www.torun.pl

Co z basenem na Bażyńskich?

Miasto
Data publikacji: 24 lutego 2015
Autor: Bartłomiej Oleszek

Urząd Miasta zamierza przebudować budynek pływalni z hotelikiem przy ul. Bażyńskich 9/17 oraz zagospodarować jego otoczenie na cele rekreacyjno-sportowe służące mieszkańcom. Zanim przystąpimy do opracowania koncepcji chcemy zapytać, jakie są potrzeby mieszkańców związane z tym miejscem.

Teren, o którym chcemy rozmawiać położony jest między terenem Kościoła p.w. Chrystusa Króla a ulicami: Bażyńskich, Grudziądzką, Kościuszki. Do zagospodarowania jest przestrzeń o powierzchni ok. 3,3 ha, z czego większość stanowią tereny miejskie (zaznaczone na mapce poglądowej kolorem żółtym). Trwają ustalenia czy możliwe jest także przeznaczenie na ten cel terenów prywatnych (zaznaczone na mapce poglądowej kolorem niebieskim).

Jakie są plany?

W ramach przygotowań do kompleksowego remontu pływalni i zagospodarowania otoczenia budynku, powstały wstępne koncepcje i wizualizacje. Mają one charakter wyłącznie poglądowy. Ostatecznie projekty zostaną opracowane na podstawie opinii uczestników konsultacji.

Zobacz jak może wyglądać basen przy ul.  Bażyńskich i teren wokół:

>>> propozycja 1 – plan i wizualizacja

>>> propozycja 2 – plan i wizualizacja

Przede wszystkim stawiamy jednak na pomysłowość mieszkańców!

Katalog proponowanych funkcji i elementów, które mogą się pojawić na tym terenie jest otwarty i obejmuje szeroki zakres propozycji. Tylko część z nich zostanie ostatecznie zrealizowana m.in. ze względu na ograniczoną przestrzeń.

Pomysły, które się pojawiają można podzielić na 2 kategorie:

1) funkcje dot. budynku pływalni

  • związane bezpośrednio z basenem
  • inne funkcje dot. budynku

2) funkcje dot. otoczenia budynku

Należy zaznaczyć, że w trakcie remontu budynek i jego teren zostaną przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także rodziców i najmłodszych użytkowników pływalni.

      

Jesteś za lub przeciw, którejś z funkcji? Masz inny pomysł? Przyjdź na spotkanie lub napisz do nas!

Co dalej?

Wyniki konsultacji będą stanowiły materiał wyjściowy dla konkursu architektonicznego, który zostanie ogłoszony jeszcze w 2015 r. Dopiero ten projekt, który zostanie wybrany przez komisję, stanie się rzeczywistym planem zagospodarowania.

Jak wziąć udział w konsultacjach?

 • Przyjdź na spotkanie w budynku pływalni (ul. Bażyńskich 9/17) 6 marca (piątek) godz. 17:00
 • Napisz do nas na konsultacje@um.torun.pl. Na Twoją opinię czekamy do 13 marca! Możesz w tym celu skorzystać z formularza  (>>> do pobrania)

Do pobrania:

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Święta Katarzyna wypiek rozpoczyna, a my startujemy z weekendem w Toruniu! Przed nami spotkania: muzyczne - 30. Blues Meeting, dramatyczne - Teatrów Jednego Aktora oraz projektantów i ilustratorów - GrafConf 2019.
 • Miasto
  Rozpoczęła się dyskusja nad projektem budżetu Torunia na 2020 r. Na sesji Rady Miasta Torunia 21 listopada 2019 r. odbyło się pierwsze czytanie dokumentu.
 • Kultura, Miasto
  Koncerty muzyczne, projekcje filmowe, wydarzenia poetyckie oraz artystyczne. 11-15 grudnia 2019 r. po raz szósty w Toruniu organizowane są Dni Grzegorza Ciechowskiego.
 • Miasto
  We wtorek 19 listopada 2019 r. pożegnaliśmy w Toruniu dr Romana Łyska. Znany toruński kardiolog zmarł 14 listopada 2019 r.
 • Miasto
  Pracownicy socjalni obchodzą swoje święto. Z tej okazji 20 listopada 2019 r. odbyło się uroczyste spotkanie w Ratuszu Staromiejskim.
 • Miasto
  Rozpoczynamy 2. etap konsultacji społecznych w sprawie rewitalizacji stawu przy ul. Poznańskiej. Spotkanie konsultatyjne odbędzie się 28 listopada 2019 r.
 • 21 listopada 2019 r. Rada Miasta przyjęła Plan Adaptacji Miasta Torunia do zmian klimatu do roku 2030.
 • Wzrosną opłaty za pobyt dziecka w żłobku - taką decyzję podjęli radni 21 listopada 2019 r.
 • Podczas 12. sesji radni w ramach pierwszego czytania zapoznali się z uchwałami dotyczącymi sposobu i zakresu usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych i ich zagospodarowania oraz regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Toruń.
 • Ponad 26,5 km dróg lokalnych zostanie zbudowanych bądź przebudowanych w latach 2010-2023. Podczas 12. sesji Rady Miasta przyjęty został „Program Budowy Dróg Lokalnych” na te lata.
 • "Rozstrzelana niepodległość. Ofiary zbrodni pomorskiej 1939 roku" to temat konferencji organizowanej w piątek 22 listopada 2019 r. przez Fundację Generał Elżbiety Zawackiej i Instytut Pamięci Narodowej Delegatura Bydgoszcz. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
 • Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na piernikowy festyn "Święta Katarzyna wypiek rozpoczyna…". Impreza odbędzie się w sobotę 23 listopada 2019 r. w godzinach 10.00–16.00 w Muzeum Toruńskiego Piernika przy ulicy Strumykowej 4.
 • W 2020 roku Toruń będzie świętował 100. rocznicę powrotu do wolnej Polski.
 • 28 listopada - 1 grudnia 2019 r. po raz dwunasty w Toruniu odbędzie się festiwal przyrodniczy „Sztuka Natury”.