Co zmienić w miejskich placach zabaw | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Co zmienić w miejskich placach zabaw

Miasto
Data publikacji: 30 lipca 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Duża zjeżdżalnia na placu zabaw

Jakie działania warto podjąć,  żeby miejskie place zabaw były zawsze czyste, bezpieczne, zadbane i aby przyjemnie spędzało się na nich czas zarówno dzieciom, jak i ich opiekunom – nad tym zastanowimy się w ramach konsultacji społecznych.

Konsultacje społeczne w sprawie funkcjonowania miejskich placów zabaw będą przebiegać dwuetapowo:
1. Etap pierwszy – diagnoza:
 Przeprowadzone zostanie badanie ankietowe skierowanego do użytkowników miejskich placów zabaw:

  • ankieta w wersji papierowej – skierowana do rodziców dzieci uczęszczających do przedszkoli miejskich,
  • ankieta w wersji elektronicznej – skierowana do wszystkich użytkowników miejskich placów zabaw.

2. Etap drugi – warsztaty kreatywne Design thinking:
Uczestnicy warsztatów przedstawią swoje  pomysły oraz propozycje rozwiązań dotyczące funkcjonowania miejskich placów zabaw w Toruniu.

Weź udział w pierwszym etapie konsultacji i wypełnij krótką ankietę dotyczącą miejskich plac zabaw w Toruniu. Jak oceniasz funkcjonowanie miejskich placów zabaw? Co należałoby zmienić, poprawić? Czy widzisz potrzebę zaangażowania mieszkańców w nadzór nad  placami zabaw, z których korzystają?
Ankietę prowadzi Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia.

Ankieta jest anonimowa. Urząd Miasta Torunia nie zbiera w ramach tego działania żadnych danych osobowych.

>>> kliknij, aby wypełnić ankietę

Drugi etap konsultacji, czyli warsztaty kreatywne Design thinking, zaplanowano na wrzesień 2021 r. – szczegóły wkrótce.
 
W konsultacjach możesz wziąć również udział, przesyłając swoje uwagi dotyczące funkcjonowania miejskich placów zabaw na adres: konsultacje@um.torun.pl. Termin nadsyłania uwag upływa 30 września 2021 r.
 
Konsultacje prowadzi Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia.



Każdego roku w Toruniu powstają nowe place zabaw. O najmłodszych troszczy się nie tylko miasto, ale też spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty. Własne place zabaw posiadają również żłobki, przedszkola oraz szkoły. Dzieci mogą korzystać nie tylko z osiedlowych placów zabaw, które zwykle posiadają standardowe wyposażenie, tj. huśtawki, zjeżdżalnia, piaskownica i drabinki, ale mają również do dyspozycji duże kompleksy zabawowe. Do najchętniej odwiedzanych miejsc należą:
•    Piernikowe Miasteczko na ul. Podmurnej 62, na którym znajdują się m.in. fabryka piasku, wielofunkcyjny tor zabawowy, instrumenty muzyczne oraz wodny plac zabaw,
•    plac zabaw na Barbarce z dużym wielopiętrowym zamkiem, tyrolką oraz kompleksem trampolin,
•    place zabaw w parku na Bydgoskim Przedmieściu – kompleks zabawowy z bocianim gniazdem, huśtawkami i dużym domkiem ze zjazdem strażackim oraz zjeżdżalniami,
•    Muzyczny Plac Zabaw w Ogrodzie Muzyków, który wyposażony został w takie sprzęty, jak Grand Marimba, Congas, Tembos, Tubullar Bells, Harmony czy Babel Drums - można na nich próbować swoich muzycznych sił, a także zaznajamiać najmłodszych z dźwiękami.

