Diamentowy jubileusz V LO | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Diamentowy jubileusz V LO

Kultura, Miasto
Data publikacji: 28 września 2018
Autor: Adrian Aleksandrowicz
V LO ma już 60 lat

Małgorzata Kożuchowska, Olga Bołądź czy Jakub Gierszał to tylko niektórzy z 7864 absolwentów V Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Szkoła 28 września 2018 roku świętowała swoje 60-lecie.

Oficjalny jubileusz zorganizowano w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa. Gospodarz uroczystości, dyrektor szkoły Marcin Olszewski, witał zgromadzonych gości: byłych i obecnych uczniów, nauczycieli i pracowników, rodziców oraz przyjaciół V LO, przyjmował gratulacje i prezenty i każdego przekonywał, że "piątka" to wyjątkowe miejsce przede wszystkim za sprawą ludzi.

Powstała w 1958 roku szkoła od lat wyróżnia się wysokim poziomem nauczania i niepowtarzalną atmosferą jaka panuje na licealnych korytarzach. To właśnie tego „ducha szkoła” gratulowali goście zaproszeni na diamentowy jubileusz.

- Poziom tej szkoły od lat wyrasta ponad przeciętność i stanowi jeden z najlepszych toruńskich sposobów na wiern9ość tradycji kopernikańskiejgratulował prezydent Michał Zaleski podczas oficjalnych uroczystości. – Nie zaliczam się do absolwentów V Liceum Ogólnokształcącego, ale mam pewne wspomnienia związane z „piątką”. W murach tej szkoły rozpoczynałem debatę przed tym zanim zostałem prezydentem miasta. Wówczas zostałem poproszony o obietnice. Dzisiaj mogę powiedzieć, wszystkie wypełniłem.: nowy pawilon został zbudowany, stary budynek został zmodernizowany tak jak boiska, a przepiękny budynek na rogu Sienkiewicza i Fałata odzyskał dawny blask. To efekt pracy nas wszystkich dla swojej wyjątkowej i znakomitej szkoły.

Prezydent gratulując dyrekcji wyjątkowego jubileuszu wręczył na ręce dyrektora okolicznościowy prezent – zegar elewacyjny, który odmierza czas z dokładnością do 200 milisekund. Zostanie on zamontowany przed budynkiem V LO.

- Teraz nikt nie powinien już spóźniać się na lekcję – żartował włodarz naszego miasta.

Społeczność szkoły nagrodziła prezydenta Zaleskiego wręczając mu Srebrną Tarczę Przyjaciela Szkoły. Jubileuszowe odznaczenia otrzymali także wszyscy dotychczasowi dyrektorzy placówki.

fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojsko Polskie, w październiku i listopadzie, organizują dla chętnych, dorosłych Polaków bezpłatne, jednodniowe szkolenia pod hasłem „Trenuj z wojskiem”.
 • Plakat informujący o Toruńskiej Nocy Naukowców
  Miasto
  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zapraszają 30 września 2022 r. na „Toruńską Noc Naukowców”. W programie znalazły się warsztaty, pokazy oraz zwiedzanie interaktywnych wystaw.
 • Biznes, Miasto
  Program Moja Starówka świętuje 5. urodziny. Program oferuje rabaty w 92 punktach handlowych i usługowych na starówce.
 • Plakat informujący o wydarzeniu Toruń Freestyle Battle
  Miasto, Sport
  Ruszają zapisy na Amatorskie Mistrzostwa Torunia w jeździe na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach. Toruń Freestyle Battle - Republika Park Edition zaplanowano na 8 października 2022 r.
 • Na zdjęciu: mężczyzna tłumaczy dzieciom pracującym na komputerach
  Miasto
  We wrześniu 2022 r. dzieci i młodzież z całej Polski postawili pierwsze kroki w programowaniu w ramach największych warsztatów programistycznych „Koduj z Gigantami”. W bezpłatnych zajęciach 11. już edycji wydarzenia wzięło udział prawie 20 000 osób, w tym także młodzi mieszkańcy miasta Toruń. Od 3 do 25 września uczestnicy warsztatów poznali...
 • Wizualizacja budynku usługowego przy ul. Świdnickiej
  Biznes, Miasto
  Halę usługowo-produkcyjną wraz z biurami i pomieszczeniami socjalnymi wybuduje w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej „Toruń Wschód” spółka HS Inwestycje. Firma planuje oddanie budynku do użytkowania na koniec 2023 roku. Poznaliśmy już wizualizacje bryły budynku.
 • Ponad 1800 uczniów z 17 toruńskich placówek oświatowych wzięło udział w spotkaniach ze strażnikami miejskimi na temat bezpieczeństwa związanego z rozpoczęciem roku szkolnego.
 • Dwie działki pod usługi będzie można kupić w przetargach organizowanych przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia. Tereny inwestycyjne na osiedlu Na Skapie w Toruniu pójdą pod młotek 30 listopada 2022 r.
 • Od soboty 1 października 2022 r. zmieniony zostanie rozkład jazdy linii autobusowej nr 32 - informuje MZK w Toruniu.
 • Zakończona w tym roku rozbudowa mostu drogowego im. marsz. Józefa Piłsudskiego zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku! Rozstrzygnięcia poznaliśmy podczas uroczystej gali, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Wręczenie statuetek w kategorii Drogi i obiekty mostowe. Toruń reprezentował...
 • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP i SGP2 na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory przygotowane w wersji polskiej i angielskiej.
 • 29 września obchodzony jest Światowy Dzień Serca. Jest to okazja, aby podnosić świadomość społeczną w zakresie chorób układu krążenia, które stanowią największe wzywanie współczesnego zdrowia publicznego.
 • Pomóż Klimatowi! Pod tym hasłem odbędą się konsultacje społeczne dotyczące tworzenia Planu Adaptacji do Zmian Klimatu dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia.
 • Przedsiębiorstwo Swimer, które produkuje m.in. zbiorniki do magazynowania i dystrybucji płynów i paliw, jest bohaterem kolejnego odcinka cyklu filmowego „Tak się robi biznes w Toruniu”, realizowanego przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.