CUK Anioły wygrywają na inaugurację! | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

CUK Anioły wygrywają na inaugurację!

Miasto, Sport
Data publikacji: 14 października 2023
Autor: Marcin Pryka

Po dwóch wyjazdowych zwycięstwach siatkarze CUK Aniołów zaprosili kibiców na pierwszy mecz w Toruniu. Przed własną publicznością 3:1 w setach pokonali zespół z Sieradza.

Przed meczem inaugurującym sezon w Toruniu, Anioły miały za sobą dwa mecze wyjazdowe w rozgrywkach II ligi. Najpierw wygrali w Łęczycy z miejscowym Lotnikiem 3:1, z kolei przed tygodniem pokonali ubiegłorocznego spadkowicza z I ligi Krispol Września 3:0.

Jak zapewniają działacze toruńskiego klubu ich cel jest postawiony jasno: awans do I ligi. Tym razem gwarancją sukcesu ma być przede wszystkim bardzo doświadczony trener Krzysztof Stelmach.

Na inaugurację sezonu prezes zarządu klubu Karol Lejman powitał gorąco wszystkich kibiców:– Cieszymy się że znowu praktycznie przy komplecie publiczności możemy zaczynać rozgrywki. Do trzech razy sztuka i walczymy cały sezon, krok po kroku, żeby osiągnąć nasz cel!

Również do kibiców zwrócił się prezes CUK Ubezpieczeń Jacek Byliński: – Miło widzieć pełne trybuny już na początku sezonu. Jako firma CUK Ubezpieczenia z wielką przyjemnością jesteśmy sponsorem tytularnym w kolejnym sezonie. Jestem bardzo dumny, że możemy uczestniczyć w tym niezwykle profesjonalnym projekcie siatkarskim, tym bardziej że dotyczy Torunia, naszego miasta. Jestem przekonany, że w tym roku nam się uda awansować i osiągniemy swój cel. Wszystkiego dobrego, wielkich emocji dla wszystkich!

Oficjalnie rozgrywki otworzył tego dnia prezydent Torunia Michał Zaleski: - CUK Anioły polecą wysoko, ale pamiętajmy, że zaczęło się od tego, którego dzisiaj z nami nie ma. Cztery lata temu Wilfredo Leon, znakomity siatkarz polskiej reprezentacji powiedział: Niech Anioły w Toruniu latają! Dzięki temu zaczęliśmy wielką przygodę z siatkówką męską. Trzymamy kciuki, ale bądźcie Panie i Panowie, kibicujcie na każdym meczu, wtedy zwycięstwo będzie w zasięgu ręki! Panie i Panowie, sezon 2023/2024 siatkówki męskiej w Toruniu, w przedsionku do pierwszej ligi, uważam za otwarty!

W sobotę 14 października 2023 r. o godz. 17.00 CUK Anioły Toruń podejmowały w hali SP 28 drużynę Tubądzin Volley MOSiR Sieradz. Po ciężkiej walce ostatecznie zwyciężyły w setach 3:1 (25:23, 25:19, 25:27, 25:15). Lekko nie było, ale najważniejsze jest dziś zwycięstwo! Wielkie brawa dla CUK Aniołów Toruń za zimną krew do końca spotkania!

Fot. Sławomir Kowalski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu: stół z kolorowymi papierami, przy nim siedzą dzieci podczas warsztatów
  Kultura, Miasto
  Przy ul. Kościuszki, w obrębie dawnych Młynów Richtera oficjalnie otworzono Młyn Kultury, w którym swoje miejsce znalazły trzy instytucje kulturalne, kierowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 • Na zdjęciu; rzeźba mostu im. gen. E. Zawackiej wykonana w lodzie
  Miasto
  Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.
 • 9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • W najbliższą niedzielę, 10 grudnia 2023 r., w rejonie Motoareny odbędzie się impreza samochodowa „4. Toruńska Barbórka”. W związku z tym z ruchu na kilka godzin zostanie zmieniona organizacja ruchu.