Będą rozmawiać o efektywności energetycznej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Będą rozmawiać o efektywności energetycznej

Eko, Miasto
Data publikacji: 27 marca 2023
Autor: Magdalena Winiarska

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Na zdjęciu: wiatraki na tle pól i błękitnego nieba

30 marca 2023 r. w Toruniu odbędzie się Pierwszy Regionalny Okrągły Stół dotyczący Finansowania Efektywności Energetycznej w województwie kujawsko-pomorskim.

Regionalna Agencja Poszanowania Energii i Środowiska w Toruniu organizuje w ramach projektu UE RoundBaltic: Drugi Regionalny Okrągły Stół dotyczący Finansowania Efektywności Energetycznej w województwie kujawsko-pomorskim. Obrady odbędą się 30 marca 2023 r. w godzinach 10:00 do 15:00 w toruńskim Centrum Targowym „Park”.

W Drugim Regionalnym Okrągłym Stole udział wezmą m.in. przedstawiciele sektora samorządowego, finansowego, przedsiębiorstw, spółdzielczości mieszkaniowej i eksperckiego.

Obrady podzielone zostaną na sesję plenarną oraz dwie równoległe sesje tematyczne, dotyczące finansowania renowacji budynków mieszkalnych oraz finansowania renowacji budynków użyteczności publicznej i jednostek samorządu terytorialnego. Przedstawione zostaną m.in.:

 • Zasady dofinansowania przedsięwzięć z zakresu efektywności energetycznej i OZE z Funduszu Europejskiego dla Kujaw i Pomorza 2021-2027
 • Aktualne źródła wsparcia ze środków WFOŚiGW w Toruniu i NFOŚiGW w zakresie efektywności energetycznej i OZE
 • Doradztwo energetyczne w gminach
 • Finansowanie termomodernizacji i remontu budynków z wykorzystaniem wsparcia krajowego i UE za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego.

>>> Przejdź do programu spotkania

W listopadzie 2021 r. odbył się Pierwszy Regionalny Okrągły Stół dotyczący Finansowania Efektywności Energetycznej w województwie kujawsko-pomorskim. Raport z diagnozy regionalnej i materiały z Pierwszego Regionalnego Okrągłego Stołu dostępne są na stronie Regionalnej Agencji Poszanowania Energii i Środowiska w zakładce Aktualności.

W Pierwszym Regionalnym Okrągłym Stole w Toruniu zarejestrowano udział ponad 70 uczestników reprezentujących różne jednostki i podmioty z województwa kujawsko-pomorskiego.

Konsorcjum realizujące projekt Round Baltic składa się z czterech międzynarodowych Partnerów:

 • Energy Consulting Network As, Dania - Lider projektu
 • Gate 21, Dania
 • Vides Investiciju Fonds Sia, Łotwa
 • Ogólnokrajowe Stowarzyszenie Poszanowanie Energii i Środowiska SAPE wraz z organizacjami zrzeszonymi: NAPE S.A., FEWE, BAPE, AUiPE, DAEiŚ, RAPEiŚ, FPE.

Celem projektu „RoundBaltic” jest stworzenie efektywnych mechanizmów finansowych oraz zwiększenie dostępu do finansowania poprawy efektywności energetycznej, transformacji energetycznej oraz OZE.

Fot. Pixabay

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Za długoletnie pożycie małżeńskie
  Miasto
  Kolejne toruńskie pary odebrały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wręczył je 22 września 2023 roku w Ratuszu Staromiejskim Prezydent Torunia Michał Zaleski. Odznaczenia państwowe nadane zostały przez Prezydenta RP 10 parom, które w tym roku świętują 50- i 51-lecie zawarcia związku małżeńskiego. Razem z medalem jubilatom Prezydent Zaleski...
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Na zdjęciu: biała strzałka zawieszona na płocie, na niej czerwony napis: do lokalu wyborczzego
  Miasto
  W Toruniu funkcjonują 123 obwody głosowania – warto sprawdzić, gdzie oddać głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października 2023 r.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski stoi z kilkorgiem nauczycieli, którzy trzymają teczki z aktami mianowania, za nimi portret Mikołaja Kopernika
  Miasto
  109 nauczycieli toruńskich szkół uzyskało kolejny stopień awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego.
 • Na zdjęciu: grupa młodzieży biegnie po zielonej murawie stadionu
  Miasto, Sport
  Uczniowie i przedszkolaki rozpoczęli zmagania w ramach Toruńskiej Olimpiady Przedszkoli i Szkół. Inauguracja wydarzenia odbyła się 26 września 2023 r. na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego.
 • Na zdjęciu: prezydent michał Zaleski wręcza przedstawicielom księgowych okolicznościową grafikę z panoramą Torunia
  Miasto
  Z okazji jubileuszu 30-lecia Oddziału Okręgowego w Toruniu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce 26 września 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży odbyła się konferencja „Rachunkowość przyszłości”.
 • To kolejni laureaci znaku jakości Made in Toruń. Są wśród nich firmy zajmujące się produkcją urządzeń pokładowych w przemyśle stoczniowym, wytwarzaniem konstrukcji stalowych, recyklingiem odpadów, montażem systemów klimatyzacyjnych, czy też działają w branżach instalacji teletechnicznych, czy transportowych.
 • Rozstrzygnięty został konkurs ofert nr 53/2023 na promocję sportu i aktywności fizycznej wśród mieszkańców Torunia poprzez kluby sportowe prowadzące szkolenie drużyn seniorskich w ekstraklasie: koszykówki mężczyzn i kobiet, hokeja na lodzie, futsalu, hokeja na trawie, II lidze piłki siatkowej mężczyzn oraz III lidze piłki nożnej mężczyzn. Dotacje...
 • W Toruniu rusza Green Lab, czyli Zielone Forum Torunia - pilotażowe narzędzie współpracy z mieszkańcami w zakresie zieleni i działań pro środowiskowych.
 • Po służbie przygotowawczej i pomyślnie zdanym egzaminie 16 nowych urzędników samorządowych złożyło 25 września 2023 r. ślubowanie na sztandar miasta Torunia.
 • 26 września 2023 roku o godzinie 11:00 na stadionie miejskim przy ul. Bema nastąpi inauguracja szkolnych rozgrywek sportowych w ramach Toruńskiej Olimpiady Przeszkoli i Szkół.
 • W Toruniu funkcjonują 123 obwody głosowania – warto sprawdzić, gdzie oddać głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października 2023 r.
 • Wszystkich miłośników przygód, łamigłówek i zagadek zachęcamy do udziału w grze terenowej „Śladami Kopernika w Toruniu”. Zaczynamy w sobotę 30 września 2023 r. o godz. 11.00 na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego!
 • Już po raz piąty w Toruniu rozegrany został Maraton Ósemek Wioślarskich „Run & Row”. 24 września 2023 roku Puchar Prezydenta Miasta Torunia trafił do AZS UMK Toruń. „Run & Row” to widowiskowy bieg z łodziami i wyścig wioślarski na Wiśle zakończony sztafetą na ergometrze. W tegorocznej edycji na wioślarzy czekały następujące etapy maratonu...