Dotacje dla NGO | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Dotacje dla NGO

Biznes, Miasto
Data publikacji: 06 lutego 2020
Autor: Magdalena Winiarska

Znamy wyniki otwartych konkursów ofert dla NGO na rok 2020 dla zadań prowadzonych przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.

Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu przeprowadziło, w ramach otwartego konkursu ofert, nabór wniosków na wykonanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań gminy w 2020 r. przez organizacje prowadzące działalność pożytku publicznego w następujących zakresach:    
Konkurs 28.1
Promocja zatrudnienia i aktywizacja zawodowa osób pozostających bez pracy
Konkurs 28.2
Działalność wspomagająca rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości
Konkurs 28.3
Działalność wspomagająca rozwój techniki, wynalazczości i innowacyjności oraz rozpowszechnianie i wdrażanie nowych rozwiązań technicznych w praktyce gospodarczej
Konkurs 29
Wzmocnienie kompetencji przedstawicieli, w tym wolontariuszy toruńskich organizacji pozarządowych.

Nabór ofert trwał do dnia 31.12.2019 r.

Zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta Torunia z dnia 5 lutego 2020 roku zatwierdzono następujące kwoty dotacji dla 11 projektów o charakterze gospodarczo-społecznym:

KONKURS 28, zadania 28.1, 28.2, 28.3:

1. Stowarzyszenie „Integracja i Współpraca” w Toruniu - 27. Forum Gospodarcze Welconomy - 65 000,00 zł
2. Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu - Konferencja – Firma Przyszłości - 43 000,00 zł
3. Fundacja Przedsiębiorczy Toruń - Startupowarewolucja Toruń 2019 - edycja 7. - 15 000,00 zł
4. Fundacja Przedsiębiorczy Toruń - Inwestujemy w najlepsze toruńskie startupy i firmy - 5. konkurs na biznes -18 000,00 zł
5. Centrum Integracji Społecznej CISTOR - Promocja zatrudnienia i aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych - 17 000,00 zł
6. Europejskie Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA UMK - 5. edycja Projektu #Więcej - 5000,00 zł
7. Instytut Wspierania Nowych Technologii - Rozwój techniki i nowoczesnych technologii - 7000,00 zł
8. Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych Oddział Toruń - Fotowoltaika sposobem na oszczędność energii i ochronę środowiska - 7000,00 zł
9. Federacja Stowarzyszeń Naukowo - Technicznych Not Rada Toruńska - Przegląd Osiągnięć Technicznych Torunia - 6000,00 zł

KONKURS 29:

10. Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych „TŁOK” - PRO NGO - wiedza na START - 12 000,00 zł
11. Stowarzyszenie Hospicjum „Światło” - ZIELONE ŚWIATŁO dla Stowarzyszenie Hospicjum „Światło” - 8000,00 zł

Łączna kwota udzielonego wsparcia to: 203 000,00 zł brutto.

Najczęściej czytane aktualności

 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Na zdjęciu: widok na ulicę, pośrodku której biegnie linia tramwajowa, w tle duży biały budynek urzędu marszałkowskiefo
  Drogi, Miasto
  W poniedziałek 15 lipca 2024 r. wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji ruchu w centrum miasta.
 • Watis inwestuje w Toruniu
  Biznes, Miasto
  Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
 • Na zdjęciu: skoszona trawa złożona na taczce
  Eko, Miasto
  Posiadacze ogrodów i działek doskonale zdają sobie sprawę, że ich pielęgnacja wiąże się z powstawaniem tzw. odpadów zielonych. Nie można się ich pozbywać w dowolny sposób. Czym właściwie są odpady zielone i w jaki sposób je zagospodarować?
 • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • W poniedziałek 15 lipca 2024 r. wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji ruchu w centrum miasta.
 • Posiadacze ogrodów i działek doskonale zdają sobie sprawę, że ich pielęgnacja wiąże się z powstawaniem tzw. odpadów zielonych. Nie można się ich pozbywać w dowolny sposób. Czym właściwie są odpady zielone i w jaki sposób je zagospodarować?
 • Doktor Wiktor Cajsel został nowym prezesem Klubu Sportowego Toruń Hokejowa SA. Jak zapowiedział, pierwszym działaniem, jakie podejmie, będzie przeprowadzenie audytu w spółce.
 • Za nami On The Move Music Festival. W ramach wydarzenia w Fosie Zamkowej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy takich artystów jak Smolasty, Daria ze Śląska, Małpa, Rosalie i Vito Bambino.
 • Niedziela (14.07.2024 r.) w Toruniu zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.
 • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.