www.torun.pl

Derby Pomorza i Kujaw 2019

Miasto, Sport
Data publikacji: 02 sierpnia 2019
Autor: Maria Wesoła

W czwartek 15 sierpnia 2019 r. o godz. 17:00 na Motoarenie odbędą się Derby Pomorza i Kujaw 2019 – żużlowa sztafeta pokoleń.

Zawodnicy, którzy przez wiele lat rywalizowali w żużlowych pojedynkach derbowych między Bydgoszczą a Toruniem, ponownie zmierzą się na torze – tym razem w towarzyskim turnieju na Motoarenie. Zawody, które odbędą się 15 sierpnia 2019 r. nie tylko wpiszą się w w obchody 10-lecia Motoareny, ale będą miały również szczytny cel. Dochód z imprezy będzie przeznaczony dla fundacji „Światło” i hospicjum „Nadzieja”.

W drużynie Apator Adriana Toruń kibice zobaczą m.in. Eugeniusza Miastkowskiego, Roberta Kościechę, Mirosława Kowalika, Jacka Krzyżaniaka i Mariusza Puszakowskiego. Ekipę Pentel Polonia Bydgoszcz będą reprezentować m.in. Waldemar Cisoń, Jacek Woźniak, Robert Bonin czy Marcin Ryczek.

Bilety w cenie 10 zł są dostępne w biurach MOSiR ul. Bema 23/29 w godz. 9:00-15:30 do 14 sierpnia, a w dniu imprezy w kasie nr 2 Motoareny od godz. 10:00.

Przed zawodami od godz. 15:30 będzie można zobaczyć wystawę fotograficzną z historycznych zawodów derbowych i wystawę motocykli z minionych lat. Na specjalnej ściance fotograficznej będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z zawodnikami, a dla najmłodszych będą przygotowane gry i zabawy oraz konkursy plastyczne.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, MZK
  Od 1 września 2019 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu toruńskiej komunikacji miejskiej. Jednym z głównych powodów jest potrzeba zwiększenia oferty przewozowej dla uczniów, których podwójne roczniki rozpoczną naukę w szkołach ponadpodstawowych.
 • Kultura, Miasto
  W najbliższych dniach Toruń opanują setki tysięcy turystów. Ruszyła jedenasta edycja Bella Skyway Festival, która potrwa do niedzieli!
 • Kultura, Miasto
  W dniach 20-25 sierpnia 2019 r. odbędzie się 11. edycja Bella Skyway Festival. W tym roku motywem przewodnim Bella Skyway Festival jest „Różnorodność miejsca”.
 • Miasto
  Ogród Zoobotaniczny zaprasza w niedzielę 25 sierpnia 2019 r. na festyn rodzinny na zakończenie wakacji.
 • Biznes, Miasto
  Urząd patentowy RP przyznał prawo ochronne dla wspólnego znaku towarowego Made in Toruń. To oznacza, że certyfikat jakości, jakim posługuje się część toruńskich firm, jest chroniony na podstawie przepisów prawa o własności przemysłowej.
 • Nowa Zamojska
  Drogi, Inwestycje
  Zakończyła się budowa ulicy Zamojskiej w Toruniu. Gruntowa ulica na osiedlu Bielawy Grębocin dziś wygląda zupełnie inaczej niż kilka miesięcy temu.
 • 20 sierpnia 2019 roku rusza tegoroczny Bella Skyway Festival. Organizatorzy przygotowali szereg udogodnień dla kierowców i pasażerów MZK na czas wydarzenia.
 • Pod koniec sierpnia Toruń czekają wielkie siatkarskie emocje - Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. Kibice mogą już za darmo odbierać bilety.
 • Toruń dołączył do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która startuje 1 września 2019 roku.
 • 20 sierpnia 2019 r. przedstawiciele miasta wizytowali trwającą adaptację Koszarów Bramy Chełmińskiej na Muzeum Twierdzy Toruń. Nowy oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu ma być otwarty w przyszłym roku.
 • Miasto uruchomiło specjalną podstronę z informacjami o nadchodzących wyborach do Sejmu RP i do Senatu RP, które odbędą się 13 października 2019 r.
 • Toruńscy drogowcy poprawią bezpieczeństwo i płynność przejazdu na ulicy Poznańskiej, na wysokości nowego cmentarza. Wszystko to za sprawą zatoki przystankowej, która powstaje w tym miejscu. W ramach inwestycji wybudowany będzie także chodnik i zostanie ustawiona wiata. Obecnie autobusy komunikacji miejskiej zatrzymują się na jezdni, na wysokości...
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego w 2018 roku torunianie zarabiali przeciętnie 4629 zł i 36 groszy brutto miesięcznie.
 • Na tegorocznym, 11. Bella Skyway Festival pojawi się instalacja dotycząca komunikacji miejskiej. Będzie wyświetlana m.in. na autobusie Miejskiego Zakładu Komunikacji.