www.torun.pl

Czwórka idzie na studia w Toruniu

Miasto
Data publikacji: 03 grudnia 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

Radiowa Czwórka zaprasza na kolejną odsłonę akcji „Czwórka idzie na studia”. Po spotkaniach ze słuchaczami we Wrocławiu i w Lublinie, przyszedł czas na miasto Mikołaja Kopernika! W środę 4 grudnia 2019 roku dziennikarze odwiedzą Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. W programie nie zabraknie audycji i relacji na żywo, spotkań z przedstawicielami uczelni, setów DJ-skich oraz treningu personalnego.

Toruń będzie trzecim i ostatnim przystankiem na uczelnianej trasie Czwórki. W ramach akcji „Czwórka idzie na studia”, studenci mają możliwość zaprezentowania swoich pasji, zainteresowań i projektów, nad którymi pracują w kołach naukowych i organizacjach studenckich działających na uczelniach. To spotkania, aktywności i warsztaty przy muzyce prezentowanej przez DJ-ów stacji.

Plenerowe studio Czwórki stanie na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (ul. Gagarina 13a). Dziennikarzy na kampusie będzie można spotkać już od godz. 10.00. O godz. 12.00 Patryk Kuniszewicz zaprosi słuchaczy na „Stację Nauka”, na żywo z udziałem publiczności. Następnie Norbert Borzym, czyli DJ Bert zaproponuje autorską selekcję muzyki w porze obiadowej – „Muzyczny lunch” rozpocznie się o godz. 13.00. Tuż po godzinnej dawce najlepszej muzyki, Marta Hoppe rozpocznie poradniczą audycję „Dajesz radę” (godz. 14.00-15.00).

Na studentów, którzy odwiedzą Czwórkę czekać będą liczne atrakcje. Będzie można spróbować swoich sił na trickboardzie, sprawdzić celność rzutów, zrobić pamiątkowe zdjęcie, a także wziąć udział w treningu z Piotrem Galusem, trenerem personalnym, prowadzącym audycję „4 bieg”. Do zdobycia czwórkowe gadżety!

W plenerowym studiu Czwórki pojawią się nie tylko dziennikarze, ale również przedstawiciele kół studenckich, a nawet młodzi redaktorzy ze studenckiej telewizji UMK TV i rozgłośni Radio Sfera. Do dyspozycji uczestników akcji będą też studenci prezentujący swoją działalność: stanowisko wirtualnej rzeczywistości Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych, studium rysunkowe realistycznego portretu i abstrakcyjne przetworzenie malarskiego portretu Wydziału Sztuk Pięknych oraz stanowisko archeologów Wydziału Nauk Historycznych. W ramach warsztatów historyczno-kulinarnych, realizowanych przez dr Martę Sikorską z Centrum Dziedzictwa Kulinarnego UMK i Agnieszkę Michałowską z Akademii Kulinarnej Studio „A”, studenci przygotują potrawy wigilijne, inspirowane recepturami sprzed kilku wieków, częściowo zapomniane i być może dla niektórych zaskakujące.

Ponadto Katedra Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej Collegium Medicum zaproponuje porady kosmetyczki i warsztaty makijażu, a Wydział Prawa i Administracji porady prawne. Na miejscu znajdzie się również punkt informacyjny programu Erasmus+, który oferuje możliwość wyjazdy na zagraniczne studia, praktyki oraz inne programy edukacyjne. Z kolei przedstawiciele Programu „Absolwent UMK” opowiedzą o Karcie Absolwenta UMK i zaproszą do wspólnych gier w planszówki.

Czwórkowy rozkład jazdy w Toruniu:

- 10.00-15.00: audycje, wejścia na żywo, animacje

- 12.00-13.00: audycja na żywo –  „Stacja Nauka”, zaprasza Patryk Kuniszewicz

- 13.00-14.00: audycja na żywo – „Muzyczny lunch”, zaprasza Norbert Borzym, DJ Bert

- 14.00-15.00: audycja na żywo –  „Dajesz radę”, zaprasza Marta Hoppe

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  Duńczyk Leon Madsen wygrał 4 lipca 2020 r. w Toruniu pierwszą rundę zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Najlepszy z Polaków był Bartosz Smektała, który zajął czwarte miejsce.
 • Kultura
  W Centrum Sztuki Współczesnej 3 lipca 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów kulturalnych Miasta Torunia na II półrocze 2020 r.
 • Miasto
  Zasłanianie nosa i ust znacznie obniża ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Dlatego nośmy maseczki!
 • Inwestycje
  W poniedziałek 6 lipca 2020 r. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Włocławskiej. Trwa podłączanie kolejnych ulic w Toruniu do nowo wybudowanego wodociągu.
 • Miasto, Sport
  Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie gospodarzem inauguracji, a nieco później również wielkiego finału zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Cykl TAURON Speedway Euro Championship zagości w Toruniu 4 oraz 29 lipca 2020 r. Bilety na oba wydarzenia są jeszcze w sprzedaży i można nabyć je wyłącznie przez...
 • Biznes, Miasto
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie 9 lipca 2020 r. o godz. 11:00.
 • W piątek 26 czerwca na platformie TVP Stream ruszył nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. W ten weekend na platformie wyemitowane zostaną programy „Zakochaj się w Polsce” oraz „Pomniki Historii” poświęcone Toruniowi i regionowi.
 • Jeśli chcesz pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub złożyć wniosek o dopisanie się do spisu bądź rejestru wyborców, możesz to zrobić dodatkowo także w sobotę w Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40.
 • W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do świata kolorowych kompozycji owocowo-warzywnych podanych w łupinie kokosa. Coco Bowl to inspirujące miejsce, od nowa definiujące pomysł na prowadzenie restauracji.
 • Prace na pływalni przy ul. Bażyńskich idą zgodnie z planem, zatem już na początku grudnia 2020 r. zostanie ona otwarta.
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został pełnoprawnym członkiem konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE). To ogromne wyróżnienie dla toruńskiego uniwersytetu oraz miasta Torunia.
 • Przez Przysiek, Rozgarty i Łążyn wiedzie trasa rajdu rowerowego organizowanego 12 lipca przez Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu i Klub Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA".
 • Toruń znalazł się wśród 23 miast i gmin w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały dofinansowanie z programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa Edycja 2020.
 • Popisy cyrkowe i fireshow, niezwykłe instrumenty, teatr lalek, pantomima – tak różnorodne będą propozycje 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych. Między 4 lipca a 9 sierpnia mali i duzi widzowie zobaczą 11 przedstawień.