www.torun.pl

Derby Pomorza i Kujaw 2019

Miasto, Sport
Data publikacji: 02 sierpnia 2019
Autor: Maria Wesoła

W czwartek 15 sierpnia 2019 r. o godz. 17:00 na Motoarenie odbędą się Derby Pomorza i Kujaw 2019 – żużlowa sztafeta pokoleń.

Zawodnicy, którzy przez wiele lat rywalizowali w żużlowych pojedynkach derbowych między Bydgoszczą a Toruniem, ponownie zmierzą się na torze – tym razem w towarzyskim turnieju na Motoarenie. Zawody, które odbędą się 15 sierpnia 2019 r. nie tylko wpiszą się w w obchody 10-lecia Motoareny, ale będą miały również szczytny cel. Dochód z imprezy będzie przeznaczony dla fundacji „Światło” i hospicjum „Nadzieja”.

W drużynie Apator Adriana Toruń kibice zobaczą m.in. Eugeniusza Miastkowskiego, Roberta Kościechę, Mirosława Kowalika, Jacka Krzyżaniaka i Mariusza Puszakowskiego. Ekipę Pentel Polonia Bydgoszcz będą reprezentować m.in. Waldemar Cisoń, Jacek Woźniak, Robert Bonin czy Marcin Ryczek.

Bilety w cenie 10 zł są dostępne w biurach MOSiR ul. Bema 23/29 w godz. 9:00-15:30 do 14 sierpnia, a w dniu imprezy w kasie nr 2 Motoareny od godz. 10:00.

Przed zawodami od godz. 15:30 będzie można zobaczyć wystawę fotograficzną z historycznych zawodów derbowych i wystawę motocykli z minionych lat. Na specjalnej ściance fotograficznej będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z zawodnikami, a dla najmłodszych będą przygotowane gry i zabawy oraz konkursy plastyczne.

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Tofifest, Bach w Dworze Artusa, Nohavica na Jordankach, Podgórskie Święto Latawca, Barbarkowy Bieg Przełajowy czy koncert finałowy projektu "Tak Brzmi Miasto" - najwyższy czas zaplanować, co będziemy robić w ten weekend!
 • Inwestycje, Miasto
  Na terenie Barbarki funkcjonuje już mini tężnia – inwestycja sfinansowana z budżetu obywatelskiego.
 • Miasto
  16 i 17 października 2019 roku odbyło się szkolenie obronne z elementami obrony cywilnej pod kryptonimem „KOBRA-19”. Dwudniowe wydarzenie zwieńczył pokaz wspólnego działania służb mundurowych w przypadku ataku terrorystycznego w Ujęciu Wody Podziemnej „Mała Nieszawka”.
 • Miasto
  Rozpoczynamy konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania terenów położonych przy ul. Polnej, w okolicach ulic: Fieldorfa „Nila”, Strehla, Niepokólczyckiego, Piwnika.
 • Kultura, Miasto
  Ponad sto prac plastycznych i trzy instytucje kultury zostały nagrodzone w jubileuszowej, dwudziestej edycji Międzynarodowego Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Zawsze zielono, zawsze niebiesko”.
 • Miasto
  23 października 2019 roku w VI LO w Toruniu odbędą się konsultacje społeczne dotyczące projektu stawu Kaszownik oraz Strugi Toruńskiej.
 • Do 25 października 2019 r. studenci toruńskich uczelni wyższych mogą składać wnioski o przyznanie stypendium w ramach Miejskiego Programu Stypendialnego realizowanego w Toruniu.
 • Szykuje się kolejny boom inwestycyjny w Toruniu. Do końca roku miasto planuje sprzedaż 36 działek, których całkowita kwota wywoławcza wyniesie niemal 60 mln zł! Łączna powierzchnia tych działek to ponad 48 ha. Najbliższy przetarg już 25 października 2019 r.
 • To już ostatnie dni elektronicznych zapisów na 37. edycję Toruń Maraton, która odbędzie się 27 października 2019 r. w grodzie Kopernika. Limit uczestników został niemal wyczerpany - na listach startowych widnieje ponad 1200 osób. Do wyboru biegacze mają maraton, półmaratonu, a najmłodsi biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 100 do 1000 m.
 • Toruńska Fundacja Generał Elżbiety Zawackiej ze srebrnym laurem i nagrodą publiczności w ogólnopolskim konkursie BohaterON – włącz historię!
 • Przy Szkole Podstawowej nr 24 został zmodernizowany plac rekreacyjny. Zadanie pn. „W zdrowym ciele zdrowy duch” zostało zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego.
 • Mieszkańcy Torunia i okolic w wieku 50-65 lat mogą wziąć udział w spotkaniu informacyjno-edukacyjnym dotyczącym profilaktyki raka jelita grubego.
 • 28 i 29 października 2019 roku w toruńskim Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się ogólnopolskie Forum Dydaktyki Cyfrowej DIGITYKON. Forum to miejsce debaty, gdzie edukacja, sztuka i kultura stykają się z technologią.
 • Rada Miasta Torunia na sesji 10 października 2019 r. wypełniając wymogi ustawy o ustroju sądów powszechnych dokonała wyboru ławników sądowych na kadencję 2020 – 2023.