www.torun.pl

Dom Muz zaprasza

Kultura, Miasto
Data publikacji: 11 września 2013
Autor: Magdalena Krzyżanowska

Dom Muz w Toruniu zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na rozmaite zajęcia rozwijające zainteresowania artystyczne.

Wszystkie trzy placówki toruńskiego Domu Muz: przy ul. Podmurnej 1/ 3, Okólnej 169 i Poznańskiej 52 zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na rozmaite zajęcia artystyczne rozwijające zainteresowania, doskonalące umiejętności. Zapisy trwają.

Filia przy ul. Poznańskiej 52 zaprasza w nowym roku szkolnym na naukę gry na gitarze, pianinie oraz saksofonie. Placówka prowadzi też zajęcia rytmiczno – umuzykalniające, ruchowe i plastyczne dla najmłodszych dzieci oraz oferuje im udział w warsztatach teatralnych i filmowych. W Domu Muz na Podgórzu można także uczestniczyć w zajęciach modelarskich,  w treningu kreatywności, w zajęciach fitness i flamenco.

Dom Muz na Rudaku poszerzył w tym roku swoją ofertę o kilka rodzajów warsztatów tanecznych i ruchowych. Dorosłym placówka proponuje nordic walking oraz slow fit – ćwiczenia rozluźniające, rozciągające i wzmacniające. Miłośnicy gorących rytmów mogą zapisać się zaś na energetyzujące warsztaty tańca latino. Dzieciom w wieku 7-10 lat Dom Muz proponuje zajęcia taneczne, a maluchy poniżej 6 roku życia zaprasza na zajęcia rytmiczno-umuzykalniające. Dla najmłodszych nie zabraknie też zajęć manualnych. Dzieci od 10 roku życia mogą uczestniczyć w warsztatach tworzenia biżuterii i sztuki użytkowej oraz w zajęciach plastycznych, prowadzonych od wielu lat przez Zbigniewa Przybysza, plastyka i kuratora wystaw w Domu Muz. Młodzież placówka zaprasza zaś na lekcje gry na gitarze, w których programie swobodne poruszanie się po chwytach, podstawy muzyki rock, reggae, blues i jazz.

Placówka przy ul. Podmurnej 1/3 zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na naukę gry na gitarze, a młodzieży i studentom oferuje warsztaty rytmów zachodnioafrykańskich. Ich uczestnicy poznają tajniki gry afrykańskich instrumentach perkusyjnych djembe i dun dun, najpopularniejszych etnicznych instrumentach perkusyjnych. Dom Muz przy Podmurnej tradycyjnie zaprasza również na wystawy, wernisaże, koncerty, spektakle, spotkania i wykłady.

Szczegóły oferty na stronie internetowej Domu Muz w Toruniu

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Prezydent Miasta Torunia co roku przyznaje stypendia i nagrody dla zdolnych uczniów. W 2019 roku obowiązują nowe zasady przyznawania tych świadczeń.
 • Kultura, Miasto
  Mieszkańcy Stawek spotkali się w niedzielę 19 maja 2019 r. na rodzinnym festynie parafialno-osiedlowym.
 • Miasto
  13 maja 2019 roku rusza nabór do klas I liceów, techników i szkół branżowych I stopnia. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano w sumie ponad 5100 miejsc dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.
 • Miasto
  W sobotę 18 maja 2019 r. w Centrum Kształcenia ustawicznego w Toruniu odbył się V Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego. Temat tegorocznego Kongresu „Sprawdzone metody wychowania i edukacji małego dziecka”.Inicjatorem przedsięwzięcia było działające od 2002 r. w Toruniu, Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość”,...
 • Drogi
  Miejski Zarząd Dróg informuje o utrudnieniach drogowych w Toruniu na przełomie maja i czerwca 2019 r. związanych z planowanymi pracami wodociągowo-kanalizacyjnymi.
 • Miasto
  Każdy pełnoletni mieszkaniec Torunia, pomimo braku zameldowania w mieście może złożyć wniosek o wpisanie do rejestru wyborców.
 • Kolejna produkcja, tym razem związana z grupą Republika i Toruniem, odnosi sukces na rynku filmowym.
 • Tradycje sportowe i atuty Torunia jako Europejskiego Miasta Sportu 2019 zostały zaprezentowane podczas pierwszej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Turniej odbył się 18 maja 2019 roku na PGE Narodowym w Warszawie.
 • Informacje dla wyborców, członków komisji oraz komitetów wyborczych.
 • Od dwudziestu lat świetlica „Antoninek” wspiera w potrzebie i organizuje czas dzieciom z toruńskich Wrzosów. W niedzielę 19 maja 2019 r. świętowała swój jubileusz.
 • Ponad 200 młodych rowerzystów rywalizowało w niedzielę 19 maja 2019 roku na Motoarenie w wyścigach rowerowych zorganizowanych w ramach obchodów 10-lecia powstania najlepszego stadionu żużlowego na świecie.
 • Elana Toruń przegrała w niedzielę 19 maja 2019 r. z Olimpią Elbląg 1:2 i straciła szanse na awans do I ligi. A były one spore, zważywszy że GKS Bełchatów zakończył swoje spotkanie remisem.
 • Budynek przy ul. Słowackiego 114 zostanie poddany przebudowie i modernizacji, by swoją siedzibę miał tam Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
 • Życie codzienne w Toruniu w latach 1914-1920, u progu odzyskania niepodległości, jest tematem prelekcji, na którą zaprasza 22 maja 2019 r. Książnica Kopernikańska przy ul. Słowackiego 8.