W maju 2021 r. oddano do użytku nowy basen na Bażyńskich. Został on wyposażony w pływalnię oraz wodny plac zabaw.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

  • Otwieramy lewoskręt przy Poznańskiej
    Drogi, Miasto
    W najbliższy piątek (29.03) o godzinie 15.00 zostanie otwarty dla ruchu lewoskręt z ulicy Poznańskiej w ulicę Prüfferów. Nowa infrastruktura zwiększy bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego (m.in. poprzez wykonanie azylu na przejściu dla pieszych), a także poprawi płynność ruchu w tym miejscu.
  • Na zdjeciu: prezydent stoi ze sportowcami, którym wręczył nagrody
    Miasto, Sport
    Toruńscy sportowcy i trenerzy odebrali nagrody od miasta Torunia za swoje osiągnięcia w roku 2023 na arenach krajowych i międzynarodowych.
  • Na zdjeciu: prezydent Michał Zaleski wyjmuje z koszyka wiklinowego mazurki i podaje seniorom
    Miasto
    Toruńscy seniorzy spotkali się na tradycyjnym śniadaniu wielkanocnym zorganizowanym przez Toruńskie Centrum Usług Społecznych. Gospodarzem spotkania był prezydent Michał Zaleski.
  • Na zdjeciu: ławki i krzesła w sali lekcyjnej, w tle tablica i mapa
    Miasto
    Podczas najbliższej sesji 4 kwietnia 2024 r. radni zajmą się propozycją zmian wysokości niektórych składników wynagrodzeń w jednostkach oświatowych.
  • Na zdjęciu: biały autobus miejski
    Miasto, MZK
    W związku z udostępnieniem dla ruchu kołowego ulicy Poznańskiej na odcinku od ul. Hallera do ul. Drzymały od piątku 29 marca 2024 r. wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy niektórych linii komunikacji miejskiej.
  • Święcenie pokarmów na Rynku Staromiejskim
    Miasto
    W Wielką Sobotę, 30 marca 2024 r. na Rynku Staromiejskim w Toruniu odbędzie się uroczyste święcenie pokarmów z udziałem biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla oraz prezydenta miasta Michała Zaleskiego.
  • Toruńscy seniorzy spotkali się na tradycyjnym śniadaniu wielkanocnym zorganizowanym przez Toruńskie Centrum Usług Społecznych. Gospodarzem spotkania był prezydent Michał Zaleski.
  • W Wielką Sobotę, 30 marca 2024 r. na Rynku Staromiejskim w Toruniu odbędzie się uroczyste święcenie pokarmów z udziałem biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla oraz prezydenta miasta Michała Zaleskiego.
  • W najbliższy piątek (29.03) o godzinie 15.00 zostanie otwarty dla ruchu lewoskręt z ulicy Poznańskiej w ulicę Prüfferów. Nowa infrastruktura zwiększy bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego (m.in. poprzez wykonanie azylu na przejściu dla pieszych), a także poprawi płynność ruchu w tym miejscu.
  • Zakończyła się przebudowa skrzyżowania ulic Podgórnej z Wiązową. Powstało tu wyniesione skrzyżowanie. We wtorek 26 marca 2024 r. około godziny 16:00, po zakończeniu ostatnich prac porządkowych, zostanie udostępnione do ruchu.
  • W okresie Świąt Wielkanocnych w Toruniu będzie inaczej funkcjonowała komunikacja miejska.
  • Zbliża się 19. edycja Trendowni – konferencji poświęconej trendom w sieciach dostaw i produkcji. Jedno z ważniejszych spotkań branży logistycznej w Polsce odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia 2024 r. w Copernicus Toruń Hotel.
  • W związku z udostępnieniem dla ruchu kołowego ulicy Poznańskiej na odcinku od ul. Hallera do ul. Drzymały od piątku 29 marca 2024 r. wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy niektórych linii komunikacji miejskiej.
  • Stowarzyszenie Centrum Wsparcia Rozwoju zaprasza na darmowe zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży z lewobrzeża w ramach projektu „Toruńskie Lewobrzeże aktywne sportowo”.