Chopin i organy | www.torun.pl

Chopin i organy

Kultura, Miasto
Data publikacji: 29 lipca 2021
Autor: Magdalena Kujawa
baner koncertu chopinowskiego

Muzyka Chopina zabrzmi 1 sierpnia 2021 r. z okazji 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. To nie jedyny przygotowany przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną na ten weekend akcent trwającego całe lato Międzynarodowego Festiwalu „Nova Muzyka i Architektura”.

Najbliższą niedzielę wypełnią dwa wydarzenia związane z postacią największego polskiego kompozytora - Fryderyka Chopina. W koncercie „Armaty ukryte w kwiatach”, który odbędzie się 1 sierpnia 2021 r. o godz. 17.00 wystąpi Kamil Pacholec, który zakwalifikował się do tegorocznego XVIII Konkursu Chopinowskiego. Recital jest nagrodą pozaregulaminową przyznaną przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną dla najlepszego uczestnika reprezentującego kraj Regionu Morza Bałtyckiego w XI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. I. J. Paderewskiego. Usłyszymy utwory: Nokturn Des-dur nr 2 op. 27, Barkarola Fis-dur op. 60, Impromptu Fis-dur op. 36, Polonez fis-moll op. 44, Rondo Es-dur op. 16, Mazurki op. 30, Sonata h-moll op. 58. Popołudniowy koncert wpisuje się w obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Wcześniej tego dnia o godz. 15.00 będzie można się także wybrać na projekcję filmową do Kina Centrum CSW. Zobaczymy film „Efekt Chopina” w reż. Krzysztofa Dzięciołowskiego z wprowadzeniem filmoznawczyni Magdaleny Wichrowskiej.

W sobotę można z kolei w ramach festiwalu poznać budowę i historię organów katedralnych oraz posłuchać jak wspaniale brzmią oba instrumenty – barokowy i romantyczny, usytułowane w bazylice śś. Janów. W koncercie wystąpi Dawid Wesołowski, który również wygłosi prelekcję nt. organów.

Kliknij, aby przeczytać więcej na temat festiwalu Nova Muzyka i Architektura

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu biegacze dobiegają do mety na Rynku Staromiejskim
  Miasto, Sport
  Z Berlina do Kaliningradu – tak przebiega tegoroczna trasa Lions Charity Run. Na mapie charytatywnego biegu łączącego trzy państwa znalazł się także Toruń. Uczestnicy zawitali do naszego miasta 20 września 2021 r.
 • Na zdjęciu: fragment murów z odkrytymi kanałami deszczowymi
  Miasto
  Podczas prac prowadzonych na Bulwarze Filadelfijskim odkryto fragmenty XIX-wiecznych kanałów burzowych.
 • Na zdjęciu baner z uśmiechniętą kobietą i napisem Punkt Szczepień Toruń Plaza
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend września.
 • zdjęcie toruńskiego stoiska
  Biznes, Miasto
  Przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu prezentują portfolio gospodarcze Torunia podczas XIII edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Największa impreza biznesowa Europy Centralnej odbywa się w Katowicach.
 • Pobierz regulamin strony “Mój Toruń” w serwisie Facebook.com
 • Grafika informująca o kampanii Złoty Wrzesień
  Miasto
  Miasto Toruń włącza się w kampanię „Złoty wrzesień”, która ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat nowotworów wieku dziecięcego.
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (13-19 września) potwierdzono 13 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie zanotowano zgonów w wyniku tej choroby.
 • Przedsiębiorców prowadzących działalność w Toruniu lub okolicach - w imieniu organizatorów akcji - zapraszamy do przystąpienia do tegorocznej edycji „Toruń za pół ceny”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-10 października 2021 r.
 • W ramach VIII Kongresu Azjatyckiego odbędzie się panel energetyczny – udział w nim jest bezpłatny.
 • Po raz czwarty mieszkańcy Chełmińskiego Przedmieścia spotkali się na święcie swojego osiedla. Dzień Chełmionki obchodzony był 19 września 2021 r.
 • W niedzielę 19 września 2021 roku w SP nr 3 rozegrane zostały walki finałowe w jubileuszowym XXV Turnieju Bokserskim im. Zygmunta Krygiera.
 • Słynny Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej – Poznańskie Słowiki wystąpił 18 września 2021 r. w toruńskim Dworze Artusa.
 • Muzeum Twierdzy Toruń jest gospodarzem pikniku militarnego w weekend 18 i 19 września 2021 r.
 • W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju na Rynku Nowomiejskim odbył się coroczny piknik ekologiczny.