www.torun.pl

Barbórka w Toruniu

Miasto
Data publikacji: 03 grudnia 2019
Autor: Natalia Przytarska

3 grudnia 2019 r. rozpoczęły się toruńskie obchody Dnia Górnika. W uroczystościach barbórkowych udział wziął prezydent Torunia Michał Zaleski.

Tegoroczne obchody Barbórki rozpoczęły się galą w siedzibie Geofizyki Toruń. Podczas uroczystości pracowników spółki odznaczono ministerialnie oraz branżowo. Nadano również stopnie górnicze oraz wyróżniono tytułem lidera bezpieczeństwa. Podkreślono znaczenie przedsiębiorstwa na rynku polskim, europejskim, a nawet światowym.

- Jesteście znakomitymi ambasadorami grodu Mikołaja Kopernika. Prace Geofizyki Toruń są znane na całym świecie - pokazujecie innowacyjność oraz efektywny udział na bardzo trudnym rynku - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski. - Możecie Państwo z dumą mówić o tym, jakie dokonania są już za Wami oraz z nadzieją patrzeć w przyszłość. Bardzo dziękuję za pracę zawodową, jaką świadczycie na rzecz swojej firmy, jak i naszego miasta. Współtworzycie nowoczesny wizerunek Torunia, co z radością chciałbym podkreślić. 

Wspomniano również o innowacyjnej technologii nodalnej oraz podsumowano działalność firmy. 

- Z uznaniem mogę powiedzieć, że pracownicy Geofizyki Toruń z wielkim zaangażowaniem podchodzą do naszej wspólnej misji, jaką jest postęp technologiczny oparty o rozwiązania innowacyjne - mówił prezes Geofizyki Toruń Piotr Antonik. - Dziś wielu specjalistów branży obserwuje z wielką uwagą jak rozwijamy sejsmikę nowej generacji opartą na systemach nodalnych. Bardzo nas ich zainteresowanie cieszy, ale i mobilizuje do dalszych wysiłków.  

Dalsza część obchodów Dnia Górnika miała miejsce w Auli UMK, gdzie jubileusz świętował oddział Polskiej Spółki Gazownictwa. Przypomniano 160-letnią historię gazownictwa w Toruniu, jej początki przy ulicy Kopernika i dalszy rozwój na przestrzeni lat. Podsumowano również tegoroczną działalność oddziału oraz opowiedziano o planach na przyszłość, czyli o dalszej rozbudowie systemu gazowego.

fot. Lech Kamiński


 

fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  Duńczyk Leon Madsen wygrał 4 lipca 2020 r. w Toruniu pierwszą rundę zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Najlepszy z Polaków był Bartosz Smektała, który zajął czwarte miejsce.
 • Kultura
  W Centrum Sztuki Współczesnej 3 lipca 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów kulturalnych Miasta Torunia na II półrocze 2020 r.
 • Miasto
  Zasłanianie nosa i ust znacznie obniża ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Dlatego nośmy maseczki!
 • Inwestycje
  W poniedziałek 6 lipca 2020 r. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Włocławskiej. Trwa podłączanie kolejnych ulic w Toruniu do nowo wybudowanego wodociągu.
 • Miasto, Sport
  Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie gospodarzem inauguracji, a nieco później również wielkiego finału zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Cykl TAURON Speedway Euro Championship zagości w Toruniu 4 oraz 29 lipca 2020 r. Bilety na oba wydarzenia są jeszcze w sprzedaży i można nabyć je wyłącznie przez...
 • Biznes, Miasto
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie 9 lipca 2020 r. o godz. 11:00.
 • W piątek 26 czerwca na platformie TVP Stream ruszył nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. W ten weekend na platformie wyemitowane zostaną programy „Zakochaj się w Polsce” oraz „Pomniki Historii” poświęcone Toruniowi i regionowi.
 • Jeśli chcesz pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub złożyć wniosek o dopisanie się do spisu bądź rejestru wyborców, możesz to zrobić dodatkowo także w sobotę w Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40.
 • W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do świata kolorowych kompozycji owocowo-warzywnych podanych w łupinie kokosa. Coco Bowl to inspirujące miejsce, od nowa definiujące pomysł na prowadzenie restauracji.
 • Prace na pływalni przy ul. Bażyńskich idą zgodnie z planem, zatem już na początku grudnia 2020 r. zostanie ona otwarta.
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został pełnoprawnym członkiem konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE). To ogromne wyróżnienie dla toruńskiego uniwersytetu oraz miasta Torunia.
 • Przez Przysiek, Rozgarty i Łążyn wiedzie trasa rajdu rowerowego organizowanego 12 lipca przez Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu i Klub Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA".
 • Toruń znalazł się wśród 23 miast i gmin w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały dofinansowanie z programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa Edycja 2020.
 • Popisy cyrkowe i fireshow, niezwykłe instrumenty, teatr lalek, pantomima – tak różnorodne będą propozycje 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych. Między 4 lipca a 9 sierpnia mali i duzi widzowie zobaczą 11 przedstawień.