www.torun.pl

Bilety długoterminowe dla uczniów i studentów

Miasto, MZK
Data publikacji: 21 sierpnia 2018
Autor: Sylwia Mularczyk
Bilety komunikacji miejskiej dla uczniów i studentów w Toruniu

Od września początek roku szkolnego, a po miesiącu kolejny rok akademicki. Które bilety komunikacji miejskiej wybrać dla swoich pociech? Jaki bilet powinien kupić student, żeby w portfelu zostało mu trochę oszczędności? Warto skorzystać z wprowadzonych w tym roku biletów długookresowych.

Na podstawie wyników badań przeprowadzonych wśród mieszkańców Torunia, kilka miesięcy temu wprowadzono w naszym mieście nowe rodzaje biletów, tzw. „bilety długookresowe” – semestralne i trzymiesięczne.

Dzieciom w wieku szkolnym można kupić bilet semestralny - ważny przez cały semestr szkolny, zamiast pięciu biletów miesięcznych. Z tego rodzaju biletu mogą korzystać także studenci.

Bilet semestralny, uprawniający do przejazdów na wszystkich liniach dziennych i nocnych kosztuje 190 zł i obowiązuje przez pięć miesięcy w określonym terminie, zgodnie z podziałem na semestry szkolne. Dla uczniów okres ten rozpoczyna się 1 września i trwa do 31 stycznia (kolejny semestr trwa od 1 lutego do 30 czerwca). Studenci rozpoczynają semestr 1 października i trwa on do 28 lutego, następnie kolejny - od 1 marca do 31 lipca. Zarówno dla uczniów, jak i studentów, bilet semestralny można kupić już dziś, ale zacznie on obowiązywać dopiero od konkretnego terminu.

- Rozpoczynając ten rok kalendarzowy Rada Miasta Torunia zdecydowała o istotnym obniżeniu cen biletów, które będą służyły przejazdom dłuższym niż przez miesiąc. Bilety trzymiesięczne są znacznie tańsze niż suma trzech biletów miesięcznych, a jeszcze tańsze są bilety pięciomiesięczne - semestralne, niż suma pięciu biletów miesięcznych. Okres pięciu miesięcy liczony jest od września do stycznia. Warto już teraz podjąć decyzję o zakupie biletu semestralnego. Ta oferta jest cenowo naprawdę korzystna - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski, podczas konferencji prasowej zorganizowanej 30 września 2018 r.

Dla porównania: bilet miesięczny ulgowy na wszystkie linie dzienne i nocne kosztuje 42 zł. Mnożąc cenę przez 5 kolejnych miesięcy w semestrze, otrzymujemy kwotę 210 zł. Kupując jednorazowo bilet semestralny możemy zaoszczędzić 20 zł.

 

Od 15 lutego 2018 r. studenci i uczniowie mogą również kupić bilet trzymiesięczny, który obowiązuje przez kolejne trzy miesiące, do daty umieszczonej na znaczku.

Ceny biletów trzymiesięcznych:

 • Bilet trzymiesięczny na wszystkie tramwajowe ważny w I strefie, dla uczniów i studentów: ulgowy kosztuje 90 zł,
 • Bilet trzymiesięczny na wszystkie linie dzienne i nocne ważny w I strefie, dla uczniów i studentów: ulgowy kosztuje 120 zł.

Jeśli chodzi o oszczędności, w tym przypadku różnicę najłatwiej dostrzec porównując bilet trzymiesięczny z biletem miesięcznym: bilet ulgowy miesięczny na wszystkie linie kosztuje 42 zł (42x3=126 zł). W portfelu studenta i rodzica zostanie 6 zł.

Co istotne, bilet ulgowy ważny jest tylko z dokumentem uprawniającym do ulgowych przejazdów. Uczniowie i studenci powinni pamiętaćaby ich legitymacje były aktualne.

Więcej informacji na temat rodzajów, cen biletów, a także aktualne rozkłady jazdy komunikacji miejskiej w Toruniu znajdziecie Państwo TUTAJ.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Prezydent Miasta Torunia co roku przyznaje stypendia i nagrody dla zdolnych uczniów. W 2019 roku obowiązują nowe zasady przyznawania tych świadczeń.
 • Kultura, Miasto
  Mieszkańcy Stawek spotkali się w niedzielę 19 maja 2019 r. na rodzinnym festynie parafialno-osiedlowym.
 • Miasto
  13 maja 2019 roku rusza nabór do klas I liceów, techników i szkół branżowych I stopnia. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano w sumie ponad 5100 miejsc dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.
 • Miasto
  W sobotę 18 maja 2019 r. w Centrum Kształcenia ustawicznego w Toruniu odbył się V Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego. Temat tegorocznego Kongresu „Sprawdzone metody wychowania i edukacji małego dziecka”.Inicjatorem przedsięwzięcia było działające od 2002 r. w Toruniu, Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość”,...
 • Drogi
  Miejski Zarząd Dróg informuje o utrudnieniach drogowych w Toruniu na przełomie maja i czerwca 2019 r. związanych z planowanymi pracami wodociągowo-kanalizacyjnymi.
 • Miasto
  Każdy pełnoletni mieszkaniec Torunia, pomimo braku zameldowania w mieście może złożyć wniosek o wpisanie do rejestru wyborców.
 • Kolejna produkcja, tym razem związana z grupą Republika i Toruniem, odnosi sukces na rynku filmowym.
 • Od dwudziestu lat świetlica „Antoninek” wspiera w potrzebie i organizuje czas dzieciom z toruńskich Wrzosów. W niedzielę 19 maja 2019 r. świętowała swój jubileusz.
 • Informacje dla wyborców, członków komisji oraz komitetów wyborczych.
 • Tradycje sportowe i atuty Torunia jako Europejskiego Miasta Sportu 2019 zostały zaprezentowane podczas pierwszej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Turniej odbył się 18 maja 2019 roku na PGE Narodowym w Warszawie.
 • Ponad 200 młodych rowerzystów rywalizowało w niedzielę 19 maja 2019 roku na Motoarenie w wyścigach rowerowych zorganizowanych w ramach obchodów 10-lecia powstania najlepszego stadionu żużlowego na świecie.
 • Elana Toruń przegrała w niedzielę 19 maja 2019 r. z Olimpią Elbląg 1:2 i straciła szanse na awans do I ligi. A były one spore, zważywszy że GKS Bełchatów zakończył swoje spotkanie remisem.
 • Budynek przy ul. Słowackiego 114 zostanie poddany przebudowie i modernizacji, by swoją siedzibę miał tam Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
 • Życie codzienne w Toruniu w latach 1914-1920, u progu odzyskania niepodległości, jest tematem prelekcji, na którą zaprasza 22 maja 2019 r. Książnica Kopernikańska przy ul. Słowackiego 8.