Kolejna okazja do szczepień | www.torun.pl

Kolejna okazja do szczepień

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 02 czerwca 2021
Autor: Magdalena Winiarska

Już w weekend 5-6 czerwca 2021 r. torunianie mają dodatkową okazję, by zaszczepić się przeciw COVID-19. Lecznice Citomed ponownie uruchamiają punkt na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego.

- Ośmieleni i zachęceni tym sposobem przeprowadzenia szczepień, który nazywamy mobilnym punktem szczepień, pracowaliśmy nad tym, aby doprowadzić do kolejnej takiej akcji. Udało się, będzie on znów również umieszczony na starówce, na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego, a wykonawcą będą znów Lecznice Citomed – poinformował prezydent Michał Zaleski. Jak powiedział prezydent, w planach jest tworzenie kolejnych takich punktów.

Mobilny punkt szczepień czynny będzie w dniach 5 i 6 czerwca 2021 r.  w godzinach 10:00-18:00. Dostępna będzie szczepionka jednodawkowa Johnson&Johnson.

Na dziedzińcu zostaną rozstawione namioty, pod którymi znajdą się trzy stanowiska szczepień, a także punkt nadzoru lekarskiego. Będą też krzesełka przeznaczone dla wszystkich zaszczepionych - zgodnie z procedurą należy odczekać na miejscu kwadrans po przyjęciu swojej dawki.

- Poddanie się szczepieniu jest jedyną mądrą, dobrą odpowiedzialną drogą przed tym, abyśmy nigdy nie doświadczyli więcej tak olbrzymiej liczby osób zakażonych i niestety też zgonówapeluje prezydent Michał Zaleski. – Zachęcam do połączenia przyjemnego z pożytecznym – spaceru po unikalnym zespole staromiejskim ze szczepieniem. To okazja zarówno dla mieszkańców, jak i gości naszego miasta – dodał prezydent.

Organizatorem punktu na ratuszowym dziedzińcu są Lecznice Citomed, które prowadzą także m.in. jeden z toruńskich Punktów Szczepień Powszechnych. Miasto Toruń współpracuje z Citomedem organizacyjnie.

Osoby, które tego dnia zaszczepią się na dziedzińcu Ratusza otrzymają 30% zniżkę na wejście do wszystkich oddziałów Muzeum Okręgowego.

Warto przypomnieć, że ze szczepienia może skorzystać każda osoba pełnoletnia. Trzeba mieć ze sobą dowód osobisty. Zaszczepieni mogą być także obcokrajowcy, zarówno z krajów Unii Europejskiej, jak i spoza obszaru Wspólnoty, którzy legalnie przebywają na terenie Polski – wymagany jest paszport / zagraniczny dowód osobisty.


Sobota i niedziela, 5-6 czerwca 2021 r.,
dziedziniec Ratusza Staromiejskiego,
od godziny 10:00 do 18:00.


 

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu budynek Szkoły Podstawowej nr 14
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów czy podczas niedzielnego spaceru? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend lipca.
 • Kwiaty i flagi biało-czerwone pod obeliskiem Ku czci Żołnierzy Armii Krajowej na placu Rapackiego
  Miasto
  1 sierpnia 2020 roku w Toruniu odbędą się obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
 • budynek Muzeum Twierdzy Toruń
  Inwestycje, Miasto
  Adaptacja budynku Koszar Bramy Chełmińskiej na cele muzealne Muzeum Twierdzy Toruń znalazła się w II etapie konkursu TOP Inwestycje Komunalne 2021 Portalu Samorządowego. O nagrodach w osobnych głosowaniach zdecyduje jury oraz internauci.
 • Ciemne chmury wiszące nad drogą
  Miasto
  We środę 28 lipca 2021 r. na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, porywiste wiatry, a nawet grad.
 • grafika zachęcająca do szczepień
  Miasto
  Torunianie powyżej 65. roku życia mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciwko pneumokokom. Miasto przystąpiło do wojewódzkiego programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród osób dorosłych.
 • Na zdjęciu uśmiechnięty mężczyzna jest szczepiony i pokazuje kciuka w górę
  Koronawirus, Miasto
  Już nie tylko w weekend można przyjąć dawkę szczepionki przeciw COVID-19 w Toruniu bez wcześniejszej rejestracji. Od 24 lipca 2021 r. zaszczepimy się od ręki także w dni powszednie.
 • Były spektakularne skoki i triki, freestylowa bitwa, i rekordy na pumptracku, a wszystko przy dużym wsparciu toruńskiej publiczności. II Amatorskie Mistrzostwa Torunia w jeździe na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach rozegrano 24 lipca 2021 r. na pumptrack'u na Rubinkowie.
 • Spektakularne skoki do wody, kursy nurkowania, aquafitness, turnieje w badmintona, boule i siatkówkę plażową - to tylko część atrakcji, z których mogli skorzystać 23 lipca 2021 r. uczestnicy All Day Beach Party na basenach letnich przy Campingu Tramp przy ul. Kujawskiej.
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (19-25 lipca 2021 r.) potwierdzono 2 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nie zanotowano zgonów w wyniku tej choroby w naszym mieście.
 • Poniedziałek, 26 lipca 2021 r. jest ostatnim dniem, w którym można składać wnioski o dowód osobisty w formie dokumentu elektronicznego. Od 27 lipca 2021 r. usługa na stronie www.gov.pl zostanie wyłączona, zarówno dla osób dorosłych, jak i małoletnich.
 • W weekend 24-25 lipca 2021 roku z możliwości szczepień bez rejestracji w dwóch lokalizacjach w Toruniu skorzystały 623 osoby.
 • Kościół pw. św. Jakuba został podniesiony do rangi sanktuarium – uroczystości z tej okazji odbyły się w dniu 25 lipca 2021 r.
 • Po niedawnej wizycie w Toruniu niemieckich dziennikarzy, na portalu podróżniczym 1001 Reiseträume ukazał się artykuł poświęcony corocznemu festiwalowy światła Bella Skyway Festiwal.
 • Kolejny pracowity weekend na moście drogowym Piłsudskiego. Przypominamy, w piątek 23 lipca o godzinie 22:00 most zostanie zamknięty dla aut. Dla ruchu zostanie otwarty w poniedziałek 26 lipca o godz. 5:00.