Bal 100-lecia | www.torun.pl

Bal 100-lecia | www.torun.pl

Miasto
Data publikacji: 15 stycznia 2020
Autor: Filip Tomasik

W sobotę, 18 stycznia odbędzie się BAL 100-lecia upamiętniający jubileusz 100. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski. Organizatorem Balu jest prezydent Torunia – Michał Zaleski.

Bal jest wydarzeniem nie tylko rozrywkowym, ale także historycznym wplatającym się w szereg wydarzeń zaplanowanych w ramach obchodów jubileuszu. W balu wezmą udział potomkowie gen. Stanisława Skrzyńskiego i Ottona Steinborna burmistrza Torunia z 1920 roku. Swój udział zapowiedzieli parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele kościoła i Akademii Marynarki Wojennej.

Patronat narodowy nad wydarzeniem sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Podczas Balu odbędzie się uroczysta Gala wręczenia statuetek laureatom Plebiscytu na „Współczesnego Torunianina 100 lecia” w 6 kategoriach: kultura, nauka, sport, gospodarka, oświata, zdrowie oraz zostaną wręczone medale jubileuszu 100-lecia firmom, instytucjom i osobom zasłużonym dla miasta Torunia.

Oprawę artystyczną Gali powierzono Toruńskiej Orkiestrze Symfonicznej oraz Młodemu Toruniowi. Muzykę taneczną w części rozrywkowej Balu poprowadzi zespół ConcuBand Joanny Czajkowskiej – znanej toruńskiej wokalistki.

W czasie balu planowana jest licytacja wartościowych dzieł oraz loteria fantowa. Do wygrania w loterii będą bilety na ważne międzynarodowe imprezy sportowe lekkoatletyczne, żużlowe, motocyklowe, historyczne albumy, zabiegi kosmetyczne w znanych toruńskich salonach piękności, karty podarunkowe na zakupy w Galeriach PLAZA i COPERNICUS, obrazy, karnety do klubu fitness, karnety na obiekty sportowe MOSiR, lot paralotnią, znakomite wyroby – edycja limitowana Firmy Henkell& Freixenet Polska Sp. z o.o., kalendarze 100 lecia, sprzęt sportowy, piłki podarowane przez toruńskie kluby sportowe z autografami zawodników, gra Monopoly, kolacje dla dwojga ufundowane przez toruńskich restauratorów: Hotel Filmar oraz Chleb i wino, i wiele cennych nagród. Udział w loterii kosztuje 50 zł. Każdy los jest wygrany. Do dyspozycji uczestników będzie 400 losów.
Dochód z loterii i licytacji zostanie przekazany na wsparcie Fundacji Generał Elżbiety Zawackiej.

Patronat na Balem przyjęły: Dziennik Toruński Nowości, Radio Gra FM oraz Telewizja Kablowa Toruń, która będzie transmitowała Galę i Bal na żywo na stronach internetowych www.toruntv.pl.

Serdeczne podziękowania kierujemy do partnerów i sponsorów Balu, których wsparcie umożliwiło organizację tak dużego i prestiżowego wydarzenia.

PARTNERZY

1.HENKELL FREIXENET POLSKA SP. Z O.O.
2. ZAKŁAD DROGOWO-BUDOWLANY ROGOWO SP. Z O.O. SP. KOMANDYTOWA
3. PRZEDSIĘBIORSTWO SPECJALISTYCZNE ENERGOTERM SP.Z O.O.
4. CEREAL PARTNERS POLAND „TORUŃ PACIFIC” SP Z O.O.
5. TAURUS OCHRONA GROUP SP. Z.O.O.
6. TRANSBRUK BARCZYŃSCY SP. Z O.O.
7. CENTRUM HANDLOWE ATRIUM COPERNICUS
8. SERVITOR SP. Z O.O. SP. KOMANDYTOWA
9. DOMPOL Sp. z o.o.
10. CENTRUM HANDLOWO ROZRYWKOWE TORUŃ PLAZA
11. MŁODZIEŻOWA SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA

SPONSORZY:

1. BIURO NIEPODLEGŁA
2. MAT-BUD SP. Z O.O.
3. MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI
4. SPEEDFIT – STUDIO TRENINGÓW PERSONALNYCH
5. GRUPA FALCO
6. BEAUTY MEDICA
7. HOTEL FILMAR
8. RESTAURACJA CHLEB I WINO
9. ONE SPORT SP. Z O.O.
10. PLAŻA GOTYKU
11.FUNDACJA ELŻBIETY ZAWACKIEJ
12. MADAME
13. FABRYKA CUKIERNICZA KOPERNIK SA
14. PIEKARNIA - CUKIERNIA BARTKOWSCY

