Dakar wyłoni Mistrzów Polski | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Dakar wyłoni Mistrzów Polski

Miasto, Sport
Data publikacji: 30 października 2019
Autor: Magdalena Winiarska

W niedzielę 3 listopada 2019 r. odbędzie się rajd Mały Dakar. Zawody rozegrane zostaną w ramach pierwszych w historii Mistrzostw Polski Modeli RC w Rajdach Terenowych.

Rozgrywane po raz pierwszy w historii Mistrzostwa Polski Modeli RC w Rajdach Terenowych przyciągnęły na toruńskie bezdroża (i raz na przasnyskie) ponad 50 kierowców elektrycznych modeli zdalnie sterowanych z całego kraju. Przez osiem rund zbierali punkty, celując w jak najwyższe miejsca w tabeli. Mały Dakar, który jest ostatnią rundą polskiego czempionatu, może jednak wiele namieszać. Będzie najtrudniejszy i nieprzewidywalny - organizatorzy planują kilka ciekawych zmian.

Zawody zaplanowano na  niedzielę 3 listopada2019 r. na toruńskiej pustyni „Stawki". To na tych malowniczych piaskach modelarze spotkali się w tym roku po raz pierwszy, na Rajdzie Zimowych Bezdroży. Teraz będą kończyć tegoroczny rajdowy sezon.

- Nazwa zobowiązuje, więc również i w małej skali Dakar będzie najtrudniejszym rajdem terenowym w naszym kalendarzu - zdradza Rafał Malach, dyrektor zawodów. - Po pierwsze kierowcy będą punktować podwójnie, co może sporo namieszać w końcowych tabelach. Po drugie areną zmagań będzie pustynia „Stawki" - a teren ten jest naprawdę wymagający i zdradliwy. W stosunku do prawdziwego Dakaru u nas zabraknie jedynie... afrykańskiego słońca.

Mały Dakar przyniesie też nowy układ tras. Organizatorzy planują wprowadzić po raz pierwszy skrzyżowania łączące różne, odrębne obszary pustyni „Stawki". Zmienne konfiguracje odcinków specjalnych nie pozwolą więc zawodnikom jeździć „na pamięć" - trzeba zachować czujność, by prawidłowo odnaleźć się na trasie wyznaczonej przez kolorowe bramki.

Mimo iż niedzielny rajd to już ostatnie spotkanie off-roadowych kierowców w tym roku, organizatorzy przygotowali specjalną nagrodę dla debiutantów. Najszybszy z nich otrzyma od sponsora, firmy Modelmania.pl, wyjątkową książkę – „Piekło Dakaru" z autografem Krzysztofa Hołowczyca.

Pierwszego zawodnika zobaczymy na trasie Małego Dakaru ok. godziny 10:00. Metę i wręczenie pucharów zaplanowano na godzinę 16:00. Wstęp dla kibiców jest darmowy - wystarczy dojechać od strony ulicy Stara Droga na teren pustyni "Stawki".

Toruń Europejskie Miasto Sportu 2019 zaprasza do udziału w zawodach.

Więcej informacji o zawodach można znaleźć na stronie organizatora - www.rc-motorsport.pl. Zapisy na rajd trwają do 1 listopada 2019 r.

Fot. Michał Jasiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Wicemistrz Świata, zwycięzca i najlepszy zawodnik siatkarskich Mistrzostw Europy, czterokrotny zdobywca Ligi Mistrzów Wilfredo Leon dołączył do Piernikowej Alei Gwiazd!
 • Kobieta w niebieskiej sukience z psem na smyczy wchodzi do parku
  Eko, Miasto
  Zaciszny i gęsto porośnięty zielenią jest park kieszonkowy "Fiński relaks" na lewobrzeżu. Odwiedziliśmy go w czerwcu 2024 r.
 • Miasto, MZK
  24 czerwca 2024 r. rusza konkurs na nazwę toruńskiej karty miejskiej z uwzględnieniem biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej.
 • Miasto, Sport
  Od piątku 21 czerwca 2024 r. otwarte zostały baseny letnie prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.
 • Krystian Pesta w Piernikowej Alei Gwiazd
  Kultura, Miasto
  Znany aktor teatralny i filmowy, Krystian Pesta, 22 czerwca 2024 r. odsłonił swoją „katarzynkę” w Piernikowej Alei Gwiazd.
 • Prezydent Paweł Gulewski nakłada łańcuch nowemu Królowi Kurkowemu
  Kultura, Miasto
  Władysław Kołybski jest nowym Królem Kurkowym w Toruniu. Godność tę objął 23 czerwca 2024 r. podczas uroczystości z okazji 25-lecia reaktywowanego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Toruniu.
 • 12 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych wzięło udział w pierwszym wakacyjnym amatorskim turnieju koszykówki TORUŃ 3x3 STREETBALL CHALLENGE.
 • W pierwszą sobotę wakacji była okazja, by potrenować z najlepszymi sportowcami na obiekcie sportowym na lewobrzeżu Torunia.
 • W sobotę 22 czerwca 2024 r. odbyło się pierwsze z wakacyjnych spotkań toruńskich rolkarzy pod hasłem Nightskating 2024. W wydarzeniu wzięło udział ponad stu uczestników.
 • 24 czerwca 2024 r. rusza konkurs na nazwę toruńskiej karty miejskiej z uwzględnieniem biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej.
 • Władysław Kołybski jest nowym Królem Kurkowym w Toruniu. Godność tę objął 23 czerwca 2024 r. podczas uroczystości z okazji 25-lecia reaktywowanego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Toruniu.
 • Znany aktor teatralny i filmowy, Krystian Pesta, 22 czerwca 2024 r. odsłonił swoją „katarzynkę” w Piernikowej Alei Gwiazd.
 • I stało się! Od piątku 21 czerwca Bulwar Filadelfijski został wyłączony z ruchu kołowego na cały weekend aż do niedzielnego wieczora.
 • Podczas Dni Torunia 2024 r. w naszym mieście przebywa grupa mieszkańców partnerskiej Getyngi, wśród nich emerytowani przedstawiciele getyńskiego magistratu.