www.torun.pl

Bilety długoterminowe dla uczniów i studentów

Miasto, MZK
Data publikacji: 21 sierpnia 2018
Autor: Sylwia Mularczyk
Bilety komunikacji miejskiej dla uczniów i studentów w Toruniu

Od września początek roku szkolnego, a po miesiącu kolejny rok akademicki. Które bilety komunikacji miejskiej wybrać dla swoich pociech? Jaki bilet powinien kupić student, żeby w portfelu zostało mu trochę oszczędności? Warto skorzystać z wprowadzonych w tym roku biletów długookresowych.

Na podstawie wyników badań przeprowadzonych wśród mieszkańców Torunia, kilka miesięcy temu wprowadzono w naszym mieście nowe rodzaje biletów, tzw. „bilety długookresowe” – semestralne i trzymiesięczne.

Dzieciom w wieku szkolnym można kupić bilet semestralny - ważny przez cały semestr szkolny, zamiast pięciu biletów miesięcznych. Z tego rodzaju biletu mogą korzystać także studenci.

Bilet semestralny, uprawniający do przejazdów na wszystkich liniach dziennych i nocnych kosztuje 190 zł i obowiązuje przez pięć miesięcy w określonym terminie, zgodnie z podziałem na semestry szkolne. Dla uczniów okres ten rozpoczyna się 1 września i trwa do 31 stycznia (kolejny semestr trwa od 1 lutego do 30 czerwca). Studenci rozpoczynają semestr 1 października i trwa on do 28 lutego, następnie kolejny - od 1 marca do 31 lipca. Zarówno dla uczniów, jak i studentów, bilet semestralny można kupić już dziś, ale zacznie on obowiązywać dopiero od konkretnego terminu.

- Rozpoczynając ten rok kalendarzowy Rada Miasta Torunia zdecydowała o istotnym obniżeniu cen biletów, które będą służyły przejazdom dłuższym niż przez miesiąc. Bilety trzymiesięczne są znacznie tańsze niż suma trzech biletów miesięcznych, a jeszcze tańsze są bilety pięciomiesięczne - semestralne, niż suma pięciu biletów miesięcznych. Okres pięciu miesięcy liczony jest od września do stycznia. Warto już teraz podjąć decyzję o zakupie biletu semestralnego. Ta oferta jest cenowo naprawdę korzystna - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski, podczas konferencji prasowej zorganizowanej 30 września 2018 r.

Dla porównania: bilet miesięczny ulgowy na wszystkie linie dzienne i nocne kosztuje 42 zł. Mnożąc cenę przez 5 kolejnych miesięcy w semestrze, otrzymujemy kwotę 210 zł. Kupując jednorazowo bilet semestralny możemy zaoszczędzić 20 zł.

 

Od 15 lutego 2018 r. studenci i uczniowie mogą również kupić bilet trzymiesięczny, który obowiązuje przez kolejne trzy miesiące, do daty umieszczonej na znaczku.

Ceny biletów trzymiesięcznych:

 • Bilet trzymiesięczny na wszystkie tramwajowe ważny w I strefie, dla uczniów i studentów: ulgowy kosztuje 90 zł,
 • Bilet trzymiesięczny na wszystkie linie dzienne i nocne ważny w I strefie, dla uczniów i studentów: ulgowy kosztuje 120 zł.

Jeśli chodzi o oszczędności, w tym przypadku różnicę najłatwiej dostrzec porównując bilet trzymiesięczny z biletem miesięcznym: bilet ulgowy miesięczny na wszystkie linie kosztuje 42 zł (42x3=126 zł). W portfelu studenta i rodzica zostanie 6 zł.

Co istotne, bilet ulgowy ważny jest tylko z dokumentem uprawniającym do ulgowych przejazdów. Uczniowie i studenci powinni pamiętaćaby ich legitymacje były aktualne.

Więcej informacji na temat rodzajów, cen biletów, a także aktualne rozkłady jazdy komunikacji miejskiej w Toruniu znajdziecie Państwo TUTAJ.

Najczęściej czytane aktualności

 • Tysiące Mikołajów na ulicach Torunia
  Miasto, Sport
  Tysiące osób stanęły na starcie XVI Półmaratonu Świętych Mikołajów, rozegranego w Toruniu w niedzielę 9 grudnia 2018 r.
 • Miasto
  Trwa Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy, rozpoczęto montowanie szopki świątecznej, niebawem ruszy sezonowe lodowisko na Rynku Staromiejskim, a torunianie złożą sobie życzenia podczas tradycyjnej Wigilii Miejskiej – Boże Narodzenie coraz bliżej.
 • Miasto
  W dniu 10 grudnia 2018 roku od godz. 8:00 do ok. 18:00 nastąpi przerwa w dostawie ciepła i ciepłej wody w części miasta.
 • Medyczna środa w Młynie Wiedzy
  Kultura, Miasto
  W środę, 12 grudnia 2018 roku w Młynie Wiedzy odbędzie się ostatni w tym roku wykład w ramach cyklu "Medyczne Środy". Będzie om poświęcony muzykoterapii jako narzędziu poprawiania samopoczucia u seniorów. Dr Michalina Radzińska z Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy opowie o muzykoterapii i jej regulacyjnym wpływanie na samopoczucie. - Nasz...
 • Kultura
  Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych rozpoczął nabór wniosków na dofinansowanie w 2019r. projektów w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” .
 • Miasto
  10 grudnia 2018 r. prezydent Michał Zaleski spotkał się przedświątecznie z członkami Rady Seniorów Miasta Torunia.
 • Wiele atrakcji czeka na torunian w weekend 8-9 grudnia 2018 roku na Rynku Nowomiejskim – dotarł tam Świąteczny Konwój Radia Zet.
 • Olgierdowi Gałdyńskiemu, artyście fotografikowi, poświęcona będzie tablica pamiątkowa, która w dniu 11 grudnia 2018 roku zostanie odsłonięta na kamienicy przy ul. Szerokiej 9.
 • W tegorocznym Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów Fabryki Cukierniczej Kopernik wzięli udział biegacze z Czadcy, partnerskiego miasta Torunia.
 • Do 14 grudnia 2018 roku studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika będą mogli dołączyć do bazy dawców szpiku kostnego DKMS. Kilkudniowa akcja została zorganizowana w Bibliotece Głównej i na dziewięciu wydziałach.
 • Najmłodsi biegacze wystartowali na Rynku Staromiejskim w Biegu Mikołajka. To część weekendowego Festiwalu Świętych Mikołajów.
 • Uroczystości z okazji Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii miały miejsce na toruńskim poligonie w dniu 7 grudnia 2018 roku.
 • 96 najlepszych studentów toruńskich uczelni otrzymało stypendia w ramach Miejskiego Programu Stypendialnego. Spotkanie ze zdolną młodzieżą zorganizowano 30 listopada 2018 roku w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury. O przyznanie stypendium na rok akademicki 2018/2019 ubiegało się 171 studentów toruńskich szkół wyższych, wśród których 7...
 • Dokładnie pięć lat temu, 9 grudnia 2013 r. około godziny 14:00 pierwsze samochody przejechały po nowym moście drogowym w Toruniu. Teraz trudno wyobrazić sobie mapę komunikacyjną miasta bez drugiej przeprawy mostowej!