Do lekarza w dni wolne | www.torun.pl

Do lekarza w dni wolne

Miasto
Data publikacji: 30 kwietnia 2021
Autor: Małgorzata Litwin

Trzy placówki medyczne zapewniają obecnie świąteczną i nocną opiekę zdrowotną w Toruniu w ramach NFZ.

W czasie majówki może się zdarzyć, że będziemy musieli udać się do lekarza. Od ubiegłego roku na terenie Torunia w dni świąteczne lub w porze nocnej dyżurują 3 placówki:    

 • Miejska Przychodnia Specjalistyczna, ul. Uniwersytecka 17, budynek A, wejście od parkingu – porady dla dorosłych, tel. 56 611 99 42.
 • Szpital Dziecięcy przy ul. Konstytucji 3 Maja 42 - opieka pediatryczna dla dzieci do 18. roku życia, tel. 56 679 40 40.
 • Specjalistyczna Przychodnia Medycyny Rodzinnej "Rudak-Med" Sp. z o.o., ul. Podgórska 24 a - dla dorosłych i dzieci, tel. 56 654 78 20.

Jeśli chodzi o opiekę dentystyczną, w Toruniu wciąż nie ma niestety stomatologa zainteresowanego świadczeniem usług w dni wolne i w godzinach nocnych w ramach NFZ. Najbliższy taki punkt przyjmujący torunian to Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej we Włocławku, ul. Kilińskiego 16, tel. 54 231 10 62.

Pacjenci zakażeni Covid-19 lub przebywający na kwarantannie w nagłych wypadkach mogą uzyskać pomoc stomatologiczną w Centrum Rehabilitacji Revital Medic w Toruniu przy ul. Gregorkiewicza 3, tel. 730 731 874 lub w poradni stomatologicznej Regionalnego Szpitala w Grudziądzu, ul. Rydygiera 15/17, tel. 534 450 892.

Na zdjęciu: Miejska Przychodnia Specjalistyczna w Toruniu, fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • historyczny autobus, popularnie zwany ogórkiem
  MZK
  Sto trzydzieści lat temu, 16 maja 1891 r., na ulice Torunia wyjechał pierwszy konny tramwaj. Z tej okazji w sobotę, 15 maja 2021 r. przy Łuku Cezara na pl. Rapackiego otwarta została wystawa prezentująca trzynaście dekad komunikacji miejskiej w naszym mieście.
 • start ósemek w maratonie
  Sport
  W sobotę, 15 maja 2021 r. odbył się Maraton Wioślarski z Torunia do Bydgoszczy. Wzięło w nim udział dwanaście ósemek.
 • pokazy strzelania z łuku
  Kultura, Miasto
  Turniej łuczniczy, pokazy walk rycerskich, warsztaty tańca średniowiecznego, konkursy, atrakcje dla dzieci – to tylko niektóre atrakcje festynu z okazji Dnia Hanzy, który odbył się 15 maja 2021 r. w Fosie Zamkowej. Wydarzenie było częścią inauguracji sezonu turystycznego w Toruniu.
 • Dzieci z PM nr 13 z upominkami od WGK
  Eko
  Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 wzięły udział w inicjatywie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przez trzy dni zbierały śmieci, które następnie zostały poddane recyklingowi w profesjonalnym zakładzie przetwarzania. Akcja podsumowana została 13 maja 2021 r.
 • Na zdjęciu widać żłóto-niebieski tramwaj
  Miasto, MZK
  W związku z koniecznością wyłączenia sieci trakcyjnej w ul. Broniewskiego na odcinku od ul. Sienkiewicza do Reja, od nocy 17/18.05 do nocy 20/21.05 2021 r. wstrzymane zostanie kursowanie tramwajów linii nocnych 1N i 3N.
 • Na zdjęciu widać dwóch żołnierzy biegnących z bronią po terenie poligonu
  Miasto
  Od 14 do 21 maja 2021 roku na toruńskim poligonie odbywają się ćwiczenia, podczas których będą wykonywane strzały artyleryjskie.
 • W najbliższy poniedziałek 17 maja 2021 r. rusza rejestracja na szczepienia osób, które ukończyły 16 i 17 rok życia.
 • Kolejna inwestycja sektora magazynowo-biurowego w Toruniu. Już w lipcu 2021 ruszy budowa drugiej części kompleksu „Forteczna Park” w przemysłowej części tzw. Osiedla JAR – informuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
 • Wiosenna pogoda sprzyja spacerom na Bulwarze Fildadelfijskim. Skutkuje to także znacznym zwiększeniem ilości odpadów w koszach. By nie dopuścić do ich przepełnienia, będzie ich więcej i będą częściej opróżniane.
 • W szeregi toruńskiej policji wstąpiło 11 nowych funkcjonariuszy – w dniu 13 maja 2021 r. złożyli uroczyste ślubowanie.
 • Szkoła bogata w historie i aż 75-letnią tradycję w kształtowaniu młodych ludzi w zawodzie. Daje możliwości zdobycia obszernego praktycznego doświadczenia. Poniżej tegoroczna oferta Szkoły Gastronomiczno-Hotelarskiej w Toruniu.
 • Wyższe środki na dotacje sportowe o kwotę 495.000 zł - Rada Miasta Torunia podczas 30. sesji przyjęła zmiany w budżecie miasta na rok 2021.
 • W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 10 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Trzy osoby zmarły w wyniku chorób współistniejących z COVID-19.
 • Miasto Toruń zdobyło 1. miejsce jako samorządowy Lider Komunikacji i Promocji w obszarze komunikacji pandemicznej - za całość komunikacji z mieszkańcami podczas pandemii.