„Bądźmy bliżej" - warsztaty dla dzieci | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

„Bądźmy bliżej" - warsztaty dla dzieci

Miasto
Data publikacji: 19 listopada 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: dziewczynka przybija piątkę z maskotką królika

"Bądźmy bliżej" - pod tym hasłem odbyło się wydarzenie w Muzeum Etnograficznym mające na celu przybliżenie świata emocji.
Wydarzenie odbyło się 19 listopada 2023 r. w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Jego organizatorem było Toruńskie Centrum Uslug Społecznych.

Do Muzeum Etnograficznego przyszły całe rodziny, by wspólnie poprzez zabawę poszerzać wiedzę o emocjach. Na najmłodszych torunian czekał szereg niespodzianek, jak szczudlarze, rozwiązywanie Max Krzyżówki, quizu na temat praw dziecka, zabawy budujące pewność siebie i integrujące rodziców z dziećmi, poczęstunek. Nie zabrakło koncertu – wystąpiła Toruńska Orkiestra Symfoniczna w programie pt. „Walt Disney dzieciom” prezentującym utwory z takich filmów, jak „Herkules”, „Zaplątani”, „Piękna i Bestia”, „Mała Syrenka”, „Toy Story”, „Kraina Lodu” czy „Król Lew”. Podczas wydarzenia maskotki Disneya prowadziły uczestników do stworzonej specjalnie Krainy Emocji, gdzie podczas warsztatów uczestnicy zapoznali się, jak sobie radzić ze złością, strachem, smutkiem oraz jak wyrażać radość i zadowolenie.

Fot. Agnieszka Bielecka

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbędą się m.in. spotkanie młodych, rodzinny piknik kosmiczny pt. "Astrobaza Toruń" oraz wyjątkowy koncert "Pod wspólnym niebem" z udziałem znanych gwiazd.
 • Na zdjęciu białe kwiaty w donicy przed budynkiem urzędu
  Eko, Miasto
  Rozpoczęły się nasadzenia kwiatów w centrum Torunia. Łącznie pojawi się tam ok. 11,5 tys. kwitnących roślin.
 • Na zdjęciu widok na Rynek Staromiejski, na pierwszym planie ratusz
  Miasto
  Z okazji obchodzonego 27 maja Dnia Pracownika Samorządowego i Dnia Samorządu Terytorialnego życzenia urzędnikom składają prezydent Paweł Gulewski oraz przewodniczący Rady Miasta Łukasz Walkusz wraz z Radnymi.
 • Miasto
  Od 27 do 30 maja 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
 • Miasto
  Gmina Miasta Toruń, wzorem lat ubiegłych, realizuje Programy Polityki Zdrowotnej adresowane do mieszkańców Torunia.
 • Ambasador Finlandii w UMT
  Miasto
  Pani Päivi Maarit Laine, Ambasador Finlandii w Polsce odwiedziła Urząd Miasta Torunia. 27 maja 2024 r. spotkał się z nią Prezydent Paweł Gulewski. Była to pierwsza oficjalna wizyta Pani Ambasador w Toruniu. Towarzyszył jej Konsul Honorowy Finlandii w Toruniu, pan Tadeusz Pająk. Podczas rozmowy w Urzędzie Miasta Torunia Pan Prezydent wyraził...
 • Gmina Miasta Toruń, wzorem lat ubiegłych, realizuje Programy Polityki Zdrowotnej adresowane do mieszkańców Torunia.
 • Hokejowy Klub Pomorzanin Toruń został wicemistrzem Polski w hokeju na trawie.
 • 27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego oraz Pracownika Samorządowego.
 • „Nie ma jak u mamy” – to coroczny koncert z okazji Dnia Matki, organizowany przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. W 2024 r. blisko 6000 gości powitał prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Wyjątkowy prezent dla mam z okazji ich święta przygotowała Toruńska Orkiestra Symfoniczna – 26 maja 2024 r. wystąpiła pod batutą Krzesimira Dębskiego z koncertem muzyki filmowej.
 • W niedzielę 26 maja 2024 r. wieczorem spodziewane są burze z silnymi opadami deszczu. Apelujemy o ostrożność.
 • 26 maja 2024 r. zakończyła się pierwsza edycja Festiwalu Twórczości dla Dzieci i Młodzieży Arte! Gościem specjalnym koncertu finałowego był Mezo.
 • W ramach wymiany edukacyjnej do Torunia przyjechało 31 uczniów i opiekunów z Theodor-Heuss-Gymnasium z Getyngi.