www.torun.pl

Asfaltowanie na Bluszczowej

Drogi, Inwestycje
Data publikacji: 13 stycznia 2020
Autor: Agnieszka Kobus-Pęńsko

Od 14 stycznia  na ulicy Bluszczowej rozpocznie się układanie ostatniej warstwy nawierzchni, tzw. warstwy ścieralnej. Asfaltowanie zakończy się w najbliższy czwartek - 16 stycznia 2020 r.

Układanie ostatniej warstwy asfaltu rozpocznie się we wtorek w godzinach porannych. - Prosimy o przeparkowanie samochodów zaparkowanych na parkingach, które powstały od strony lasu, jak i z jezdni ul. Bluszczowej - apeluje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy toruńskich drogowców.

Warto dodać, że na czas wykonywania odcinka ul. Szosa Okrężna - Baśniowa dojazd i wyjazd z osiedla będzie możliwy ulicą Morycińskiego. Zmiana będzie obowiązywała około trzech godzin i w tym czasie ruchem pokierują przedstawiciele wykonawcy. Po wykonaniu warstwy ścieralnej wykonawca zajmie się wykonywaniem wyniesionych skrzyżowań, które mają spowolnić ruch w tym rejonie.


Warto wiedzieć:

Rondo, parkingi dla samochodów, oświetlenie i kanalizacja deszczowa - tak będzie wyglądać po przebudowie ulica Bluszczowa. Zakres prac obejmie także ulicę Osiedlową na odcinku od ul. Morycińskiego do ul. Orzechowej. Umowny termin zakończenia rozbudowy ulicy Bluszczowej oraz Osiedlowej na odcinku od ul. Morycińskiego do ul. Orzechowej przypada na koniec maja 2020 r. Dla spowolnienia ruchu na skrzyżowaniu Bluszczowej z ulicami Morycińskiego i Osiedlową zostało wybudowane minirondo. Dla bezpieczeństwa pieszych na całej długości ulicy powstał też jednostronny chodnik. W projekcie zadbano również o parkujące samochody. Powstały nowe miejsca do parkowania. Na ulicy pojawiło się oświetlenie. Wykonawcą prac jest firma Bruksystem, ich koszt wynosi 3,3 mln zł.

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Biznes, Miasto
  Partner Gminy Miasta Toruń - Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. zachęca do dołączenia do Polskiej Strefy Inwestycji.
 • Drogi, Miasto
  W sumie będzie ich około 10, są wbijane w dno Wisły poza torem wodnym. Mowa o dalbach cumowniczych, które są montowane w bliskim sąsiedztwie rozbudowy mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego.
 • Miasto, Sport
  W najbliższą sobotę, 11 lipca 2019, zainaugurowane zostaną rozgrywki eWinner 1. Ligi Żużlowej. Mecz drużyn z Torunia i Gniezna odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego.
 • Eko, Miasto
  Rewitalizacja parków Glazja i Tysiąclecia oraz zagospodarowanie terenów na tzw. osiedlu Jar zostały zakończone. W mieście trwają także nasadzenia drzew.
 • Drogi, Inwestycje, Miasto
  Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego to obecnie jeden z większych placów budowy w Toruniu. Inwestycja zakończy się w listopadzie 2021 roku. Każdego dnia na budowie pracuje około 60 pracowników.
 • Biznes, Miasto
  W cyklu filmowym „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje pracownię złotniczą prowadzoną przez Tadeusza Keczmera. Rzemieślnik i artysta od lat cieszy się zaufaniem klientów.
 • Do toruńskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt trafi 20 psów ze schroniska w Radysach.
 • „Podróżuj razem z nami” to hasło promującej transport miejski kampanii społecznej Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. Akcja ma na celu pokazanie, że autobus czy tramwaj są wygodną i ekologiczną alternatywą dla transportu indywidualnego.
 • 7 lipca 2020 roku w Urzędzie Miasta Torunia odbyło się spotkanie z działaczami oświatowych związków zawodowych, które dotyczyło zmian w Ponadzakładowym Układzie zbiorowym pracy dla pracowników placówek oświatowych niebędących nauczycielami.
 • O możliwościach uzyskania jednorazowej pożyczki dla organizacji pozarządowych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników kościelnej osoby prawnej, a także umorzenia niskooprocentowanej pożyczki dla mikroprzedsiębiorców informuje Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.
 • Wygodniej i bezpieczniej można już dojść do przystanku autobusowego przy ul. Na Przełaj w Kaszczorku. Miasto wybudowało tam chodnik.
 • Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje przegląd, wybranych z tegorocznej oferty inwestycyjnej, nieruchomości. Tereny te cieszą się sporym zainteresowaniem wśród potencjalnych inwestorów.
 • 31 lipca 2020 r. MZK zaprasza wszystkie dzieci i nie tylko, na wyjątkowe wydarzenie realizowane w ramach promocji projektu BiT-City II. Będzie to spektakl teatralny. Powtórkę zaplanowano 7 sierpnia.
 • 7 lipca 2020 roku Klub Sportowy Toruń rozpoczyna sprzedaż biletów na mecz eWinner Apator Toruń – Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno. Z uwagi na obostrzenia spowodowane pandemią COVID-19 na Motoarenę tego dnia będzie mogła wejść ograniczona liczba osób.