www.torun.pl

Bajka dla niepełnosprawnych

Kultura, Miasto
Data publikacji: 11 stycznia 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Koncert charytatywny Zespołu Szkół nr 26

11 stycznia 2019 roku na scenie Baja Pomorskiego odbył się koncert kolęd połączony z licytacją charytatywną, organizowany przez społeczność Zespołu Szkół nr 26 w Toruniu. Na scenie zaprezentowali się niepełnosprawni uczniowie, nauczyciele i rodzice.

To już trzecia edycja koncertu organizowanego przez ZS nr 26 w Toruniu. O przygotowanie muzyczne artystów zadbał dyrektor muzyczny Teatru Baj Pomorski Krzysztof Zaremba. W trakcie tego wyjątkowego wydarzenia usłyszeć można było najpiękniejsze polskie kolędy i wzruszające pastorałki, które zaśpiewali uczniowie i nauczyciele z zespołu szkół nr 26, przedstawiciele rodziców oraz klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Toruńskiej.

Koncert odbył się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego, który także wystąpił podczas uroczystości. Przeczytał zgromadzonym bajkę.

- Chciałem Wam przeczytać coś, co według mnie jest bardzo mądre i ważnetłumaczył prezydent zaczynając opowieść o pastuszku, który niecierpliwie czekał nadejścia króla.

Uczestnicy koncertu nagrodzili prezydenta i innych artystów gromkimi brawami. Po części artystycznej odbyła się licytacja, z której dochód zostanie przekazany Zespołowi Szkół nr 26. Wśród przedmiotów przekazanych na aukcję znalazły się m.in. płyta Sławka Uniatowskiego z autografem, książka ze specjalną dedykacją od Agnieszki Cegielskiej czy zdjęcie Organka z autografem.

fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Toruń w dniu pogrzebu śp. prezydenta Pawła Adamowicza, fot. Małgorzata Litwin
  Kultura, Miasto
  Torunianie łączyli się w sobotę 19 stycznia 2019 r. w żałobie z mieszkańcami Gdańska i całej Polski podczas ostatniej drogi śp. prezydenta Pawła Adamowicza.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W związku z ogłoszoną żałobą narodową wiele wydarzeń podczas nadchodzącego weekendu w Toruniu zostało odwołanych lub przełożonych. Odbędą się tylko te, które nie naruszają powagi tych dni.
 • Miasto, Sport
  Lodowiska, baseny, orliki bezpłatnie lub w cenach ulgowych, a także kibicowanie podczas meczów toruńskich drużyn - to niektóre elementy oferty sportowej dla dzieci i młodzieży na ferie zimowe 2019.
 • Miasto
  Na fasadzie budynku Urzędu Miasta Torunia 18 stycznia 2019 r. został odsłonięty specjalny, okolicznościowy zegar stulecia z wizerunkiem gen. Józefa Hallera.
 • Kultura, Miasto
  Uroczysty przemarsz i apel, odsłonięcie zegara stulecia oraz kwiaty pod pomnikami bohaterów toruńskiej niepodległości uczciły 18 stycznia 2019 roku 99. rocznicę powrotu Torunia do wolnej Polski po latach zaboru pruskiego.
 • W Dworze Artusa zaplanowano transmisję z pogrzebu
  Miasto
  W sobotę 19 stycznia 2019 roku w Gdańsku odbędzie się pogrzeb zmarłego w poniedziałek Pawła Adamowicza. W uroczystościach weźmie udział delegacja z Torunia, na czele z prezydentem Michałem Zaleskim. Wszystkich, którzy chcieliby wspólnie obejrzeć relację z uroczystości informujemy o transmisji w Dworze Artusa.
 • 18 stycznia 2019 roku torunianie świętują 99. rocznicę powrotu miasta do Rzeczypospolitej. Tego dnia zaplanowano szereg wydarzeń w tym uroczystości wojskowe i odsłonięcie okolicznościowego zegara na frontonie budynku urzędu miasta.
 • Poniżej prezentujemy dane teleadresowe przychodni WOMP w Toruniu, w związku ze zmianami dot. Akademickiej Przychodni Lekarskiej.
 • We wszystkich klasach w szkołach prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń zorganizowane zostaną lekcję dotyczące tzw. „mowy nienawiści” i jej wpływowi na kształtowanie postaw dzieci i młodzieży.
 • W imieniu Prezydenta Miasta Torunia, zastępca prezydenta Andrzej Rakowicz podjął decyzję o unieważnieniu przetargu na prowadzenie miejskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Przybyszewskiego 3.
 • 18 stycznia 2019 roku w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Sp. z o.o. podpisano umowę na rozbudowę sortowni Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych. Przetarg na realizację tego zadania wygrała firma Sutco Polska Sp. z o.o. Zgodnie z umową, do 25 listopada 2019 roku MPO Sp. Z o.o. będzie mogło pochwalić się rozbudowaną...
 • 914 osób zapewniło naszemu miastu zwycięstwo w ogólnopolskiej rywalizacji - dzięki "Wielkiej Ściskawie" do Toruniu trafi sprzęt medyczny o wartości 50 tys. zł!
 • Podczas 3. sesji w dniu 10 stycznia 2019 roku radni jednomyślnie uchwalili budżet miasta Torunia na rok 2019 i Wieloletnią Prognozę Finansową miasta na lata 2019-2044.
 • Robert Korzeniowski, Tomasz Majewski, Władysław Kozakiewicz i Sebastian Chmara to tylko jedne z wielu gwiazd 8. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, które odbędą się w Toruniu pod koniec marca. W czempionacie wystartuje szerokie grono olimpijczyków, medalistów mistrzostw świata i Europy oraz byłych rekordzistów globu. Choć...