www.torun.pl

"Białe wakacje" w Muzeum Okręgowym

Kultura, Miasto
Data publikacji: 07 stycznia 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Pod nazwą "Białe wakacje" Muzeum Okręgowe w Toruniu przygotowało specjalny program zajęć na ferie zimowe 2019.

I TYDZIEŃ FERII ZIMOWYCH - zajęcia muzealne dla grup zorganizowanych:

15.01.2019 (wtorek), godz. 11:00 – Walizka pełna skarbów - warsztaty edukacyjne przy wystawie stałej „Pasja podróżowania”, Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika.

17.01.2019 (czwartek), godz. 11:00 – Rodzina Mikołaja Kopernika - warsztaty edukacyjne przy wystawie stałej w Domu Mikołaja Kopernika.

Koszt: 5 zł – bilet wstępu dla każdego uczestnika.

II TYDZIEŃ FERII ZIMOWYCH – III edycja tygodniowych „Ferii w Muzeum” – dla dzieci w wieku 7-12 lat (max. 20 osób), od wtorku do piątku (22-25.01), godz. 10:00-14:00.

Zajęcia edukacyjne odbywać się będą w różnych oddziałach Muzeum. Pomiędzy nimi przerwa na posiłek (Muzeum zapewnia herbatę i niewielki słodki poczęstunek, dzieci przynoszą swoje kanapki).

Program:
22.01.2019 (wtorek) - Ratusz Staromiejski
- zajęcia edukacyjne: Królowie polscy w Toruniu (historia wizyt królewskich w grodzie Kopernika oraz nauka tańca dworskiego pavany)
- warsztat plastyczny: Prawie wszystko o portrecie

23.01.2019 (środa) – Muzeum Podróżników, Kamienica pod Gwiazdą
- zajęcia edukacyjne: Walizka pełna skarbów
- warsztat plastyczny: Piaskiem malowane

24.01.2019 (czwartek) – Dom Mikołaja Kopernika
- zajęcia edukacyjne: Rodzina Mikołaja Kopernika
- oglądanie filmu 4D „Wszechświat”
- zajęcia edukacyjne: Mikołaj Kopernik torunianin ruszył Ziemię, zatrzymał Słońce i niebo

25.01.2019 (piątek) – Muzeum Toruńskiego Piernika, Muzeum Historii Torunia
- warsztaty wypieku piernika
- zwiedzanie nowej ekspozycji o legendach piernikowych
- warsztat malowania pierników
- warsztaty plastyczne: I ja potrafię namalować mamuta

Koszt udziału we wszystkich zajęciach, ze wstępem na Bal Karnawałowy - 60 zł od osoby
Koszt udziału w jednym dniu warsztatów – 15 zł od osoby.

Rodzinny Bal w Muzeum - 26 stycznia 15:00-17:00, Ratusz Staromiejski
Bal kostiumowy dla dzieci odbędzie się w reprezentacyjnej Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego. W trakcie wydarzenia przewidziane są poczęstunek oraz gry, zabawy i konkursy, w których udział będzie wyróżniony drobnymi upominkami. Na zakończenie wspólnej zabawy każde dziecko otrzyma balon. Dodatkową atrakcją balu będzie przedstawienie dla dzieci w wykonaniu aktorów z Teatru Vaška. Mile widziane przebranie dzieci i rodziców.
Bilet wstępu na Bal Karnawałowy – 10 zł od osoby

Szczegółowych informacji udziela Justyna Matella z Działu Edukacji Muzeum Okręgowego w Toruniu pod numerem: 56 660 56 31.

Fot. Muzeum Okręgowe

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  O planach Żużlowej Reprezentacji Polski na kolejne miesiące 2020 r. była mowa 5 sierpnia 2020 r. na toruńskiej Motoarenie.
 • Zółto-niebieski tramwaj swing na przystanku przy Cinema-City
  MZK, Sport
  MZK uruchomi dodatkowy kurs tramwaju nr 5 w związku z czwartkowym meczem Apatora Toruń z TŻ Ostrovia.
 • Na zdjęciu fragment budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
  Kultura, Miasto
  Biuro Programu „Niepodległa” ogłosiło wyniki naboru w ramach programu dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej #wiktoria 1920”. Dofinansowanie otrzymało Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, które w październiku zaprosi na dwudniowy festiwal nauki związany z militarną historią Torunia.
 • Parking przy ul. Skrzyńskiego od 1 października 2020 r. będzie płatny
  Drogi, Miasto
  Przypominamy, że od 1 sierpnia 2020 r. Strefa Płatnego Parkowania w Toruniu została poszerzona. Do SPP Podstrefy "B" zaliczono 238 dodatkowych miejsc parkingowych zbudowanych w 2019 roku.
 • Na zdjęciu laborantka bada próbki
  Miasto
  Woda dostarczana przez Toruńskie Wodociągi jest przydatna do spożycia - stwierdził Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu.
 • Strona tytułowa ksiażki "Smak Gothicu"
  Kultura, Miasto
  Na pokaz kulinarny w wykonaniu Bogdana Gałązki zaprasza w piątek 7 sierpnia 2020 r. Muzeum Toruńskiego Piernika przy ul. Strumykowej. Początek o godz.17:00.
 • Centrum Wsparcia Biznesu, miejska jednostka zajmującą się promocją gospodarczą miasta i współpracą z inwestorami, przygotowało zaktualizowane portfolio gospodarcze Torunia.
 • Statki i łodzie rzeczne spłyną 15 i 16 sierpnia do Torunia w ramach czwartej edycji Festiwalu Wisły. Oprócz możliwości podziwiania jednostek pływających, publiczność weźmie udział m.in. jarmarku regionalnych produktów oraz pikniku przy Zamku Dybowskim.
 • W toruńskich szkołach i przedszkolach trwają wakacyjne remonty. Na prace w placówkach oświatowych miasto przeznaczyło w tym roku 4,5 mln zł.
 • Od soboty 8 sierpnia 2020 r. nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego w rejonie al. św. Jana Pawła II oraz pl. Niepodległości spowodowane pracami realizowanymi w ramach projektu BiT-City II.
 • Pod hasłem "Wielka tajemnica wiary" 4 sierpnia 2020 r. z Torunia ruszyła 42. Piesza Pielgrzymka z Torunia i 40. Pielgrzymka Ziemi Lubawskiej na Jasną Górę.
 • W sobotę 15 sierpnia 2020 r. wystartuje kolejny z cyklu historycznych rajdów rowerowych „Śladem toruńskich dróg do wolności”. Na trasie wyprawy znalazły się miejsca, które pokażą wielowątkową historię Torunia. Wystartowały zapisy na to wydarzenie.
 • Gmina Miasta Toruń rozstrzygnęła konkurs na organizację i udział w imprezach sportowych w II półroczu 2020 roku. Na organizację imprez sportowych, które odbędą się w Toruniu miasto przeznaczyło 165 400 zł.
 • 15 sierpnia 2020 roku o godzinie 19:15 na toruńskiej Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego odbędą się PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi. Poznaliśmy zawodników uprawnionych do startu w tych zawodach.