Bezpłatne warsztaty o pszczołach | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Bezpłatne warsztaty o pszczołach

Kultura, Miasto
Data publikacji: 11 czerwca 2024
Autor: Marcin Pryka

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy rozpoczęło rekrutację na wakacyjne bezpłatne warsztaty dla przedszkoli. Bohaterkami zajęć będą pszczoły.

W trakcie warsztatów "Zaproś pszczoły do przedszkola lub szkoły" dzieci zobaczą w dużym powiększeniu, jak są zbudowane pszczoły, jak przystosowały się do zbierania nektaru oraz pyłku roślin. - Poznają ich cykl rozwojowy, zobaczą, gdzie żyją oraz jak radzą sobie w mieście. Poza tym zbudują dla nich schronienie, które będą mogły zabrać ze sobą do przedszkola lub domu - wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik prasowy toruńskiego centrum nauki. - W trakcie części terenowej przeprowadzą obserwacje gniazd pszczół murarek, poznają znaczenie pszczół w środowisku oraz dla człowieka, spróbują odnaleźć inne owady, przyjrzą się roślinom i zobaczą w jaki sposób pszczoły zbierają pyłek z kwiatów - dodaje.

Zajęcia odbędą się w sali warsztatowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz na zewnątrz w okolicach Strugi Toruńskiej i zadrzewienia wzdłuż ul. Władysława Łokietka. Dlatego organizatorzy zwracają się do opiekunów z prośbą o zabezpieczenie odzieży dla dzieci, która umożliwi realizację zajęć w takim trybie. 

Celem warsztatów "Zaproś pszczoły do przedszkola lub szkoły" jest: rozwijanie zainteresowań przyrodniczych dotyczących owadów (zwłaszcza pszczołowatych), wyjaśnienie, jak działalność człowieka może pomóc pszczołom zamieszkującym środowisko miejskiej, zapoznanie uczestników z różnorodnością pszczół w Polsce, ich trybem życia i wymaganiami, wskazanie ogromnej roli owadów zapylających dla człowieka i przyrody, uwrażliwianie na świat przyrody oraz pokazanie możliwości kształtowania najbliższego otoczenia w sposób przyjazny pszczołom.

Zajęcia będą odbywały się w poniedziałki (od 1 lipca do końca sierpnia 2024 roku) o godz. 9:00 i 11:30. Warsztaty potrwają ok. 90 minut. Może wziąć w nich udział maksymalnie 30 uczestników. 

Szczegółowe informacje o zajęciach, w tym formularz zgłoszeniowy, są dostępne na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Warsztaty odbędą się w ramach projektu "Z energią dbamy o przyrodę", który jest dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. 

We wrześniu odbędą się zajęcia "Odnawialne źródła energii" skierowane do uczniów kl. 4-8 szkoły podstawowej oraz "Zaproś pszczoły do przedszkola i szkoły", adresowane do uczniów kl. 1-3 szkoły podstawowej. 

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.