www.torun.pl

Barbórka w Toruniu

Miasto
Data publikacji: 03 grudnia 2019
Autor: Natalia Przytarska

3 grudnia 2019 r. rozpoczęły się toruńskie obchody Dnia Górnika. W uroczystościach barbórkowych udział wziął prezydent Torunia Michał Zaleski.

Tegoroczne obchody Barbórki rozpoczęły się galą w siedzibie Geofizyki Toruń. Podczas uroczystości pracowników spółki odznaczono ministerialnie oraz branżowo. Nadano również stopnie górnicze oraz wyróżniono tytułem lidera bezpieczeństwa. Podkreślono znaczenie przedsiębiorstwa na rynku polskim, europejskim, a nawet światowym.

- Jesteście znakomitymi ambasadorami grodu Mikołaja Kopernika. Prace Geofizyki Toruń są znane na całym świecie - pokazujecie innowacyjność oraz efektywny udział na bardzo trudnym rynku - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski. - Możecie Państwo z dumą mówić o tym, jakie dokonania są już za Wami oraz z nadzieją patrzeć w przyszłość. Bardzo dziękuję za pracę zawodową, jaką świadczycie na rzecz swojej firmy, jak i naszego miasta. Współtworzycie nowoczesny wizerunek Torunia, co z radością chciałbym podkreślić. 

Wspomniano również o innowacyjnej technologii nodalnej oraz podsumowano działalność firmy. 

- Z uznaniem mogę powiedzieć, że pracownicy Geofizyki Toruń z wielkim zaangażowaniem podchodzą do naszej wspólnej misji, jaką jest postęp technologiczny oparty o rozwiązania innowacyjne - mówił prezes Geofizyki Toruń Piotr Antonik. - Dziś wielu specjalistów branży obserwuje z wielką uwagą jak rozwijamy sejsmikę nowej generacji opartą na systemach nodalnych. Bardzo nas ich zainteresowanie cieszy, ale i mobilizuje do dalszych wysiłków.  

Dalsza część obchodów Dnia Górnika miała miejsce w Auli UMK, gdzie jubileusz świętował oddział Polskiej Spółki Gazownictwa. Przypomniano 160-letnią historię gazownictwa w Toruniu, jej początki przy ulicy Kopernika i dalszy rozwój na przestrzeni lat. Podsumowano również tegoroczną działalność oddziału oraz opowiedziano o planach na przyszłość, czyli o dalszej rozbudowie systemu gazowego.

fot. Lech Kamiński


 

fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Świąteczny Konwój Radia ZET zawita ponownie do Torunia! Wiele atrakcji z tej okazji czeka nas w dniach 14-15 grudnia 2019 r.
 • Miasto, MZK
  Miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji kupi pięć nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. To kolejny krok w stronę ekologicznego i nowoczesnego transportu miejskiego. 13 grudnia 2019 r. zostaje uruchomiony przetarg na to zadanie.
 • Miasto
  W poniedziałek 16 grudnia 2019 r. upływa termin zgłaszania kandydatek i kandydatów w ogłoszonym przez miasto plebiscycie "Współczesny torunianin 100-lecia".
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Ciechowski Symfonicznie, Salon Poezji, dwie projekcje filmowe oraz Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego - Tak! Tak! To już weekend w Toruniu z liderem Republiki w roli głównej!
 • Drogi, Inwestycje
  Służby drogowe przez cały czas analizują, jak usprawnić organizację ruchu w rejonie placu Rapackiego w związku z inwestycją w alei św. Jana Pawła II .
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Wilk, Kasia Moś, Igor Herbut, Janusz Radek i Ania Lasota wystąpili wraz z muzykami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej na wyjątkowym koncercie zorganizowanym w ramach 6. Dni Grzegorza Ciechowskiego. Największe utwory lidera Republiki publiczność usłyszała w oryginalnych aranżacjach Krzysztofa Herdzina.
 • Nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, zintegrowany węzeł przesiadkowy, pas tramwajowo-autobusowy i łącznik torowy – tak w przyszłości będzie wyglądał plac Rapackiego i jego okolice. 12 grudnia 2019 r. rusza kolejny etap prac – przebudowa alei św. Jana Pawła II.
 • Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. będzie nadal odbierać odpady komunalne z posesji zamieszkałych w latach 2020-2021. W związku z nowelizacją ustawy mieszkańcy muszą liczyć się ze wzrostem opłat za wywóz i utylizacje śmieci.
 • PGE Toruń zakończyła projekt związany z budową nowej sieci zasilającej ponad 70 tys. mieszkańców miasta.
 • 29 listopada 2019 roku na Rynku Staromiejskim rozpocznie się tegoroczny jarmark. Dla odwiedzających przygotowano masę atrakcji.
 • 8 grudnia 2019 roku w CKK Jordanki wystąpił Robbie Williams z koncertem promującym nowy dwupłytowy album artysty pt. „Christmas Present”.
 • W rejonie placu Rapackiego i alei św. Jana Pawła II trwa sadzenie 80 dużych drzew.
 • Po 32 latach ze stanowiska prezesa Cereal Partners Poland Toruń-Pacific odchodzi Wojciech Sobieszak.
 • Na parterze Urzędu Miasta Torunia można od kilku dni podziwiać bożonarodzeniową szopkę osadzoną w realiach toruńskich.