www.torun.pl

Budynek dla MOPR-u

Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 17 maja 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Budynek przy ul. Słowackiego 114 zostanie poddany przebudowie i modernizacji, by swoją siedzibę miał tam Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

W dniu 16 maja 2019 roku w Urzędzie Miasta Torunia została podpisana umowa na realizację zadania pn. „Rozbudowa, przebudowa i remont pomieszczeń w budynku przy ul. Słowackiego 114 na potrzeby MOPR”.  Wykonawcą jest konsorcjum firm Bau-Tech z Torunia i Firma Ogólnobudowlana Chałupczyński Jan z Golubia-Dobrzynia. Koszt inwestycji to 2 275 000 zł. Zgodnie z umową, termin zakończenia prac upływa po 7 miesiącach od podpisania umowy, czyli w grudniu 2019 roku.

Prace, jakie zostaną wykonane, obejmują nie tylko wnętrze budynku, ale także teren wokół niego. Na zewnątrz zatem zostanie położona kostka betonowa, zostaną tam oznaczone miejsca parkingowe. Również z kostki betonowej będzie wykonana pochylnia zewnętrzna oraz strefa wejścia. Odświeżona i naprawiona zostanie też elewacja budynku.

Ważną zmianą w budynku będzie szybu windowego i zamontowanie windy osobowej elektrycznej.

Wykonane zostaną nowe instalacje: elektryczna, teletechniczna (w tym sieć komputerowa, telefoniczna, monitoring wizyjny, kamery, instalacja alarmowa), wody zimnej i ciepłej, kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, a także wentylacja i klimatyzacja w pomieszczeniach obsługi mieszkańców.

Remont obejmie pomieszczenia, w których wymalowane zostaną ściany i sufity, na podłogach położone płytki gresowe i wykładziny PCV, wymieniona stolarka wejściowa, drzwi wewnętrzne, zamontowane ścianki przeszkolone sali obsługi oraz rolety tekstylne na oknach.

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Inwestycje, Miasto
  27 lutego 2020 r. Rada Miasta przyjęła uchwałę w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej przy ul. Winnica. Dzięki niej powstaną dwa budynki mieszkalne wielorodzinne.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Taki weekend jak ten przypada raz na cztery lata, dlatego warto skorzystać z oferty kulturalnej w Toruniu! Przed nami: Jazz Od Nowa Festival, finisaż Artuum Mobile, Kasia Kowalska w Jordankach oraz Mata w NRD.
 • Miasto
  W związku z nowymi informacjami dotyczącymi zarażenia koronawirusem w Europie i wzmożoną zachorowalnością na grypę Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu przypomina o zasadach profilaktyki zachorowań.
 • Miasto
  27 lutego 2020 roku po ponad 26 latach dyrektor Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu Krystyna Zaleska przeszła na emeryturę. Ostatniego dnia pracy zorganizowano spotkanie pożegnalne i przekazanie władzy następczyni wieloletniej dyrektor SSM. Od jutra zarządzać lecznicą będzie Justyna Wileńska.
 • Miasto, Sport
  Już jutro 28 lutego 2020 roku zostaną ogłoszone wyniki Plebiscytu na „Sportowca Torunia 2019 Roku” podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w Hotelu Filmar o godz. 19:00.
 • MZK
  Od marca 2020 r. zmienione zostaną rozkłady jazdy linii autobusów miejskich 10, 20, 24, 26, 34 i 40.
 • Budowa siedziby Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage została wpisana do Wieloletniej Prognozy Finansowej dla miasta Torunia na lata 2020-2050. Uchwałę w tej sprawie radni toruńscy przyjęli 27 lutego 2020 roku podczas 16. sesji Rady Miasta.
 • W sobotę 29 lutego 2020 roku Akademia Futsalu FC KJ Toruń zaprasza na „Dzień Otwarty”. Zajęcia rozpoczną się o godz. 10:00 w hali UCS UMK przy ul. Św. Józefa.
 • Gmina przeznaczy dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie oraz roboty budowlane przy zabytkach - tak zadecydowała na sesji 27 lutego 2020 r. Rada Miasta Torunia.
 • Od 17 lutego do 26 marca prezydent Torunia Michał Zaleski spotka się z mieszkańcami toruńskich osiedli. Prezydent zaprasza do rozmowy wszystkich torunian zainteresowanych sprawami miasta.
 • 29 lutego 2020 roku o godz. 10:00 po raz kolejny można będzie zwiedzić Fort VII z przewodnikiem – Marcinem Orłowskim. Ruszyły zapisy na to wydarzenie.
 • 16. sesja Rady Miasta Torunia odbędzie się w czwartek 27 lutego 2020 r. od godz. 10:00 w sali nr 33 Urzędu Miasta Torunia (II piętro).
 • 27 lutego 2020 roku radni przyjęli miejski program polityki zdrowotnej „Qźnia zdrowia kids”. Poprzez jego realizację miasto chce walczyć z otyłością o nadwagą u dzieci i młodzieży.
 • Zapraszamy na miejskie obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", które odbędą się 1 marca 2020 roku o godz. 12:00 pod pomnikiem przy Alei Solidarności.