Diamentowa Liga 2021 | www.torun.pl

Diamentowa Liga 2021

Miasto, Sport
Data publikacji: 25 listopada 2020
Autor: Magdalena Winiarska
Podczas zawodów lekkoatletycznych odbywa się bieg przez płotki - widać zawodników w trakcie skoku, w tle trybuny pełne kibiców

Światowa Federacja Lekkoatletyczna ogłosiła wstępny kalendarz Diamentowej Ligi na sezon 2021 oraz imprez zaliczanych do World Athletics Indoor Tour 2021, czyli halowego odpowiednika. Nie zabrakło w tym gronie siódmego mityngu Copernicus Cup Toruń 2021.

Cykl stadionowy Diamentowej Ligi odwiedzi czternaście lokalizacji. Pierwsze zawody mają odbyć się 23 maja 2021 r. w Rabacie. Później Diamentowa Liga zawita na dobrze znane stadiony m.in. w Oslo, Rzymie czy Sztokholmie. 14 oraz 22 sierpnia 2021 r. zaplanowano mityngi w Chinach. Pierwszy z nich ma odbyć się w Szanghaju, gospodarz drugiego nie został jeszcze wskazany. Finał cyklu zaplanowany jest na 8 i 9 września 2021 r. w Zurychu. World Athletics podkreśla, że w zaprezentowanym kalendarzu mogą nastąpić zmiany. Wszystko uzależnione jest od sytuacji epidemicznej.

Światowa federacja potwierdziła także kalendarz halowego odpowiednika Diamentowej Ligi, czyli cyklu World Athletics Indoor Tour. W sezonie 2021 ma odbyć się sześć mityngów. Dwa z nich zaplanowano w USA, a 17 lutego 2021 r. Tour zawita do Polski za sprawą toruńskiego Copernicus Cup.

Wstępny kalendarz Diamentowej Ligi 2021:
23 maja – Rabat (Maroko)
28 maja – Doha (Katar)
4 czerwca – Rzym (Włochy)
10 czerwca – Oslo (Norwegia)
4 lipca – Sztokholm (Szwecja)
9 lipca – Monako (Monako)
13 lipca – Londyn (Wielka Brytania)
14 sierpnia – Szanghaj (Chińska Republika Ludowa)
21 sierpnia – Eugene (Stany Zjednoczone)
22 sierpnia – miasto do potwierdzenia (Chińska Republika Ludowa)
26 sierpnia – Lozanna (Szwajcaria)
28 sierpnia – Paryż (Francja)
3 września – Bruksela (Belgia)
8-9 września – Zurych (Szwajcaria)

Wstępny kalendarz World Athletics Indoor Tour 2021:
29 stycznia – Karlsruhe (Niemcy)
6 lutego – Boston (Stany Zjednoczone)
9 lutego – Liévin (Francja)
13 lutego – Nowy Jork (Stany Zjednoczone)
17 lutego – Toruń (Polska)
24 lutego – Madryt (Hiszpania)

Najczęściej czytane aktualności

 • Tabliczki informacyjne na budynku Powiatowego Urzędu Pracy
  Miasto
  Od 1 stycznia 2021 roku odbywa się rekrutacja uczestników projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Toruniu”, którego realizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: alejka w zrewitalizowanym Parku Glazja
  Eko
  W poniedziałek 25 stycznia 2021 roku o godz. 19:45 na antenie TVP Bydgoszcz zaplanowano emisję filmu edukacyjnego pt. „Czyste Energia – czyste środowisko”.
 • Grafika informująca o programie Rodzina 500 Plus
  Miasto
  Od 1 lutego 2021 r. można składać wnioski o wypłatę świadczenia 500+ przez kolejny rok, w okresie od czerwca 2021 do maja 2022 r.
 • Na zdjęciu: Kafka Jaworska
  Koronawirus
  Dyrektorka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest jest kolejną osobą, która wyjaśnia, dlaczego zaszczepi się przeciwko COVID-19, kiedy tylko będzie taka możliwość.
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu przybyło 25 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. 48 osób wróciło do zdrowia.
 • Na zdjęciu samochody stoją przed skrzyżowaniem, pada deszcz
  Drogi, Miasto
  Wieczorem w niedzielę 24 stycznia i rano w poniedziałek 25 stycznia w Toruniu może wystąpić oblodzenie – przestrzega kierowców i pieszych Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Prognozuje się zamarzanie nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem oraz miejscami mokrego śniegu. Oblodzenie wystąpić ma dzisiaj (24.01.2021...
 • W niedzielę 24 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 39 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
 • Więcej grup zawodowych, które mogą skorzystać z pobytu w hotelu, dookreślenie, kto może zaszczepić się w I etapie, zmiany w zakazie zgromadzeń – 23 stycznia 2021 r. weszło w życie nowe rozporządzenie dot. ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z epidemią.
 • Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega o możliwym oblodzeniu nawierzchni dróg i chodników w najbliższych godzinach.
 • Podczas 26. sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przekazał radnym szereg informacji dotyczących aktualnej sytuacji epidemicznej i funkcjonowania miasta.
 • W sobotę 23 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 95 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jeden mieszkaniec miasta zmarł przez COVID-19.
 • W 2021 roku Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia planuje realizację wielu usług i instrumentów rynku pracy. Zainteresowanych zachęcamy do sprawdzania oferty urzędu.
 • Osiem zestawów przedmiotów na aukcje przekazał toruńskiemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Torunia Michał Zaleski. Dodatkowo dwa zestawy trafiły również od miasta na orkiestrowe aukcje UMK.
 • Miasto od wielu lat wspiera prowadzony przez Stowarzyszenie „Mateusz” Ośrodek Readaptacyjny w Toruniu. Informacji o udzielonej pomocy zabrakło jednak w medialnych wypowiedziach prezesa Waldemara Dąbrowskiego.