Balet Folklorystyczny z Antiquii (Kolumbia) | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Balet Folklorystyczny z Antiquii (Kolumbia)

Data wydarzenia
-
plakat imprezy
Opis wydarzenia: 

Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie CKK Jordanki od środy 25 października w godz. 13.00 – 19.00. jedna osoba może otrzymać dwa bilety.

COLOMBIA VIVA to podróż z Północy na Południe i ze Wschodu na Zachód przez geografię, kulturę oraz przejawy działalności artystycznej, umożliwiająca poznanie poprzez taniec, muzykę i stroje najbardziej charakterystycznych cech tego różnorodnego, magicznego i pięknego kraju. Występy pod kierownictwem artystycznym Juana Camilo Maldonado i kierownictwem muzycznym Juana Pablo Acosta zostały docenione w ponad 27 krajach świata oraz podczas ponad 800 występów w Kolumbii.

Kolumbia to kraj gór, dolin i nizin, kryjących wielką bioróżnorodność. Są tu cudowne miejsca wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO, stanowiska archeologiczne, opowiadające historie tysiącletnich tradycji rdzennych mieszkańców, świadków epoki konkwisty i czasów kolonialnych oraz lokalne święta, które odzwierciedlają pogodę ducha Kolumbijczyków.

Ludowe rytmy i tańce oddają hołd wielkiemu bogactwu kulturowemu, w skład którego wchodzą wpływy indiańskie, afrykańskie i europejskie, które dały początek mieszance zainspirowanej obyczajami miejsc, w których się odbywają. Różnorodność tych miejsc wyrażona poprzez ubiór, kuchnię, sposób bycia są inspiracją dla dzisiejszego przedstawienia, które prezentuje geografię i dziedzictwo Kolumbii pełnej życia, różnorodności i emocji.

Stowarzyszenie Balet Folklorystyczny z Antioquii jest organizacją kulturalną non-profit z 25-letnim doświadczeniem w pracy na rzecz szkolenia artystów oraz zachowania i popularyzacji różnorodności kulturowej tańca i muzyki z tego regionu w Kolumbii i w ponad 27 krajach Azji, Europy i Ameryki.

Różnorodność, precyzja i emocje wyróżniają Balet Folklorystyczny z Antioquii. Ich pokazy są inspirowane bogactwem kulturowym Kolumbii, gdzie elegancja i przygotowanie zawodowe artystów przekładają się na żywe emocje, określane przez publiczność jako wspaniały pokaz światła, muzyki, tańca i pasji.

Stany Zjednoczone, Meksyk, Rosja, Chiny, Japonia, Francja, Kanada, Panama, Dominikana, Hiszpania, Belgia, Holandia, Niemcy, Ekwador, Chile, Luksemburg, Peru - to tylko niektóre kraje, które miały możliwość poznania bogatej twórczości Kolumbii dzięki energii, choreografii i emocjom, jakie przekazuje ze sceny Folklorystyczny Balet Antioquii podczas każdego występu.

Zespół został nagrodzony między innymi Złotym Medalem na Światowej Olimpiadzie Stylizowanego Folkloru w Dijon we Francji w 1998 roku; wziął udział w Wieczorze Latynoamerykańskim podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 r., jak również w tournée dyplomatycznym z okazji 100-lecia stosunków dyplomatycznych między Kolumbia a Japonią w 2008 r, a także w ceremonii rozpoczęcia i zakończenia Olimpiady Południowoamerykańskiej w Medellin w 2010 r, oraz galowym przedstawieniu z okazji konferencji Organizacji Państw Amerykańskich w 2011.

Muzycy i tancerze Baletu Folklorystycznego z Antioquii opowiadają historie o tysiącletnich tradycjach indiańskich oraz świętach, które wyrażają wrodzoną radość Kolumbijczyków. Ludowe rytmy i tańce oddają hołd wielkiemu bogactwu kulturowemu, w skład którego wchodzą wpływy indiańskie, afrykańskie i europejskie, które dały początek mieszance zainspirowanej obyczajami miejsc, w których się odbywają.

Grupa składa się z 28 osób, w tym 14 tancerzy i 8 muzyków. Podczas przedstawienia poprzez muzykę, taniec i stroje zaprezentuje koloryt 5 regionów Kolumbii w układach choreograficznych takich jak Joropo, Guanena, San Augustin, Currulao, Cafe, San Juanero, La Tambora y Mapale.

Data: 
04.11.2017 19:00
Miejsce: 
CKK Jordanki, al. Solidarności 1-3
Kategoria wydarzenia: 
Teatr
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • 5. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Zabytek wraz z terenem przyległym zostanie przekazany umową użyczenia Toruńskiej Agendzie Kulturalnej. W pierwszym etapie na miejscu powstanie ogrodzenie, a cały teren zostanie objęty dozorem monitoringu. Wykonane zostaną również najpotrzebniejsze prace porządkowe i konserwacyjne.
 • Szosa Lubicka do remontu
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy, który wykona remont ulicy Szosy Lubickiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości ulicy Piskorskiej. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 lipca br. Remont obejmie Szosę Lubicką na odcinku od ulicy Dziewulskiego do Olsztyńskiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości...
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Działka pod usługi na lewobrzeżu
  Biznes, Miasto
  Dobra lokalizacja w zasięgu drogi krajowej nr 15, rozwijające się osiedle mieszkaniowe i plan zagospodarowania przestrzennego zakładający prowadzenie usług. To atuty nieruchomości przy Szubińskiej 23 w Toruniu o powierzchni 0,32 ha. Cena wywoławcza wynosi 1 200 000 zł.
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
 • - 16 lipca 2024 r. od godz. 13:00 w obszarach występowania prognozowanych silnych opadów deszczu z burzami, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. Lokalnie w zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie...
 • Trwa konkurs „Wzorcowy zielony ogródek starówki”, w którym wyróżnione zostaną najciekawsze, najbardziej zielone i ukwiecone ogródki gastronomiczne znajdujące się na terenie zespołu staromiejskiego.
 • Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
 • Wtorek, 16 lipca 2024 r., zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Torunia ostrzeżenie 2. stopnia.
 • 25 lipca 2024 roku (czwartek) odbędzie się V Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w dniu wydarzenia od godziny 0:00 do 20:00.
 • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.