www.torun.pl

Budynek dla MOPR-u

Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 17 maja 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Budynek przy ul. Słowackiego 114 zostanie poddany przebudowie i modernizacji, by swoją siedzibę miał tam Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

W dniu 16 maja 2019 roku w Urzędzie Miasta Torunia została podpisana umowa na realizację zadania pn. „Rozbudowa, przebudowa i remont pomieszczeń w budynku przy ul. Słowackiego 114 na potrzeby MOPR”.  Wykonawcą jest konsorcjum firm Bau-Tech z Torunia i Firma Ogólnobudowlana Chałupczyński Jan z Golubia-Dobrzynia. Koszt inwestycji to 2 275 000 zł. Zgodnie z umową, termin zakończenia prac upływa po 7 miesiącach od podpisania umowy, czyli w grudniu 2019 roku.

Prace, jakie zostaną wykonane, obejmują nie tylko wnętrze budynku, ale także teren wokół niego. Na zewnątrz zatem zostanie położona kostka betonowa, zostaną tam oznaczone miejsca parkingowe. Również z kostki betonowej będzie wykonana pochylnia zewnętrzna oraz strefa wejścia. Odświeżona i naprawiona zostanie też elewacja budynku.

Ważną zmianą w budynku będzie szybu windowego i zamontowanie windy osobowej elektrycznej.

Wykonane zostaną nowe instalacje: elektryczna, teletechniczna (w tym sieć komputerowa, telefoniczna, monitoring wizyjny, kamery, instalacja alarmowa), wody zimnej i ciepłej, kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, a także wentylacja i klimatyzacja w pomieszczeniach obsługi mieszkańców.

Remont obejmie pomieszczenia, w których wymalowane zostaną ściany i sufity, na podłogach położone płytki gresowe i wykładziny PCV, wymieniona stolarka wejściowa, drzwi wewnętrzne, zamontowane ścianki przeszkolone sali obsługi oraz rolety tekstylne na oknach.

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  W naborze uzupełniającym do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych uczniowie mają do dyspozycji 885 miejsc, czyli o 118 miejsc więcej niż osób niezakwalifikowanych w I etapie rekrutacji.
 • Biznes, Miasto
  Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa wygrała przetarg na sprzedaż działki inwestycyjnej w zachodnim Toruniu. MSM wpłaci do miejskiej kasy 3 321 000 złotych.
 • Miasto
  Pierwsza wypłata świadczeń wychowawczych 500+ przyznanych na nowych zasadach oraz świadczeń Dobry Start planowana jest na piątek 19 lipca 2019 r.
 • Przez ponad dwa miesiące wakacyjnego odpoczynku 2019 uczniowie mogą skorzystać z wielu atrakcji, jakie przygotowały toruńskie instytucje kulturalne i sportowe.
 • Miasto
  11 lipca 2019 roku ogłoszono listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w szkołach prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano łącznie 5160 miejsc w 162 oddziałach w liceach, technikach i szkołach branżowych.
 • Miasto
  16 lipca 2019 roku na Rynku Staromiejskim odbyły się uroczystości związane ze Świętem Policji. Obchody tego dnia w tym roku były szczególne ze względu na setną rocznicą powołania w Polsce Policji Państwowej.
 • Wakacyjna Trasa Dwójki zawitała do Torunia. W niedzielę wieczorem na Motoarenie torunianie i turyści mogli wysłuchać największych przebojów m.in. zespołu Enej, De Mono czy Feel. Zabawa była wyśmienita!
 • Z początkiem lipca 2019 roku w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny na toruńskich Stawkach posługę rozpoczął ks. Krzysztof Lewandowski. Nowy proboszcz został również dziekanem dekanatu toruńskiego IV.
 • Realizacja zadania „Zielona brama toruńskiej starówki” trwa. Do 15 listopada 2019 roku w sąsiedztwie ścisłego centrum miasta pojawią się nowe alejki, nawierzchnie, ciekawe elementy małej architektury, a przede wszystkim nowe nasadzenia zieleni wielopiętrowej.
 • 16 lipca 2019 r. ulicami Starego Miasta przejdzie kolumna funkcjonariuszy z okazji Święta Policji. W trakcie uroczystości wyróżnionych 647 pracowników policji.
 • We wtorek 16 lipca 2019 r. o godz. 7:00 rozpocznie się naprawa 200-metrowego odcinka ul. Grudziądzkiej.
 • W sobotę 27 lipca 2019 r. na toruńskiej Motoarenie rozegrany zostanie II finał Tauron Speedway Euro Championship. Znane już są numery startowe zawodników.
 • Trwa „Lato w Toruniu bez nudy” - coroczny program zajęć sportowo-rekreacyjnych organizowanych w okresie wakacyjnym.
 • Elana i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają lokalnych przedsiębiorców – pasjonatów piłki nożnej na spotkanie biznesowe. 27 lipca 2019 roku w Hotelu Filmar spotkają się przedstawiciele sportu i biznesu. Zaproszeni uczestnicy wydarzenia będą mieli także okazję obejrzeć inauguracyjny mecz rozgrywek ligowych w Toruniu, między TKP ELANA a MKS Bytovią...