Co z basenem na Bażyńskich? | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Co z basenem na Bażyńskich?

Miasto
Data publikacji: 24 lutego 2015
Autor: Bartłomiej Oleszek

Urząd Miasta zamierza przebudować budynek pływalni z hotelikiem przy ul. Bażyńskich 9/17 oraz zagospodarować jego otoczenie na cele rekreacyjno-sportowe służące mieszkańcom. Zanim przystąpimy do opracowania koncepcji chcemy zapytać, jakie są potrzeby mieszkańców związane z tym miejscem.

Teren, o którym chcemy rozmawiać położony jest między terenem Kościoła p.w. Chrystusa Króla a ulicami: Bażyńskich, Grudziądzką, Kościuszki. Do zagospodarowania jest przestrzeń o powierzchni ok. 3,3 ha, z czego większość stanowią tereny miejskie (zaznaczone na mapce poglądowej kolorem żółtym). Trwają ustalenia czy możliwe jest także przeznaczenie na ten cel terenów prywatnych (zaznaczone na mapce poglądowej kolorem niebieskim).

Jakie są plany?

W ramach przygotowań do kompleksowego remontu pływalni i zagospodarowania otoczenia budynku, powstały wstępne koncepcje i wizualizacje. Mają one charakter wyłącznie poglądowy. Ostatecznie projekty zostaną opracowane na podstawie opinii uczestników konsultacji.

Zobacz jak może wyglądać basen przy ul.  Bażyńskich i teren wokół:

>>> propozycja 1 – plan i wizualizacja

>>> propozycja 2 – plan i wizualizacja

Przede wszystkim stawiamy jednak na pomysłowość mieszkańców!

Katalog proponowanych funkcji i elementów, które mogą się pojawić na tym terenie jest otwarty i obejmuje szeroki zakres propozycji. Tylko część z nich zostanie ostatecznie zrealizowana m.in. ze względu na ograniczoną przestrzeń.

Pomysły, które się pojawiają można podzielić na 2 kategorie:

1) funkcje dot. budynku pływalni

  • związane bezpośrednio z basenem
  • inne funkcje dot. budynku

2) funkcje dot. otoczenia budynku

Należy zaznaczyć, że w trakcie remontu budynek i jego teren zostaną przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także rodziców i najmłodszych użytkowników pływalni.

      

Jesteś za lub przeciw, którejś z funkcji? Masz inny pomysł? Przyjdź na spotkanie lub napisz do nas!

Co dalej?

Wyniki konsultacji będą stanowiły materiał wyjściowy dla konkursu architektonicznego, który zostanie ogłoszony jeszcze w 2015 r. Dopiero ten projekt, który zostanie wybrany przez komisję, stanie się rzeczywistym planem zagospodarowania.

Jak wziąć udział w konsultacjach?

 • Przyjdź na spotkanie w budynku pływalni (ul. Bażyńskich 9/17) 6 marca (piątek) godz. 17:00
 • Napisz do nas na konsultacje@um.torun.pl. Na Twoją opinię czekamy do 13 marca! Możesz w tym celu skorzystać z formularza  (>>> do pobrania)

Do pobrania:

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ścieżka w powstającym parku kieszonkowym
  Eko, Miasto
  Wydział Środowiska i Ekologii ogłosił kolejny przetarg na wykonanie nowych dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla czterech nowych parków kieszonkowych w Toruniu.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła pw. św. Józefa
  Miasto
  Wierni parafii św. Józefa na osiedlu Bielany zgromadzili się podczas uroczystej mszy odpustowej.
 • Pracownicy Grupy Maflow pomagają Ukrainie
  Biznes, Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Pomoc zostanie skierowana do Łucka - partnerskiego miasta Torunia.
 • Działki na Jarze sprzedane
  Biznes, Miasto
  Dwie działki pod domy jednorodzinne na osiedlu JAR mają nowych właścicieli
 • Miasto, Sport
  Gabriela Wrzeszcz zdobyła srebrny medal na Pucharze Świata Belgian Open Taekwondo w Lommel. Nasza zawodniczka wygrała trzy walki. Pokonała Irlandkę, Polkę i Belgijkę, w finale przegrywając z Greczynką i tym samym zajmując wysokie, drugie miejsce.
 • Na zdjęciu: fasada szkoły podstawowej nr 28, zielona z kolorowymi rysunkami
  Miasto
  Nauczyciele otrzymali wyrównanie wynagrodzeń, a podwyżki wynagrodzeń obejmą także pracowników niepedagogicznych miejskich szkół i przedszkoli w Toruniu.
 • Wierni parafii św. Józefa na osiedlu Bielany zgromadzili się podczas uroczystej mszy odpustowej.
 • Od kwietnia 2023 r. uzyskanie dofinansowania będzie możliwe w pełni online za pomocą nowego systemu iPFRON+ umożliwiającego uzyskiwanie wsparcia PFRON bez wychodzenia z domu.
 • W ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się trzecia edycja konkursu ortograficznego "Dyktando Toruńskie". Uczniowie szkół podstawowych zawalczyli o Złote, Srebrne i Brązowe Pióro Prezydenta Miasta Torunia.
 • Wiosną jeszcze bardziej zachęcamy do skorzystania z kulturalnej oferty Torunia. W marcu warto zajrzeć chociażby do Centrum Sztuki Współczesnej! Toruńskie CSW Znaki Czasu są w formie i doceniają to krytycy. Instytucja znalazła się na drugim miejscu w kategorii Galerii Samorządowych tegorocznego rankingu galerii opublikowanego przez tygodnik...
 • Grunty znajdują się przy ul. Łódzkiej 148, Włocławskiej 103 oraz Podgórskiej 36–40 i Dwernickiego 3-7.
 • Przedsiębiorców prowadzących działalność w Toruniu lub okolicach zapraszamy do przystąpienia do tegorocznej edycji „Toruń za pół ceny”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia 2023 roku.
 • Wraz z początkiem wiosny MZK Toruń ogłosiło czasową obniżkę cen na Samoobsługowej Stacji Paliw MZK.
 • Brzegiem Wisły przy Forcie X i ruinach zamku Dybów powiedzie w sobotę 25 marca 2023 r. piesza wycieczka z cyklu "Wędrówki rodzinne z PTTK".