Dobry start 2020/2021 | www.torun.pl

Dobry start 2020/2021

Miasto
Data publikacji: 14 sierpnia 2020
Autor: Natalia Przytarska

Informujemy, że w okresie od 1 lipca do 13 sierpnia 2020 r. do Toruńskiego Centrum Świadczeń Rodzinie wpłynęło już ponad 10 300 wniosków o świadczenie ,,Dobry start’’. Ponad 7 700 wniosków jest już rozpatrzonych. Szacuje się, że do końca listopada mieszkańcy Torunia złożą jeszcze ok. 4 500 wniosków.

Od początku lipca 2020 r. do dnia dzisiejszego toruńskim rodzinom wypłacono świadczenia na kwotę ponad 1 979 000 złotych, co oznacza, że ponad 6,5 tysiąca dzieci otrzymało środki przeznaczone na zakup tegorocznej wyprawki szkolnej.

Jednocześnie przypominamy, że wypłata świadczenia ,,Dobry start’’ dla kompletnych wniosków złożonych w lipcu i sierpniu następuje nie później niż do 30 września.


Tych, którzy jeszcze nie złożyli wniosku o świadczenie "Dobry start", w tym roku zachęcamy do składania wniosków w formie elektronicznej, ponieważ w czasie epidemii jest to najbezpieczniejszy sposób na szybki kontakt z urzędem. Wniosek można złożyć za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia oraz portalu PUE ZUS. Przejdź do portalu PUE ZUS.

Wniosek można złożyć również w formie tradycyjnej, papierowej, wrzucając prawidłowo wypełniony wniosek do urn podawczych znajdujących się :

 • w siedzibach TCŚR: przy ul. Batorego 38/40 oraz Rydygiera 12A;
 • w budynkach Urzędu Miasta: przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8, ul. Legionów 220 oraz przy Szosie Chełmińskiej 27.

Szczegółowe dane adresowe punktów obsługi klienta znadują się na stronie Toruńskiego Centrum Świadczeń Rodzinie. Przejdź do aktualnej listy punktów obsługi.

Ponadto wniosek można złożyć podczas wizyty w urzędzie, na którą można się zapisać przez internet (przejdź do strony z rezerwacją) lub telefonicznie, pod nr 56 611 8956 lub 56 611 7997. 


 WAŻNE:

 • Wnioski o świadczenie Dobry Start przyjmowane są do dnia 30 listopada 2020 r. Wnioski złożone po tym terminie pozostaną bez rozpatrzenia.
 • Wcześniejsze złożenie wniosku oznacza szybszą wypłatę świadczenia.
Fot. 

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  Ostatnia doba przyniosła w Toruniu 60 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Zmarły 2 osoby, które cierpiały na choroby współistniejące.
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby potwierdzono w Toruniu 51 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Zmarły kolejne 3 osoby, wszystkie cierpiały na choroby współistniejące.
 • Prace ziemne wzdłuż Szosy Bydgoskiej
  Drogi, Inwestycje
  Ruszyła budowa ścieżki rowerowej w ciągu ul. Szosy Bydgoskiej. Powstanie ona na odcinku od pętli tramwajowej do placu Skalskiego. Na jej realizację miasto pozyskało dofinansowanie ze środków zewnętrznych.
 • Na zdjęciu budynek Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały Generała Sikorskiego 8
  Koronawirus, Miasto
  Do 31 stycznia 2021 r. wydziały i biura Urzędu Miasta Torunia nadal pracować będą częściowo w trybie zdalnym. Na wizytę w działach obsługujących mieszkańców nadal trzeba się umawiać wcześniej.
 • Ulica Miedza w Toruniu zimą
  Drogi, Inwestycje
  Aż pięć firm jest zainteresowanych przebudową ul. Miedza na toruńskich Wrzosach. Złożone w przetargu oferty zostały skalkulowane od ponad 172 tysięcy złotych do prawie 220 tys. zł.
 • grafika do konkursu
  Kultura, Miasto
  W związku z przedłużającą się pandemią, a tym samym trudną sytuacją toruńskich artystów, rusza konkurs „Zimowe ARTefakty”. W ramach trzeciego działania pomocowego przygotowanego z inicjatywy Urzędu Miasta Torunia, twórcy mogą do 28 stycznia 2021 r. zgłaszać propozycje artystycznych aktywności internetowych, które tym razem pozostawią trwały ślad.
 • Złożenie kwiatów na grobach zasłużonych Torunian oraz wystawa historycznych fotografii z okresu powrotu Torunia do Macierzy to pierwsze akcenty obchodów 101. rocznicy powrotu Torunia do Wolnej Polski, które miały miejsce 15 stycznia 2021 r.
 • Przypominamy, że 1 stycznia uległy zmianie wysokości opłat za przejazdy w miejskiej komunikacji zbiorowej w Toruniu. Uchwałę w tej sprawie radni podjęli 22 października 2020 r. Dotychczasowe bilety można wymienić za dopłatą do 29 stycznia 2021 r..
 • 15 stycznia 2021 roku po północy uruchomiona została możliwość składania wniosków o subwencje w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0 dla Mikrofirm i MŚP z 45 branż najbardziej poszkodowanych w wyniku drugiej fali pandemii.
 • O tym, czy przyjęta zostanie uchwała w sprawie przesunięcia terminu płatności rat podatku od nieruchomości, zadecyduje na najbliższej sesji Rada Miasta Torunia. Ma być to kolejna forma wsparcia dla przedsiębiorców, którzy utracili przychody na skutek epidemii koronawirusa.
 • 15 stycznia 2021 roku minutę po północy ruszyła internetowa rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób, które ukończyły 80 lat oraz zapisy chętnych na szczepienia w wieku 18-69. Seniorzy w wieku 70-79 lat będą mogli zarejestrować się już 22 stycznia. Chętnych nie brakuje.
 • W związku z prognozowanymi opadami atmosferycznymi oraz spadkiem temperatur w najbliższy weekend Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania deklaruje przygotowanie do utrzymania dobrych warunków na toruńskich ulicach.
 • Od 18 stycznia 2021 roku uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wrócą do systemu nauki stacjonarnej. Decyzją Ministra Edukacji i Nauki nauczanie zdalne będzie kontynuowane dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych.
 • Dawno niewidziana zima wróciła do nas i zgodnie z prognozami w najbliższych dniach pozostanie. Dla właścicieli nieruchomości wiąże się to z obowiązkiem usuwania śniegu, lodu, błota i innych zanieczyszczeń zalegających na chodnikach.