Awanse w urzędzie miasta | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Awanse w urzędzie miasta

Miasto
Data publikacji: 24 maja 2022
Autor: Małgorzata Litwin
Awans odbiera Aleksandra Ogrodowska

Na kilka dni przed przypadającym 27 maja Dniem Samorządu Terytorialnego 40 pracowników Urzędu Miasta Torunia odebrało z rąk prezydenta akty nadania awansu zawodowego.

Ustawowo w strukturze kadry urzędniczej jest obecnie około dziesięciu szczebli zaszeregowania – od najniższego stanowiska urzędniczego - specjalisty, poprzez podinspektora, starszego specjalistę, inspektora i starszego inspektora, a następnie stanowiska o poszerzonym zakresie zadań: głównego specjalistę, kierowników referatów i biur aż po dyrektorów wydziałów i ich zastępców. Z każdym stopniem łączy się określony zakres obowiązków i widełki płacowe.

Z wnioskiem o awans dla swoich pracowników występują dyrektorzy i osoby kierujące działami, ostateczną decyzję podejmuje prezydent. Zgodnie z przyjętą w tym roku zasadą, wynikającą z możliwości finansowych gminy, na awans w strukturze urzędu mogło liczyć około 10 proc. osób zatrudnionych na czas nieokreślony. Taki status posiada obecnie  372 z 416 pracowników urzędu. Decyzją prezydenta Michała Zaleskiego na wyższe stanowisko urzędnicze awansowało 40 osób, co oznacza, że w każdym wydziale magistratu wyższy stopień zawodowy otrzymały średnio 2-3 osoby. Uroczystość wręczenia decyzji pracownikom odbyła się 24 maja 2022 r.

- Awanse stanowiskowe to potwierdzenie wielu cech pracowniczki i pracownika: rzetelności, sumienności, pracowitości i odpowiedzialności, czyli tego, co się składa na służbę dla naszego wspólnego pracodawcy: mieszkanek i mieszkańców Toruniapodkreślił prezydent Torunia Michał Zaleski. - Gratuluję i mam nadzieję, że nadal będą Państwo czerpać satysfakcję ze swojej pracy w urzędzie i rzetelnego wypełniania powierzonych zadań.

Jak przypomniał szef urzędu, awans oznacza nie tylko większy prestiż zawodowy i podwyżkę wynagrodzenia, ale także większą odpowiedzialność i poszerzony zakres obowiązków. A tych w okresie pandemii koronawirusa i w związku z trwającą w Ukrainie wojną nie brakuje. W pakiecie nowych zadań administracji lokalnej jest m.in. obsługa ponad 5 tys. uchodźców, którzy przybyli do miasta, w tym wypłata różnego typu świadczeń pomocowych, a także szukanie dodatkowych źródeł finansowania miejskich projektów inwestycyjnych i społecznych w dobie rosnących kosztów bieżących.

Fot. Małgorzata Litwin

  

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  W związku z przechodzącą przez Polskę falą upałów, 28 czerwca 2022 r., w centrum Torunia zostały uruchomione kurtyny wodne. Urządzenia pomogą mieszkańcom miasta przetrwać wysokie temperatury.
 • Na zdjęciu: wizyta ambasador Imdiii w TZMO
  Biznes, Miasto
  Jej Ekscelencja Ambasador Indii w Polsce i na Litwie Nagma Mallick odwiedziła 25 czerwca 2022 r. Toruńskie zakłady Materiałów Opatrunkowych w Toruniu.
 • Na zdjęciu publiczność siedzi na fotelach podczas Tofifest 2021
  Kultura, Miasto
  Niezwykłe spotkanie z niezwykłym kinem, które stawia pytania i pozostawia widzowi poszukiwanie drogi szukania odpowiedzi – od 28 czerwca do 3 lipca w Toruniu odbędzie się 20. MFF TOFIFEST Kujawy i Pomorze. Motywem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu będzie dzieło Francisa Forda Coppoli – Ojciec Chrzestny.
 • Na zdjęciu autobus elektryczny ładuje się ładowarką pantografową
  Miasto, MZK
  Od 1 lipca 2022 r. wprowadzonych zostanie kilka zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Wiele z nich wynika z wniosków mieszkańców oraz dostosowania rozkładów jazdy do obsługi przez autobusy elektryczne. M.in. powstanie nowa linia autobusowa, na niektórych liniach wprowadzone zostaną korekty i zmieni się numeracja linii miejsko-podmiejskich.
 • Na zdjęciu chórzystki podczas występu festiwalowego w Dworze Artusa
  Kultura, Miasto
  W dniu 27 czerwca 2022 r. w Dworze Artusa odbył się koncert festiwalowy IX edycji Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. Mikołaja Kopernika Per Musicam ad Astra.
 • Na zdjęciu osoba trzyma myszkę komputerową
  Miasto
  Dyrektor Toruńskiego Centrum Usług Wspólnych ogłasza ponowne postępowanie na dostawę wyposażenia dla pracowni zawodowych w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Toruniu. Oferty składać można do 14 lipca 2022 r. do godz. 10.00.