www.torun.pl

Dodatkowe kursy autobusów i tramwajów

Miasto, MZK
Data publikacji: 11 września 2020
Autor: Filip Tomasik

Od poniedziałku 14 września br. po analizie pomiarów napełnień wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu tramwajów linii nr 1 oraz linii autobusowych nr 10 i 20.

Zgodnie z zapowiedziami, po zmianach wprowadzonych od 1 września br. w komunikacji miejskiej, sytuacja na poszczególnych liniach jest cały czas monitorowana. Na podstawie obserwacji oraz uwag mieszkańców zostaną wprowadzone następujące korekty:

Zmieniony zostanie rozkład jazdy linii nr 10 i 20. W godzinach porannych wprowadzony zostanie dodatkowy kurs autobusu linii nr 20 z pętli Glinki o godz. 6:54 oraz zmienione zostaną odjazdy autobusu linii nr 20 z pętli przy ul. Poznańskiej z godz. 6:33 na 6:36 oraz autobusu linii nr 10 z pętli przy ul. Szubińskiej z 6:51 na 6:54. W godzinach szczytu popołudniowego zostaną wprowadzone dodatkowe 2 kursy na trasie linii nr 20 w godz. od 15 do 17, tym samym drobnym korektom ulegną odjazdy autobusów linii nr 10 i 20.

Wprowadzony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 1 z pętli Olimpijska o godz. 7:17, tym samym kurs z godziny 7:12 zostaje przyspieszony na godzinę 7:09, a kursy o godz. 7:22 i 7:32 przesunięte odpowiednio na godz. 7:25 i 7:33.

Najczęściej czytane aktualności

 • Eko, Miasto
  Trwa realizacja projektu obywatelskiego, w ramach którego w Toruniu pojawią się tzw. zielone przystanki komunikacji miejskiej. Gotowa jest koncepcja projektowa.
 • Na zdjęciu: budynek Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu
  Kultura, Miasto
  Krzysztof Stanisławski 1 października 2020 roku obejmie stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: tramwaj jadący po ulicach miasta
  MZK
  W najbliższą sobotę 26 września 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • Na zdjęciu: gala Festiwalu Camerimage 2019 na toruńskich Jordankach
  Kultura, Miasto
  Radni wyrazili zgodę na zmiany w budżecie miasta na rok 2020 i w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020-2050. Dotyczyły one przesunięć w finansowaniu Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. Władze ECF zwróciły się z prośbą o zgodę na wykorzystanie 1 miliona złotych z dotacji celowej na wydatki inwestycyjne, a nie na organizację...
 • Miasto
  Co roku w ostatnią niedzielę września przypada Międzynarodowy Dzień Głuchych. To okazja do przypomnienia o potrzebach i problemach osób dotkniętych utratą słuchu.
 • 22. sesja Rady Miasta Torunia - ekran monitora na tle banera Toruń
  Miasto
  Radni podczas sesji Rady Miasta 24 września przegłosowali stanowisko ws. treści budżetu na rok 2021.
 • Koncerty klasyczne i rozrywkowe, Noc Naukowców w Młynie Wiedzy, jesienne wycieczki miejskie i podmiejskie, a dla dzieciaków przegląd filmów w CSW - to tylko mały wyjątek z tego, co będzie się działo w ten weekend w toruńskiej kulturze. A w sporcie decydujący mecz o awans do PGE Ekstraligi rozegra Apator Toruń.
 • Toruńscy radni zgodzili się na wydłużenie kadencji organów pomocniczych Gminy Miasta Toruń.
 • 85 billboardów promujących potencjał gospodarczy Torunia zostanie odśłoniętych w 10 polskich miastach w ramach projektu „Invest in BiT CITY2”.
 • 1 października 2020 roku w Dworze Artusa odbędzie się tegoroczny koncert Fundacji Platon. Gwiazdą wieczoru będzie zespół KROKE.
 • Toruńscy radni podczas sesji 24 września 2020 roku przyjęli uchwałę w sprawie nadania parkowi w obrębie al. Niezależnego Zrzeszenia Studentów, al. Jana Pawła II, ulic: Chopina i Tujakowskiego oraz al. 500-lecia nazwy „Park 100-lecia Powrotu Torunia do Wolnej Polski”.
 • Radni jednogłośnie wyrazili zgodę na zmianę wysokości stawek podatków od środków transportowych i podatków od nieruchomości.
 • Wieloletni dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu Marek Rubnikowicz otrzyma Medal "Za zasługi dla Miasta Torunia" na wstędze – tak jednogłośnie zdecydowali radni podczas 22. sesji Rady Miasta Torunia 24 września 2020 r.
 • W poniedziałek 28 września 2020 r. zmieni się organizacja ruchu drogowego w rejonie pl. Niepodległości.