www.torun.pl

Czas na dobrą muzykę!

Kultura
Data publikacji: 20 września 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

22 września 2019 roku Toruńska Orkiestra Symfoniczna zainauguruje cykl koncertów „Czas dla Nas” w sezonie artystycznym 2019/2020. Zajęć i koncertów edukacyjnych przez kilka najbliższych miesięcy na pewno nie zabraknie.

W ramach prowadzonych całorocznie działań edukacyjnych, Toruńska Orkiestra Symfoniczna proponuje szeroki wachlarz wydarzeń dla dzieci i młodzieży.  Kierowane są one zarówno do odbiorców indywidualnych, jak i grup zorganizowanych ze szkół oraz placówek oświatowych. 

CZAS DLA NAS – comiesięczny cykl koncertów dla najmłodszych dzieci – do 6 lat, nakierowany na odkrywanie tajników muzyki.

- Zajęcia wprowadzają maluchy w świat instrumentów, oswajają z ich brzmieniem, aktywizują do udziału w zabawach. Wszystkie koncerty, z udziałem profesjonalnych artystów, prowadzone są w sposób przystępny i swobodny. Czas dla nas udowadnia, że w świecie muzyki nie brakuje miejsca dla nikogo, a dzieci są najbardziej wymagającą widownią! Dlatego dokładamy wszelkich starań, by nie gasić ich dziecięcego zapału, nie ograniczać ich swobody i rozwijać ich wrażliwość poprzez kontakt z żywą muzykąwyjaśnia Alina Reut z Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

KONCERTY I AUDYCJE SZKOLNE - mogące poszczycić się wieloletnią tradycją, dzięki merytorycznie i metodycznie przygotowanym prowadzącym i wykonawcom, prezentują żywą muzykę w sposób przystępny i ciekawy, łącząc zarazem formę koncertu ze swobodną pogadanką o muzyce, instrumentach, kompozytorach, formach i stylach muzycznych. Zachęcają przy tym słuchaczy do aktywnego udziału w koncercie. Wydarzenia odbywają się zarówno w CKK Jordanki, jak również w przedszkolach i szkołach na terenie Torunia oraz całego województwa kujawsko-pomorskiego.

OTWARTE PRÓBY GENERALNE – skierowane do młodzieży licealnej skierowane. Poznając repertuar muzyki klasycznej, słuchacze mają możliwość obserwowania pracy dyrygenta z zespołem orkiestrowym i solistami oraz w pewnym stopniu doświadczenia jedynej w swoim rodzaju atmosfery, która towarzyszy muzykom na kilka godzin przed wieczornym koncertem.

SPEKTAKLE TEATRALNE – realizowane we współpracy z innymi podmiotami kulturalnymi mają uzmysłowić odbiorcom, że muzyka pozostaje w ścisłych relacjach z innymi dziedzinami sztuki.

DZIECIAKI SYM-FONIAKI – projekt przygotowany z myślą o rodzicach chcących skorzystać z oferty wybranych wieczornych koncertów symfonicznych.  W trakcie, gdy rodzice spędzają miły wieczór przy dźwiękach muzyki, organizatorzy zapewniają atrakcyjne zajęcia ich pociechom. Podczas zajęć realizowane są gry i zabawy ruchowe do muzyki, wspólne muzykowanie, a także inne aktywności twórcze.

FAMILIJNE KONCERTY SYMFONICZNE DLA DZIECI – skierowane dla całych rodzin,  mają za zadanie przybliżyć świat dźwięków, zaprezentować bogate instrumentarium orkiestrowe, a nade wszystko sprawić aby całe, często wielopokoleniowe rodziny spędziły fantastyczne i pełne muzycznych niespodzianek popołudnie z zespołem artystycznym Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

Więcej informacji na stronie internetowej Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

Najbliższe spotkanie w ramach cyklu "Czas dla nas" odbędzie się w sali prób CKK Jordanki w niedzielę 22 września - zaplanowano dwa koncerty, o godz. 16:00 i 17:15.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu eWinner 1. ligi żużlowej toruński Apator pewnie pokonał drużynę z Gniezna 55:35.
 • Kultura, Miasto
  Recital organowy zabrzmiał w katedrze śś. Janów. Koncert odbył się w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu "Nova Muzyka i Architektura".
 • Miasto, Sport
  PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi odbędą się 15 sierpnia 2020 r. o godz. 19:15 na toruńskiej Motoarenie.
 • Miasto
  W niedzielę 12 lipca 2020 roku Toruń pojawi się w popularnym programie porannym „Pytanie na śniadanie” w TVP2.
 • Miasto
  W odpowiedzi na prośby mieszkańców ławka multimedialna grająca utwory Fryderyka Chopina na ul. Mostowej została przeprogramowana. Dotychczas funkcja audio była dostępna w godzinach 7:00-22:00 na żądanie poprzez wciśnięcie przycisku. Każdy kolejny z czterech utworów był emitowany poprzez kolejne wciśnięcie przycisku audio.
 • Miasto
  Razem zaplanujmy, jak zagospodarować pierzeję południową Rynku Nowomiejskiego na cele wypoczynkowo-rekreacyjne.
 • Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie informuje, że w piątek od godz. 15:00 mogą wystąpić burze z gradem.
 • Koncerty, Kino Letnie, spektakle teatralne i zbliżający się festiwal światła w niecodziennej odsłonie – tak właśnie zapowiadają się wakacje w Toruniu. Festiwal Teatrów Ulicznych czy plenerowa Scena Letnia to tylko część oferty przygotowanej przez Toruńską Agendę Kulturalną na ten okres. Najbliższe wydarzenia już w ten weekend! Przypominamy o...
 • Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu rozstrzygnął przetarg na dostawy pięciu nowych, pięcioczłonowych tramwajów. Nowe pojazdy dostarczy PESA, która jako jedyna złożyła ofertę w przetargu. Na realizację zamówienia wykonawca ma 24 miesiące.
 • W poniedziałek 13 lipca 2020 r. rusza nabór wniosków na zadania służące ochronie zasobów wodnych, polegające na gromadzeniu i wykorzystaniu wód opadowych i roztopowych w miejscu ich powstania.
 • W sobotę 11 lipca 2020 r. na Motoarenie odbędą się zawody żużlowe. Aby ułatwić wiernym kibicom toruńskiej drużyny dotarcie na stadion, uruchomione zostaną kursy tramwajów linii nr 5.
 • 147 wniosków poprawnych formalnie złożyli mieszkańcy do budżetu obywatelskiego Torunia na rok 2021. Rekordowa liczba propozycji lokalnych wpłynęła z Bydgoskiego.
 • O tym, jak bezpiecznie przetrwać pandemię, rozmawiamy z mgr Ewą Nowak - Wąsicką, Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.
 • Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego to obecnie jeden z większych placów budowy w Toruniu. Inwestycja zakończy się w listopadzie 2021 roku.