Cate Blanchett na EnergaCAMERIMAGE 2024 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Cate Blanchett na EnergaCAMERIMAGE 2024

Kultura, Miasto
Data publikacji: 06 czerwca 2024
Autor: Paula Gałązka
Cate Blanchett na EnergaCAMERIMAGE 2024

Poznaliśmy szefową jury konkursu głównego EnergaCAMERIMAGE 2024. Została nią Cate Blanchett - aktorka, reżyserka i producentka.

- Filmy są jak błyskawice zamknięte w butelce, a ja miałam ogromny przywilej współpracować z niektórymi z ich największych pogromców – autorami zdjęć, którzy na zawsze zmienili nie tylko mój styl pracy, ale także sposób, w jaki patrzę na świat. Znaleźć się w ich otoczeniu na CAMERIMAGE to prawdziwe spełnienie marzeń – mówi w oficjalnym komunikacie Cate Blanchett.

Informację o roli, jaką Cate Blanchett będzie pełnić podczas 32. Festiwalu EnergaCAMERIMAGE, przekazano podczas konferencji prasowej w siedzibie Fundacji TUMULT.

To będzie pierwsza wizyta artystki na festiwalu, z czego radości nie kryje dyrektor wydarzenia Marek Żydowicz:

- Cate jest wybitną artystką wymykającą się wszelkim definicjom. Inspiruje wielu ludzi na całym świecie, w tym największych, współczesnych twórców. Jest osobą wrażliwą na problemy innych, gotową nieść pomoc. Jej przyjazd i spotkanie z gośćmi Festiwalu będą bez wątpienia niezwykle motywujące. Jestem dumny i szczęśliwy, że przyjęła zaproszenie i zgodziła się zostać Przewodniczącą Jury Konkursu Głównego.

Obecność takiej gwiazdy filmu w Toruniu to zaszczyt – dodaje Adam Szponka, zastępca Prezydenta Miasta Torunia:

- Przewodnicząca wielu znanych i cenionych festiwali filmowych trafia do naszego skromnego Torunia. Jest to dla nas wielkie wyróżnienie. Tak samo, jak obecność EnergaCAMERIMAGE, festiwalu który narodził się w tym mieście i tu jest jego miejsce. Toruń jesienią pojawia się na filmowej mapie festiwalowej i błyszczy!

32. Międzynarodowy Festiwal Filmowy EnergaCAMERIMAGE odbędzie się w dniach 16-23 listopada 2024 r. w Toruniu.

fot. główne Steven Chee / fot. w galerii: Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • 5. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Zabytek wraz z terenem przyległym zostanie przekazany umową użyczenia Toruńskiej Agendzie Kulturalnej. W pierwszym etapie na miejscu powstanie ogrodzenie, a cały teren zostanie objęty dozorem monitoringu. Wykonane zostaną również najpotrzebniejsze prace porządkowe i konserwacyjne.
 • Szosa Lubicka do remontu
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy, który wykona remont ulicy Szosy Lubickiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości ulicy Piskorskiej. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 lipca br. Remont obejmie Szosę Lubicką na odcinku od ulicy Dziewulskiego do Olsztyńskiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości...
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Działka pod usługi na lewobrzeżu
  Biznes, Miasto
  Dobra lokalizacja w zasięgu drogi krajowej nr 15, rozwijające się osiedle mieszkaniowe i plan zagospodarowania przestrzennego zakładający prowadzenie usług. To atuty nieruchomości przy Szubińskiej 23 w Toruniu o powierzchni 0,32 ha. Cena wywoławcza wynosi 1 200 000 zł.
 • Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
 • - 16 lipca 2024 r. od godz. 13:00 w obszarach występowania prognozowanych silnych opadów deszczu z burzami, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. Lokalnie w zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie...
 • Trwa konkurs „Wzorcowy zielony ogródek starówki”, w którym wyróżnione zostaną najciekawsze, najbardziej zielone i ukwiecone ogródki gastronomiczne znajdujące się na terenie zespołu staromiejskiego.
 • Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
 • Wtorek, 16 lipca 2024 r., zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Torunia ostrzeżenie 2. stopnia.
 • 25 lipca 2024 roku (czwartek) odbędzie się V Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w dniu wydarzenia od godziny 0:00 do 20:00.
 • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.