www.torun.pl

Cruising Toruń 2020 rozpoczęty

Sport
Data publikacji: 31 lipca 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski na skonstruowanych rowerze

31 lipca 2020 roku w Toruniu rozpoczął się konwent miłośników rowerów budowanych własnoręcznie Cruising Toruń. W uroczystym otwarciu konwentu na terenie campingu Tramp wziął udział prezydent Michał Zaleski.

Konwent, który odbywa się w Toruniu to wyjątkowa okazja na spotkanie w jednym miejscu czołówki konstruktorów rowerów i wykonawców z całego kraju.

Trend "custom bicycle" istnieje w Polsce od kilkunastu lat, jednakże teraz osiąga najwyższy jak dotychczas stopień zainteresowania polskich cyklistów.

Rozpoczęte dzisiaj wydarzenie jest jedyną w kraju imprezą o takiej skali i zasięgu wykraczającym poza granice Polski. Miłośnicy konstruowania rowerów zostaną w Toruniu do niedziela 2 sierpnia. W tym roku przypada jego jubileuszowa, piąta edycja.

Harmonogram wydarzeń weekendowych w ramach konwentu:

1 sierpnia (sobota)

 • godz. 11:00 - galowy przejazd przez Toruń. Start na campingu Tramp, przejazd do galerii Atrium Copernicus.
 • godz.12:00 – 14:00 - Atrium Copernicus – spotkanie z fanami custom bike.
 • godz. 14:00 – 16:30 przejazd na Bulwar Filadelfijski  i powrót na camping Tramp.

2 sierpnia (niedziela) godz. 11:00-17:00 – spotkanie w gronie uczestników konwentu i zaproszonych gości.

Impreza wspierana jest przez Urząd Miasta Torunia i została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Torunia.

fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Maciej Tacher
  Kultura, Miasto
  Laureatów w kategoriach nadzieja, wykonawca, dj i płyta roku w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy poznamy 8 sierpnia 2020 r. o godz. 19.00 podczas koncertu w sali na Jordankach. Na scenie pojawią się znani i lubiani lokalni wykonawcy.
 • Na zdjęciu: tramwaj czekający na przystanku
  MZK
  W sobotę 8 sierpnia 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • Na zdjęciu: maszyny i ludzie pracujący na poboczu w rejonie Al. św. Jana Pawła II
  MZK
  W związku ze zmianą organizacji ruchu drogowego w rejonie al. św. Jana Pawła II oraz pl. Niepodległości od soboty 8 sierpnia 2020 r. godz. 8:00 przeniesiony zostanie przystanek autobusowy „Plac Rapackiego”.
 • Na zdjęciu: uczestnicy wyścigu z pucharami
  Sport
  1 i 2 sierpnia 2020 r. odbyła się pierwsza edycja międzynarodowego wyścigu „Śladami Królewny Anny Wazówny o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego”.
 • Na zdjęciu: mężczyzna na boisku do siatkówki plażowej odbijający piłkę
  Sport
  W piątek 7 sierpnia 2020 roku odbędzie się otwarty amatorski turniej siatkówki plażowej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, trwają zapisy duetów siatkarskich, które chcą wystąpić na boiskach na plaży przy ul. Broniewskiego 90.
 • Przytulona para na tarasie widokowym nad Wisłą
  Kultura, Miasto, Sport
  Trzy spektakle w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych, plebiscyt Toruńskie Gwiazdy 2020, piknik sztuki w Kaszczorku, wieczorne rejsy toruńskich flisaków - tak zapowiada się najbliższy weekend w Toruniu.
 • Po decyzji rządu dotyczącej powrotu uczniów do szkół od 1 września 2020 r. miasto intensywnie przygotowuje się do organizacji pracy placówek oświatowych w nowych warunkach.
 • Na terenie Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono 237 przypadków zarażenia koronawirusem. Kwarantanną objęto 374 osoby, a 172 powróciło do zdrowia. Od początku trwania pandemii odnotowano 20 zgonów.
 • Informujemy, że w czwartek 6 sierpnia 2020 r. w godzinach popołudniowych na terenie budowy w rejonie placu Rapackiego i pl. Niepodległości nastąpiła awaria sygnalizacji świetlnej. Trwa jej usuwanie.
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie realizuje projekt, w ramach którego możliwe jest przeprowadzenia testów na koronawirusa wśród pracowników publicznych podmiotów leczniczych z naszego województwa.
 • Świetlny pokaz motocross, szpaler fontann i projekcja na gigantycznych głowach, astronomiczny mapping na balonie czy kilkudziesięciometrowa instalacja z ekranów LED – te i wiele innych instalacji z zakresu sztuki światła czekają na zmotoryzowanych widzów „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.”.
 • Toruńskie Centrum Świaczeń Rodzinie wypłaciło już ponad 1,6 mln zł w ramach świadczenia "Dobry start".
 • Przypominamy, że dzisiaj (6.08) od godz. 21.00 do jutra (7.08) do godz. 5.00 na remontowanym moście Piłsudskiego w Toruniu obowiązywał będzie ruch wahadłowy.
 • O planach Żużlowej Reprezentacji Polski na kolejne miesiące 2020 r. była mowa 5 sierpnia 2020 r. na toruńskiej Motoarenie.