraca uwagę na urokliwe zakątki toruńskiej zieleni.