Dla kolarzy na Motoarenie | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Dla kolarzy na Motoarenie

Miasto, Sport
Data publikacji: 17 maja 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: prezydent Paweł Gulewski i dyrektorka Wydziału Sportu i Rekreacji Mariola Soczyńska odbierają symboliczną umowę na Przebudowa pomieszczeń przeznaczonych do stacjonarnego treningu kolarskiego wraz z wyposażeniemod Anety Jędrzejewskiej z Urzędu Marszałkowskiego

Pomieszczenia Motoareny zostaną dostosowane do stacjonarnego treningu kolarskiego – Gmina Miasta Toruń otrzymała dofinansowanie na ten cel.

48 tys. zł otrzymała Gmina Miasta Toruń na dofinansowanie III etapu zadania związanego z przebudową pomieszczeń przeznaczonych do stacjonarnego treningu kolarskiego na Motoarenie w ramach programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa – Edycja 2022. Podpisanie umowy miało miejsce 17 maja 2022 r. w Zbrachlinie, gdzie dzięki programowi przy Zespole Szkół powstaje sala sportowa. Umowę z rąk Anety Jędrzejewskiej, członkini zarządu Urzędu Marszałkowskiego, odebrali zastępca prezydenta Paweł Gulewski i Mariola Soczyńska, dyrektorka Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia.

W ramach projektu pn. Przebudowa pomieszczeń przeznaczonych do stacjonarnego treningu kolarskiego wraz z wyposażeniem, wykonane zostaną prace modernizacyjne, takie jak dostosowanie instalacji elektrycznej, zabudowa i konserwacja ścian, uszczelnienie i zaizolowanie pomieszczeń. Powstaną także stanowiska przeznaczone do specjalistycznych treningów kolarskich oraz konstrukcje do realizacji treningów ogólnorozwojowych. Koszt całkowity tych prac to 96 tys. zł, z czego połowa, czyli 48 tys. zł, pochodzić będzie z otrzymanego dofinansowania.O przyznaniu dofinansowania zdecydował Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego, podejmując uchwałę w sprawie finansowania zadań inwestycyjnych realizowanych w ramach „Kujawsko-Pomorskiej Małej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2022” w dniu 21 marca 2022 r.

Pierwszy etap realizacji zadania na Motoarenie został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w 2017 roku w kwocie 145 832 zł, a II etap został dofinansowany ze środków finansowych Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego w 2020 roku w kwocie 40 000 zł.

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  W związku z przechodzącą przez Polskę falą upałów, 28 czerwca 2022 r., w centrum Torunia zostały uruchomione kurtyny wodne. Urządzenia pomogą mieszkańcom miasta przetrwać wysokie temperatury.
 • Na zdjęciu: wizyta ambasador Imdiii w TZMO
  Biznes, Miasto
  Jej Ekscelencja Ambasador Indii w Polsce i na Litwie Nagma Mallick odwiedziła 25 czerwca 2022 r. Toruńskie zakłady Materiałów Opatrunkowych w Toruniu.
 • Na zdjęciu publiczność siedzi na fotelach podczas Tofifest 2021
  Kultura, Miasto
  Niezwykłe spotkanie z niezwykłym kinem, które stawia pytania i pozostawia widzowi poszukiwanie drogi szukania odpowiedzi – od 28 czerwca do 3 lipca w Toruniu odbędzie się 20. MFF TOFIFEST Kujawy i Pomorze. Motywem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu będzie dzieło Francisa Forda Coppoli – Ojciec Chrzestny.
 • Na zdjęciu autobus elektryczny ładuje się ładowarką pantografową
  Miasto, MZK
  Od 1 lipca 2022 r. wprowadzonych zostanie kilka zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Wiele z nich wynika z wniosków mieszkańców oraz dostosowania rozkładów jazdy do obsługi przez autobusy elektryczne. M.in. powstanie nowa linia autobusowa, na niektórych liniach wprowadzone zostaną korekty i zmieni się numeracja linii miejsko-podmiejskich.
 • Na zdjęciu chórzystki podczas występu festiwalowego w Dworze Artusa
  Kultura, Miasto
  W dniu 27 czerwca 2022 r. w Dworze Artusa odbył się koncert festiwalowy IX edycji Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. Mikołaja Kopernika Per Musicam ad Astra.
 • Na zdjęciu osoba trzyma myszkę komputerową
  Miasto
  Dyrektor Toruńskiego Centrum Usług Wspólnych ogłasza ponowne postępowanie na dostawę wyposażenia dla pracowni zawodowych w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Toruniu. Oferty składać można do 14 lipca 2022 r. do godz. 10.00.