Balet Folklorystyczny z Antiquii (Kolumbia) | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Balet Folklorystyczny z Antiquii (Kolumbia)

Data wydarzenia
-
plakat imprezy
Opis wydarzenia: 

Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie CKK Jordanki od środy 25 października w godz. 13.00 – 19.00. jedna osoba może otrzymać dwa bilety.

COLOMBIA VIVA to podróż z Północy na Południe i ze Wschodu na Zachód przez geografię, kulturę oraz przejawy działalności artystycznej, umożliwiająca poznanie poprzez taniec, muzykę i stroje najbardziej charakterystycznych cech tego różnorodnego, magicznego i pięknego kraju. Występy pod kierownictwem artystycznym Juana Camilo Maldonado i kierownictwem muzycznym Juana Pablo Acosta zostały docenione w ponad 27 krajach świata oraz podczas ponad 800 występów w Kolumbii.

Kolumbia to kraj gór, dolin i nizin, kryjących wielką bioróżnorodność. Są tu cudowne miejsca wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO, stanowiska archeologiczne, opowiadające historie tysiącletnich tradycji rdzennych mieszkańców, świadków epoki konkwisty i czasów kolonialnych oraz lokalne święta, które odzwierciedlają pogodę ducha Kolumbijczyków.

Ludowe rytmy i tańce oddają hołd wielkiemu bogactwu kulturowemu, w skład którego wchodzą wpływy indiańskie, afrykańskie i europejskie, które dały początek mieszance zainspirowanej obyczajami miejsc, w których się odbywają. Różnorodność tych miejsc wyrażona poprzez ubiór, kuchnię, sposób bycia są inspiracją dla dzisiejszego przedstawienia, które prezentuje geografię i dziedzictwo Kolumbii pełnej życia, różnorodności i emocji.

Stowarzyszenie Balet Folklorystyczny z Antioquii jest organizacją kulturalną non-profit z 25-letnim doświadczeniem w pracy na rzecz szkolenia artystów oraz zachowania i popularyzacji różnorodności kulturowej tańca i muzyki z tego regionu w Kolumbii i w ponad 27 krajach Azji, Europy i Ameryki.

Różnorodność, precyzja i emocje wyróżniają Balet Folklorystyczny z Antioquii. Ich pokazy są inspirowane bogactwem kulturowym Kolumbii, gdzie elegancja i przygotowanie zawodowe artystów przekładają się na żywe emocje, określane przez publiczność jako wspaniały pokaz światła, muzyki, tańca i pasji.

Stany Zjednoczone, Meksyk, Rosja, Chiny, Japonia, Francja, Kanada, Panama, Dominikana, Hiszpania, Belgia, Holandia, Niemcy, Ekwador, Chile, Luksemburg, Peru - to tylko niektóre kraje, które miały możliwość poznania bogatej twórczości Kolumbii dzięki energii, choreografii i emocjom, jakie przekazuje ze sceny Folklorystyczny Balet Antioquii podczas każdego występu.

Zespół został nagrodzony między innymi Złotym Medalem na Światowej Olimpiadzie Stylizowanego Folkloru w Dijon we Francji w 1998 roku; wziął udział w Wieczorze Latynoamerykańskim podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 r., jak również w tournée dyplomatycznym z okazji 100-lecia stosunków dyplomatycznych między Kolumbia a Japonią w 2008 r, a także w ceremonii rozpoczęcia i zakończenia Olimpiady Południowoamerykańskiej w Medellin w 2010 r, oraz galowym przedstawieniu z okazji konferencji Organizacji Państw Amerykańskich w 2011.

Muzycy i tancerze Baletu Folklorystycznego z Antioquii opowiadają historie o tysiącletnich tradycjach indiańskich oraz świętach, które wyrażają wrodzoną radość Kolumbijczyków. Ludowe rytmy i tańce oddają hołd wielkiemu bogactwu kulturowemu, w skład którego wchodzą wpływy indiańskie, afrykańskie i europejskie, które dały początek mieszance zainspirowanej obyczajami miejsc, w których się odbywają.

Grupa składa się z 28 osób, w tym 14 tancerzy i 8 muzyków. Podczas przedstawienia poprzez muzykę, taniec i stroje zaprezentuje koloryt 5 regionów Kolumbii w układach choreograficznych takich jak Joropo, Guanena, San Augustin, Currulao, Cafe, San Juanero, La Tambora y Mapale.

Data: 
04.11.2017 19:00
Miejsce: 
CKK Jordanki, al. Solidarności 1-3
Kategoria wydarzenia: 
Teatr
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
  • Na zdjęciu: ubrany w garnitur prezydent Michał Zaleski, trzyma w ręce teczkę i idzie chodnikiem wzdłuż zieleni
    Miasto
    Michał Zaleski podsumowuje lata 2002-2024, kiedy pełnił funkcję Prezydenta Miasta Torunia.
  • Nowy Prezydent Torunia - Paweł Gulewski
    Miasto
    7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • Na zdjęciiuL kobieta wrzuca złożoną kartę do głosowania do urny wyborczej
    Miasto
    W drugiej turze wyborów na prezydenta miasta Torunia wymaganą większość głosów zdobył Paweł Gulewski (KKW Koalicja Obywatelska).
  • UMT na weekend majowy
    Miasto
    Zbliża się długi weekend majowy. Warto wiedzieć, jak w dniach 29 kwietnia - 4 maja 2024 r. będzie funkcjonować Urząd Miasta Torunia.
  • Kultura, Miasto
    Anne Weber i Zbigniew Rokita to tegoroczni laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S. B. Lindego przyznawanej od 1996 r. przez władze miejskie dwóch zaprzyjaźnionych miast Torunia i Getyngi.
  • Bartosz Frankowski, sędzia piłkarski z Torunia, znalazł się wśród pięciu Polaków, którzy będą prowadzić mecze na Mistrzostwach Europy. Torunianin będzie odpowiedzialny za system VAR.
  • Kolejny toruński sportowiec jedzie na Igrzyska Olimpijskie do Paryża – to florecista Jan Jurkiewicz, zawodnik Toruńskiej Akademii Floretu.
  • Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
  • Pełnia wiosny uwidacznia się w kwiatach, które rozkwitły w wielu miejscach w mieście. Wśród nich są pasy rozdziału w toruńskich ulicach, gdzie nasadzenia wykonane zostały w ramach zadań z budżetu obywatelskiego i zadań własnych Gminy Miasta Toruń.
  • 7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • Trwa oficjalny trening miast przed rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Do udziału zgłosiło się 31 miast prezydenckich i 41 gmin.
  • Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
  • - W nocy od godz. 21:00 dnia 23 kwietnia do godz. 08:00 dnia 24 kwietnia 2024 r. na terenie Miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C - informuje Toruńskie Cenrum Zarządzania Kryzysowego.