Będą rozmawiać o efektywności energetycznej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Będą rozmawiać o efektywności energetycznej

Eko, Miasto
Data publikacji: 27 marca 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: wiatraki na tle pól i błękitnego nieba

30 marca 2023 r. w Toruniu odbędzie się Pierwszy Regionalny Okrągły Stół dotyczący Finansowania Efektywności Energetycznej w województwie kujawsko-pomorskim.

Regionalna Agencja Poszanowania Energii i Środowiska w Toruniu organizuje w ramach projektu UE RoundBaltic: Drugi Regionalny Okrągły Stół dotyczący Finansowania Efektywności Energetycznej w województwie kujawsko-pomorskim. Obrady odbędą się 30 marca 2023 r. w godzinach 10:00 do 15:00 w toruńskim Centrum Targowym „Park”.

W Drugim Regionalnym Okrągłym Stole udział wezmą m.in. przedstawiciele sektora samorządowego, finansowego, przedsiębiorstw, spółdzielczości mieszkaniowej i eksperckiego.

Obrady podzielone zostaną na sesję plenarną oraz dwie równoległe sesje tematyczne, dotyczące finansowania renowacji budynków mieszkalnych oraz finansowania renowacji budynków użyteczności publicznej i jednostek samorządu terytorialnego. Przedstawione zostaną m.in.:

 • Zasady dofinansowania przedsięwzięć z zakresu efektywności energetycznej i OZE z Funduszu Europejskiego dla Kujaw i Pomorza 2021-2027
 • Aktualne źródła wsparcia ze środków WFOŚiGW w Toruniu i NFOŚiGW w zakresie efektywności energetycznej i OZE
 • Doradztwo energetyczne w gminach
 • Finansowanie termomodernizacji i remontu budynków z wykorzystaniem wsparcia krajowego i UE za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego.

>>> Przejdź do programu spotkania

W listopadzie 2021 r. odbył się Pierwszy Regionalny Okrągły Stół dotyczący Finansowania Efektywności Energetycznej w województwie kujawsko-pomorskim. Raport z diagnozy regionalnej i materiały z Pierwszego Regionalnego Okrągłego Stołu dostępne są na stronie Regionalnej Agencji Poszanowania Energii i Środowiska w zakładce Aktualności.

W Pierwszym Regionalnym Okrągłym Stole w Toruniu zarejestrowano udział ponad 70 uczestników reprezentujących różne jednostki i podmioty z województwa kujawsko-pomorskiego.

Konsorcjum realizujące projekt Round Baltic składa się z czterech międzynarodowych Partnerów:

 • Energy Consulting Network As, Dania - Lider projektu
 • Gate 21, Dania
 • Vides Investiciju Fonds Sia, Łotwa
 • Ogólnokrajowe Stowarzyszenie Poszanowanie Energii i Środowiska SAPE wraz z organizacjami zrzeszonymi: NAPE S.A., FEWE, BAPE, AUiPE, DAEiŚ, RAPEiŚ, FPE.

Celem projektu „RoundBaltic” jest stworzenie efektywnych mechanizmów finansowych oraz zwiększenie dostępu do finansowania poprawy efektywności energetycznej, transformacji energetycznej oraz OZE.

Fot. Pixabay

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend Toruń świętuje! Szereg atrakcji z okazji Święta Miasta czeka na mieszkańców i gości w przestrzeni miejskiej. Do tego w sobotę drzwi do muzeów są otwarte w ramach II Toruńskiej Nocy Muzealnej. W Toruniu nikt się nie nudzi!
 • Kultura, Miasto
  Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • Miasto, Sport
  Od piątku 21 czerwca 2024 r. otwarte zostały baseny letnie prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.
 • Miasto
  Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • Miasto
  W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • Rzeźby Augusta Zamoyskiego, najwybitniejszego – obok Xawerego Dunikowskiego – polskiego rzeźbiarza pierwszej połowy XX wieku, można od piątku 21 czerwca 2024 r. oglądać w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.
 • Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • Prowadzisz firmę w Toruniu? Oferujesz produkty lub usługi najwyższej jakości? Dodaj swoją firmę do Mapy Toruńskiego Biznesu
 • Koncertem z cyklu "Z gitarą na leżakach" w czwartkowy wieczór 20 czerwca rozpoczęliśmy obchody Dni Torunia 2024, przypadające wokół dnia patrona miasta Św. Jana.
 • Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • 21 czerwca 2024 r. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Wandy Szuman w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
 • - W nocy z 21 na 22 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.