www.torun.pl

Bezpieczniej przy Tor-Torze

Drogi, Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 15 września 2020
Autor: Agnieszka Kobus-Pęńsko
Przejście w ulicy Bema z sygnalizacją świetlną, fot. MZD

Na przejściu dla pieszych w ulicy Bema została zamontowana sygnalizacja świetlna. Inwestycja została zrealizowana w ramach "Programu poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów", który nasze miasto realizuje od 2017 r.

Sygnalizacja świetlna stanęła na przejściu w bliskim sąsiedztwie Tor-Toru. Ma ułatwić poruszanie się pieszych w tym rejonie i zapewnić bezpieczniejsze przejście przez ul. Bema. Inwestycja kosztowała 181 794 zł i była realizowana w formule "projektuj i buduj", co oznacza, że wykonawca zadania musiał przygotować projekt, uzyskać wszystkie niezbędne pozwolenia, a potem zamontować światła. Na razie sygnalizacja działa na żółtym, pulsacyjnym świetle.

Warto dodać, że w tym roku w ramach "Programu poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów" toruńscy drogowcy planują doświetlić przejścia dla pieszych. Z tego tytułu zostanie ustawionych 91 dodatkowych lamp. W ostatnim czasie wybudowane zostały wyniesione przejścia dla pieszych. Powstały one m.in. na ul. Kozackiej i Storczykowej.

Przejście w ulicy Bema z sygnalizacją świetlną, fot. MZD
Najczęściej czytane aktualności

 • Eko, Miasto
  Trwa realizacja projektu obywatelskiego, w ramach którego w Toruniu pojawią się tzw. zielone przystanki komunikacji miejskiej. Gotowa jest koncepcja projektowa.
 • Na zdjęciu: budynek Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu
  Kultura, Miasto
  Krzysztof Stanisławski 1 października 2020 roku obejmie stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: tramwaj jadący po ulicach miasta
  MZK
  W najbliższą sobotę 26 września 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • Na zdjęciu: gala Festiwalu Camerimage 2019 na toruńskich Jordankach
  Kultura, Miasto
  Radni wyrazili zgodę na zmiany w budżecie miasta na rok 2020 i w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020-2050. Dotyczyły one przesunięć w finansowaniu Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. Władze ECF zwróciły się z prośbą o zgodę na wykorzystanie 1 miliona złotych z dotacji celowej na wydatki inwestycyjne, a nie na organizację...
 • Miasto
  Co roku w ostatnią niedzielę września przypada Międzynarodowy Dzień Głuchych. To okazja do przypomnienia o potrzebach i problemach osób dotkniętych utratą słuchu.
 • 22. sesja Rady Miasta Torunia - ekran monitora na tle banera Toruń
  Miasto
  Radni podczas sesji Rady Miasta 24 września przegłosowali stanowisko ws. treści budżetu na rok 2021.
 • Koncerty klasyczne i rozrywkowe, Noc Naukowców w Młynie Wiedzy, jesienne wycieczki miejskie i podmiejskie, a dla dzieciaków przegląd filmów w CSW - to tylko mały wyjątek z tego, co będzie się działo w ten weekend w toruńskiej kulturze. A w sporcie decydujący mecz o awans do PGE Ekstraligi rozegra Apator Toruń.
 • Toruńscy radni zgodzili się na wydłużenie kadencji organów pomocniczych Gminy Miasta Toruń.
 • 85 billboardów promujących potencjał gospodarczy Torunia zostanie odśłoniętych w 10 polskich miastach w ramach projektu „Invest in BiT CITY2”.
 • 1 października 2020 roku w Dworze Artusa odbędzie się tegoroczny koncert Fundacji Platon. Gwiazdą wieczoru będzie zespół KROKE.
 • Toruńscy radni podczas sesji 24 września 2020 roku przyjęli uchwałę w sprawie nadania parkowi w obrębie al. Niezależnego Zrzeszenia Studentów, al. Jana Pawła II, ulic: Chopina i Tujakowskiego oraz al. 500-lecia nazwy „Park 100-lecia Powrotu Torunia do Wolnej Polski”.
 • Radni jednogłośnie wyrazili zgodę na zmianę wysokości stawek podatków od środków transportowych i podatków od nieruchomości.
 • Wieloletni dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu Marek Rubnikowicz otrzyma Medal "Za zasługi dla Miasta Torunia" na wstędze – tak jednogłośnie zdecydowali radni podczas 22. sesji Rady Miasta Torunia 24 września 2020 r.
 • W poniedziałek 28 września 2020 r. zmieni się organizacja ruchu drogowego w rejonie pl. Niepodległości.