Będzie rondo na Grudziądzkiej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Będzie rondo na Grudziądzkiej

Drogi, Inwestycje
Data publikacji: 23 czerwca 2023
Autor: Małgorzata Litwin
Skrzyżowanie Grudziądzkiej i PCK z lotu ptaka

Od najbliższego poniedziałku 26 czerwca 2023 r. rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ulic Grudziądzkiej i PCK. W tym miejscu powstanie rondo.

To newralgiczny punt na mapie miasta, o dużym natężeniu ruchu. Tu zbiegają się ulice: Grudziądzka od strony banków i targowiska przy ulicy Chełmińskiej i po drugiej stronie - od Komendy Miejskiej Policji, ulica PCK, gdzie przybyło ostatnio zabudowy mieszkaniowej oraz nieodległy wyjazd z ulicy Legionów, szczególnie zatłoczony w porannym szczycie. Budowa w tym miejscu ronda powinna znacznie usprawnić ruch.

Inwestycja jest wykonywana w ramach Programu Poprawy Bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych i przejazdach dla rowerzystów, który miasto realizuje od 2017 roku.

Na czas prowadzonych prac na ul. PCK od Młodzieżowej do Grudziądzkiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Nie będzie możliwe parkowanie po zachodniej stronie jezdni. Wykonawcą prac, które potrwają około 1,5 miesiąca, jest lokalna firma Bruksystem.

mapka grudziadzka_pck_m

Kliknij i powiększ mapkę

Na zdjęciu skrzyżowanie ulicy Grudziądzkiej i PCK, fot. Błażej AntonowiczZobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu; rzeźba mostu im. gen. E. Zawackiej wykonana w lodzie
  Miasto
  Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: stół z kolorowymi papierami, przy nim siedzą dzieci podczas warsztatów
  Kultura, Miasto
  Przy ul. Kościuszki, w obrębie dawnych Młynów Richtera oficjalnie otworzono Młyn Kultury, w którym swoje miejsce znalazły trzy instytucje kulturalne, kierowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 • Na zdjęciu: otwarty "Przewodnik astronomiczny po Polsce", widac dłonie trzymające tę otwartą książkę
  Miasto
  Premiera „Przewodnika astronomicznego po Polsce” przygotowanego na Rok Kopernika miała miejsce 9 grudnia 2023 r. w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.
 • 9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • W najbliższą niedzielę, 10 grudnia 2023 r., w rejonie Motoareny odbędzie się impreza samochodowa „4. Toruńska Barbórka”. W związku z tym z ruchu na kilka godzin zostanie zmieniona organizacja ruchu.