www.torun.pl

Derby Pomorza i Kujaw 2019

Miasto, Sport
Data publikacji: 02 sierpnia 2019
Autor: Maria Wesoła

W czwartek 15 sierpnia 2019 r. o godz. 17:00 na Motoarenie odbędą się Derby Pomorza i Kujaw 2019 – żużlowa sztafeta pokoleń.

Zawodnicy, którzy przez wiele lat rywalizowali w żużlowych pojedynkach derbowych między Bydgoszczą a Toruniem, ponownie zmierzą się na torze – tym razem w towarzyskim turnieju na Motoarenie. Zawody, które odbędą się 15 sierpnia 2019 r. nie tylko wpiszą się w w obchody 10-lecia Motoareny, ale będą miały również szczytny cel. Dochód z imprezy będzie przeznaczony dla fundacji „Światło” i hospicjum „Nadzieja”.

W drużynie Apator Adriana Toruń kibice zobaczą m.in. Eugeniusza Miastkowskiego, Roberta Kościechę, Mirosława Kowalika, Jacka Krzyżaniaka i Mariusza Puszakowskiego. Ekipę Pentel Polonia Bydgoszcz będą reprezentować m.in. Waldemar Cisoń, Jacek Woźniak, Robert Bonin czy Marcin Ryczek.

Bilety w cenie 10 zł są dostępne w biurach MOSiR ul. Bema 23/29 w godz. 9:00-15:30 do 14 sierpnia, a w dniu imprezy w kasie nr 2 Motoareny od godz. 10:00.

Przed zawodami od godz. 15:30 będzie można zobaczyć wystawę fotograficzną z historycznych zawodów derbowych i wystawę motocykli z minionych lat. Na specjalnej ściance fotograficznej będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z zawodnikami, a dla najmłodszych będą przygotowane gry i zabawy oraz konkursy plastyczne.

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  Duńczyk Leon Madsen wygrał 4 lipca 2020 r. w Toruniu pierwszą rundę zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Najlepszy z Polaków był Bartosz Smektała, który zajął czwarte miejsce.
 • Kultura
  W Centrum Sztuki Współczesnej 3 lipca 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów kulturalnych Miasta Torunia na II półrocze 2020 r.
 • Miasto
  Zasłanianie nosa i ust znacznie obniża ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Dlatego nośmy maseczki!
 • Inwestycje
  W poniedziałek 6 lipca 2020 r. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Włocławskiej. Trwa podłączanie kolejnych ulic w Toruniu do nowo wybudowanego wodociągu.
 • Miasto, Sport
  Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie gospodarzem inauguracji, a nieco później również wielkiego finału zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Cykl TAURON Speedway Euro Championship zagości w Toruniu 4 oraz 29 lipca 2020 r. Bilety na oba wydarzenia są jeszcze w sprzedaży i można nabyć je wyłącznie przez...
 • Biznes, Miasto
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie 9 lipca 2020 r. o godz. 11:00.
 • W piątek 26 czerwca na platformie TVP Stream ruszył nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. W ten weekend na platformie wyemitowane zostaną programy „Zakochaj się w Polsce” oraz „Pomniki Historii” poświęcone Toruniowi i regionowi.
 • Jeśli chcesz pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub złożyć wniosek o dopisanie się do spisu bądź rejestru wyborców, możesz to zrobić dodatkowo także w sobotę w Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40.
 • W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do świata kolorowych kompozycji owocowo-warzywnych podanych w łupinie kokosa. Coco Bowl to inspirujące miejsce, od nowa definiujące pomysł na prowadzenie restauracji.
 • Prace na pływalni przy ul. Bażyńskich idą zgodnie z planem, zatem już na początku grudnia 2020 r. zostanie ona otwarta.
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został pełnoprawnym członkiem konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE). To ogromne wyróżnienie dla toruńskiego uniwersytetu oraz miasta Torunia.
 • Przez Przysiek, Rozgarty i Łążyn wiedzie trasa rajdu rowerowego organizowanego 12 lipca przez Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu i Klub Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA".
 • Toruń znalazł się wśród 23 miast i gmin w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały dofinansowanie z programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa Edycja 2020.
 • Popisy cyrkowe i fireshow, niezwykłe instrumenty, teatr lalek, pantomima – tak różnorodne będą propozycje 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych. Między 4 lipca a 9 sierpnia mali i duzi widzowie zobaczą 11 przedstawień.