 

 

 

 

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Przebarwione żółto drzewa w Parku Tysiąclecia jesienią, fot. Adam Zakrzewski
  Eko, Miasto
  Październikowe dni zachęcają do spacerów. Jednym z miejsc, które warto w tym czasie odwiedzić, jest zrewitalizowany Park Tysiąclecia na lewobrzeżu.
 • Na zdjęciu fryzjerka w maseczce obcina włosy klientowi
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje kolejny odcinek cyklu filmowego „Starówka Mistrzów”. Poznajcie fachowców, artystów, firmy, usługodawców i zakłady rzemieślnicze, które cieszą się największym zaufaniem klientów. Bohaterem odcinka jest mistrzyni nożyczek Irena Tywczyńska, prowadząca Studio Fryzjerskie Andromeda na toruńskiej starówce.
 • plakat koncertu
  Kultura, Miasto
  Jedynie w telewizji będzie można obejrzeć w tym roku koncert galowy Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich „Pejzaż bez Ciebie”. Tegoroczna edycja poświęcona jest Wojciechowi Młynarskiemu.
 • plakat koncertu
  Kultura, Miasto
  Pamięci tych co odeszli – to tytuł koncertu, który odbędzie się 30 października 2020 r. o godz. 19.00 w sali na Jordankach. Toruńska Orkiestra Symfoniczna upamiętni w ten sposób zmarłych członków społeczności akademickiej UMK.
 • Na zdjęciu: tramwaj jadący po ulicach miasta
  MZK
  W związku z pracami przy sieci trakcyjnej prowadzonymi w rejonie pl. Rapackiego inaczej będzie kursowała komunikacja miejska.
 • Na zdjęciu: grafika promująca program koordynowany przez CWB
  Biznes, Koronawirus
  W związku z kolejnym trudnym okresem dla branży gastronomicznej Centrum Wsparcia Biznesu wznawia akcję „Toruńska baza lokali z jedzeniem na wynos lub z dowozem”. Tworzona baza ma pomóc przedsiębiorcom i mieszkańcom w obliczu pandemii i związanych z nią obostrzeń. Ze wzlędu wprowadzone ograniczenia restauracje, puby, bary i kawiarnie mogą świadczyć...
 • Trzydzieści trzy pojemniki na małą elektronikę o charakterystycznym czerwonym kolorze pojawią się w tym tygodniu na toruńskich osiedlach. System Elektryczne Śmieci uruchomi firma MB Recykling.
 • Od niedzieli, 25 października 2020 r. przy teatrze Baj Pomorski działa plenerowa Scena Szekspirowska. Spotkamy w niej bohaterów stworzonych przez dramaturga wszech czasów.
 • O 146 osób wzrosła z poniedziałku na wtorek liczba torunian zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Liczba osób chorych na dzień 27 października wynosi 1558.
 • Podczas konferencji prasowej 27 października premier Mateusz Morawiecki ogłosił szczegóły rządowego wsparcia dla branż dotkniętych obostrzeniami. Z pomocy będą mogły skorzystać firmy z branży gastronomicznej, rozrywkowej, zdrowia fizycznego i sprzedaży detalicznej.
 • We wtorek 27 października 2020 roku w Toruniu odbędzie się kolejna odsłona Czarnego Protestu. Organizatorzy zapowiadają, że tym razem protestować będą w samochodach i na rowerach jeżdząc po ruchliwych ulicach Torunia. Po godz. 15:00 mogą wystapić utrudnienia.
 • Podczas konferencji prasowej, 26 października 2020 r. prezydent Torunia Michał Zaleski poinformował o aktualnej sytuacji epidemicznej w mieście.
 • Od 27 października 2020 r. wojewoda zawiesił działalność kilku rodzajów placówek dziennej opieki nad seniorami i osobami niepełnosprawnymi. Centra i kluby integracji społecznej mogą jednak kontynuować działalność wytwórczą związaną z epidemią.
 • Aby wesprzeć najstarszych mieszkańców Torunia w związku ze wzrostem zakażeń oraz zaleceniami do pozostawania w domu osób powyżej 70. roku życia, toruńskie jednostki przygotowały szereg form pomocy dla seniorów. Będą one dopełnieniem rządowego programu „Wspieraj Seniora”.