www.torun.pl

Czwórka idzie na studia w Toruniu

Miasto
Data publikacji: 03 grudnia 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

Radiowa Czwórka zaprasza na kolejną odsłonę akcji „Czwórka idzie na studia”. Po spotkaniach ze słuchaczami we Wrocławiu i w Lublinie, przyszedł czas na miasto Mikołaja Kopernika! W środę 4 grudnia 2019 roku dziennikarze odwiedzą Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. W programie nie zabraknie audycji i relacji na żywo, spotkań z przedstawicielami uczelni, setów DJ-skich oraz treningu personalnego.

Toruń będzie trzecim i ostatnim przystankiem na uczelnianej trasie Czwórki. W ramach akcji „Czwórka idzie na studia”, studenci mają możliwość zaprezentowania swoich pasji, zainteresowań i projektów, nad którymi pracują w kołach naukowych i organizacjach studenckich działających na uczelniach. To spotkania, aktywności i warsztaty przy muzyce prezentowanej przez DJ-ów stacji.

Plenerowe studio Czwórki stanie na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (ul. Gagarina 13a). Dziennikarzy na kampusie będzie można spotkać już od godz. 10.00. O godz. 12.00 Patryk Kuniszewicz zaprosi słuchaczy na „Stację Nauka”, na żywo z udziałem publiczności. Następnie Norbert Borzym, czyli DJ Bert zaproponuje autorską selekcję muzyki w porze obiadowej – „Muzyczny lunch” rozpocznie się o godz. 13.00. Tuż po godzinnej dawce najlepszej muzyki, Marta Hoppe rozpocznie poradniczą audycję „Dajesz radę” (godz. 14.00-15.00).

Na studentów, którzy odwiedzą Czwórkę czekać będą liczne atrakcje. Będzie można spróbować swoich sił na trickboardzie, sprawdzić celność rzutów, zrobić pamiątkowe zdjęcie, a także wziąć udział w treningu z Piotrem Galusem, trenerem personalnym, prowadzącym audycję „4 bieg”. Do zdobycia czwórkowe gadżety!

W plenerowym studiu Czwórki pojawią się nie tylko dziennikarze, ale również przedstawiciele kół studenckich, a nawet młodzi redaktorzy ze studenckiej telewizji UMK TV i rozgłośni Radio Sfera. Do dyspozycji uczestników akcji będą też studenci prezentujący swoją działalność: stanowisko wirtualnej rzeczywistości Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych, studium rysunkowe realistycznego portretu i abstrakcyjne przetworzenie malarskiego portretu Wydziału Sztuk Pięknych oraz stanowisko archeologów Wydziału Nauk Historycznych. W ramach warsztatów historyczno-kulinarnych, realizowanych przez dr Martę Sikorską z Centrum Dziedzictwa Kulinarnego UMK i Agnieszkę Michałowską z Akademii Kulinarnej Studio „A”, studenci przygotują potrawy wigilijne, inspirowane recepturami sprzed kilku wieków, częściowo zapomniane i być może dla niektórych zaskakujące.

Ponadto Katedra Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej Collegium Medicum zaproponuje porady kosmetyczki i warsztaty makijażu, a Wydział Prawa i Administracji porady prawne. Na miejscu znajdzie się również punkt informacyjny programu Erasmus+, który oferuje możliwość wyjazdy na zagraniczne studia, praktyki oraz inne programy edukacyjne. Z kolei przedstawiciele Programu „Absolwent UMK” opowiedzą o Karcie Absolwenta UMK i zaproszą do wspólnych gier w planszówki.

Czwórkowy rozkład jazdy w Toruniu:

- 10.00-15.00: audycje, wejścia na żywo, animacje

- 12.00-13.00: audycja na żywo –  „Stacja Nauka”, zaprasza Patryk Kuniszewicz

- 13.00-14.00: audycja na żywo – „Muzyczny lunch”, zaprasza Norbert Borzym, DJ Bert

- 14.00-15.00: audycja na żywo –  „Dajesz radę”, zaprasza Marta Hoppe

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Świąteczny Konwój Radia ZET zawita ponownie do Torunia! Wiele atrakcji z tej okazji czeka nas w dniach 14-15 grudnia 2019 r.
 • Miasto, MZK
  Miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji kupi pięć nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. To kolejny krok w stronę ekologicznego i nowoczesnego transportu miejskiego. 13 grudnia 2019 r. zostaje uruchomiony przetarg na to zadanie.
 • Miasto
  W poniedziałek 16 grudnia 2019 r. upływa termin zgłaszania kandydatek i kandydatów w ogłoszonym przez miasto plebiscycie "Współczesny torunianin 100-lecia".
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Ciechowski Symfonicznie, Salon Poezji, dwie projekcje filmowe oraz Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego - Tak! Tak! To już weekend w Toruniu z liderem Republiki w roli głównej!
 • Drogi, Inwestycje
  Służby drogowe przez cały czas analizują, jak usprawnić organizację ruchu w rejonie placu Rapackiego w związku z inwestycją w alei św. Jana Pawła II .
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Wilk, Kasia Moś, Igor Herbut, Janusz Radek i Ania Lasota wystąpili wraz z muzykami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej na wyjątkowym koncercie zorganizowanym w ramach 6. Dni Grzegorza Ciechowskiego. Największe utwory lidera Republiki publiczność usłyszała w oryginalnych aranżacjach Krzysztofa Herdzina.
 • Nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, zintegrowany węzeł przesiadkowy, pas tramwajowo-autobusowy i łącznik torowy – tak w przyszłości będzie wyglądał plac Rapackiego i jego okolice. 12 grudnia 2019 r. rusza kolejny etap prac – przebudowa alei św. Jana Pawła II.
 • Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. będzie nadal odbierać odpady komunalne z posesji zamieszkałych w latach 2020-2021. W związku z nowelizacją ustawy mieszkańcy muszą liczyć się ze wzrostem opłat za wywóz i utylizacje śmieci.
 • PGE Toruń zakończyła projekt związany z budową nowej sieci zasilającej ponad 70 tys. mieszkańców miasta.
 • 29 listopada 2019 roku na Rynku Staromiejskim rozpocznie się tegoroczny jarmark. Dla odwiedzających przygotowano masę atrakcji.
 • 8 grudnia 2019 roku w CKK Jordanki wystąpił Robbie Williams z koncertem promującym nowy dwupłytowy album artysty pt. „Christmas Present”.
 • W rejonie placu Rapackiego i alei św. Jana Pawła II trwa sadzenie 80 dużych drzew.
 • Po 32 latach ze stanowiska prezesa Cereal Partners Poland Toruń-Pacific odchodzi Wojciech Sobieszak.
 • Na parterze Urzędu Miasta Torunia można od kilku dni podziwiać bożonarodzeniową szopkę osadzoną w realiach toruńskich.