Co z basenem na Bażyńskich? | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Co z basenem na Bażyńskich?

Miasto
Data publikacji: 24 lutego 2015
Autor: Bartłomiej Oleszek

Urząd Miasta zamierza przebudować budynek pływalni z hotelikiem przy ul. Bażyńskich 9/17 oraz zagospodarować jego otoczenie na cele rekreacyjno-sportowe służące mieszkańcom. Zanim przystąpimy do opracowania koncepcji chcemy zapytać, jakie są potrzeby mieszkańców związane z tym miejscem.

Teren, o którym chcemy rozmawiać położony jest między terenem Kościoła p.w. Chrystusa Króla a ulicami: Bażyńskich, Grudziądzką, Kościuszki. Do zagospodarowania jest przestrzeń o powierzchni ok. 3,3 ha, z czego większość stanowią tereny miejskie (zaznaczone na mapce poglądowej kolorem żółtym). Trwają ustalenia czy możliwe jest także przeznaczenie na ten cel terenów prywatnych (zaznaczone na mapce poglądowej kolorem niebieskim).

Jakie są plany?

W ramach przygotowań do kompleksowego remontu pływalni i zagospodarowania otoczenia budynku, powstały wstępne koncepcje i wizualizacje. Mają one charakter wyłącznie poglądowy. Ostatecznie projekty zostaną opracowane na podstawie opinii uczestników konsultacji.

Zobacz jak może wyglądać basen przy ul.  Bażyńskich i teren wokół:

>>> propozycja 1 – plan i wizualizacja

>>> propozycja 2 – plan i wizualizacja

Przede wszystkim stawiamy jednak na pomysłowość mieszkańców!

Katalog proponowanych funkcji i elementów, które mogą się pojawić na tym terenie jest otwarty i obejmuje szeroki zakres propozycji. Tylko część z nich zostanie ostatecznie zrealizowana m.in. ze względu na ograniczoną przestrzeń.

Pomysły, które się pojawiają można podzielić na 2 kategorie:

1) funkcje dot. budynku pływalni

  • związane bezpośrednio z basenem
  • inne funkcje dot. budynku

2) funkcje dot. otoczenia budynku

Należy zaznaczyć, że w trakcie remontu budynek i jego teren zostaną przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także rodziców i najmłodszych użytkowników pływalni.

      

Jesteś za lub przeciw, którejś z funkcji? Masz inny pomysł? Przyjdź na spotkanie lub napisz do nas!

Co dalej?

Wyniki konsultacji będą stanowiły materiał wyjściowy dla konkursu architektonicznego, który zostanie ogłoszony jeszcze w 2015 r. Dopiero ten projekt, który zostanie wybrany przez komisję, stanie się rzeczywistym planem zagospodarowania.

Jak wziąć udział w konsultacjach?

 • Przyjdź na spotkanie w budynku pływalni (ul. Bażyńskich 9/17) 6 marca (piątek) godz. 17:00
 • Napisz do nas na konsultacje@um.torun.pl. Na Twoją opinię czekamy do 13 marca! Możesz w tym celu skorzystać z formularza  (>>> do pobrania)

Do pobrania:

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Po spotkaniu z NGOsami
  Miasto
  Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
  Drogi, Miasto
  Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
  Miasto
  Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.
 • To już siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Teatralnej JO! Od 25 lipca 2024 r. ponownie na scenie Dworu Artusa zagoszczą grupy i teatry z całej Polski oraz goście ze świata.
 • Aż o połowę, od września 2024 r., obniżone zostaną ceny na toruńskich parkingach Park&Ride.