Autobusem za tramwaj | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Autobusem za tramwaj

Miasto, MZK
Data publikacji: 23 lipca 2013
Autor: Sylwia Derengowska

Od 1 sierpnia 2013 r. po Toruniu inaczej będą kursowały autobusy i tramwaje. Zmiany są związane z budową linii tramwajowej na Bielany oraz z doraźnymi robotami torowymi na placu Rapackiego i przy Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu.

 Do 31 lipca 2013 r. zostanie utrzymana obecna organizacja ruchu tramwajów i autobusów komunikacji zastępczej, tj.

 • zawieszenie kursowania tramwajów linii nr 1, 3 i nocnej 1N,
 • na trasie Motoarena – Plac Rapackiego – Motoarena kursują tramwaje linii nr 5,
 • na trasie Plac Rapackiego – Olimpijska – Plac Rapackiego kursują autobusy
  linii nr 51.

Od 1 do 12 sierpnia 2013 r. zostanie zawieszone kursowanie wszystkich tramwajów (linia nr 1,2,3,4,5 i nocna 1N), a w zamian będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa na trasach:

 • linia nr 51: OLIMPIJSKA- Konstytucji 3 Maja- Ślaskiego- Szosa Lubicka- Lubicka- Traugutta- Warszawska- Szumana- Plac św. Katarzyny- Wały gen. Sikorskiego- Mickiewicza- Matejki- Kraszewskiego- Bema- Broniewskiego- REJA
 • linia nr 52: ELANA A- Skłodowskiej Curie- Kościuszki- Grudziądzka- Warneńczyka- Przy Kaszowniku- Odrodzenia- Czerwona Droga- Kraszewskiego- Bema- Broniewskiego- Szosa Bydgoska- MOTOARENA

Bilety miesięczne oznaczone na linie tramwajowe nr 1 i 5 zachowują ważność w autobusach linii nr 51 oraz linii nr 52 na odcinku Sienkiewicza- Motoarena-Sienkiewicza. Bilety miesięczne oznaczone na linie tramwajowe nr 2 i 4 zachowują ważność w autobusach linii nr 52, a bilety miesięczne oznaczone na linię nr 3 zachowują ważność na pokrywających się trasach linii nr 51 i 52.

Bilety jednorazowe skasowane w autobusach linii nr 51 zachowują ważność w autobusach linii nr 52 na odcinku Sienkiewicza-Motoarena-Sienkiewicza i odwrotnie.

Autobusy będą się zatrzymywać na przystankach autobusowych w pobliżu przystanków tramwajowych.

Od 13 sierpnia 2013 r. tramwaje linii nr 1, 5 i nocnej 1N wrócą na swoje stałe trasy. Ponadto w związku z przebudową torowiska na skrzyżowaniu ul. Bema z Sienkiewicza zostanie wstrzymany ruch tramwajów linii nr 2 i 4 (w obu kierunkach) na odcinku od ul. Uniwersyteckiej do Sienkiewicza. Z kolei na trasie od Elany/Wschodniej do Motoareny - przez Uniwersytecką, Plac Teatralny, Plac Rapackiego, Bydgoską i Sienkiewicza – będą kursować tramwaje linii nr 3 (linia całodzienna) i linii nr 4.

Za wszelkie niedogodności i utrudnienia przepraszamy.

 

Najczęściej czytane aktualności

 • 5. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Zabytek wraz z terenem przyległym zostanie przekazany umową użyczenia Toruńskiej Agendzie Kulturalnej. W pierwszym etapie na miejscu powstanie ogrodzenie, a cały teren zostanie objęty dozorem monitoringu. Wykonane zostaną również najpotrzebniejsze prace porządkowe i konserwacyjne.
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Szosa Lubicka do remontu
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy, który wykona remont ulicy Szosy Lubickiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości ulicy Piskorskiej. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 lipca br. Remont obejmie Szosę Lubicką na odcinku od ulicy Dziewulskiego do Olsztyńskiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości...
 • Na zdjęciu: trwa remont łazienki
  Miasto
  Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
 • - 16 lipca 2024 r. od godz. 13:00 w obszarach występowania prognozowanych silnych opadów deszczu z burzami, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. Lokalnie w zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie...
 • Trwa konkurs „Wzorcowy zielony ogródek starówki”, w którym wyróżnione zostaną najciekawsze, najbardziej zielone i ukwiecone ogródki gastronomiczne znajdujące się na terenie zespołu staromiejskiego.
 • Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
 • Wtorek, 16 lipca 2024 r., zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Torunia ostrzeżenie 2. stopnia.
 • 25 lipca 2024 roku (czwartek) odbędzie się V Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w dniu wydarzenia od godziny 0:00 do 20:00.
 • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.