www.torun.pl

Asfaltowanie na Bluszczowej

Drogi, Inwestycje
Data publikacji: 13 stycznia 2020
Autor: Agnieszka Kobus-Pęńsko

Od 14 stycznia  na ulicy Bluszczowej rozpocznie się układanie ostatniej warstwy nawierzchni, tzw. warstwy ścieralnej. Asfaltowanie zakończy się w najbliższy czwartek - 16 stycznia 2020 r.

Układanie ostatniej warstwy asfaltu rozpocznie się we wtorek w godzinach porannych. - Prosimy o przeparkowanie samochodów zaparkowanych na parkingach, które powstały od strony lasu, jak i z jezdni ul. Bluszczowej - apeluje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy toruńskich drogowców.

Warto dodać, że na czas wykonywania odcinka ul. Szosa Okrężna - Baśniowa dojazd i wyjazd z osiedla będzie możliwy ulicą Morycińskiego. Zmiana będzie obowiązywała około trzech godzin i w tym czasie ruchem pokierują przedstawiciele wykonawcy. Po wykonaniu warstwy ścieralnej wykonawca zajmie się wykonywaniem wyniesionych skrzyżowań, które mają spowolnić ruch w tym rejonie.


Warto wiedzieć:

Rondo, parkingi dla samochodów, oświetlenie i kanalizacja deszczowa - tak będzie wyglądać po przebudowie ulica Bluszczowa. Zakres prac obejmie także ulicę Osiedlową na odcinku od ul. Morycińskiego do ul. Orzechowej. Umowny termin zakończenia rozbudowy ulicy Bluszczowej oraz Osiedlowej na odcinku od ul. Morycińskiego do ul. Orzechowej przypada na koniec maja 2020 r. Dla spowolnienia ruchu na skrzyżowaniu Bluszczowej z ulicami Morycińskiego i Osiedlową zostało wybudowane minirondo. Dla bezpieczeństwa pieszych na całej długości ulicy powstał też jednostronny chodnik. W projekcie zadbano również o parkujące samochody. Powstały nowe miejsca do parkowania. Na ulicy pojawiło się oświetlenie. Wykonawcą prac jest firma Bruksystem, ich koszt wynosi 3,3 mln zł.

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto, Sport
  Od 27 stycznia do 9 lutego 2020 r. przypadają ferie zimowe w województwie kujawsko-pomorskim. Na dzieci, spędzające ten czas w Toruniu, czeka wiele atrakcji sportowych, kulturalnych oraz edukacyjnych.
 • Kultura, Miasto
  Białe wakacje tuż, tuż, a my rozpoczynamy je jeszcze wcześniej - przed nami impreza “Ferie na start!”. Oprócz zabawy na lodzie w ten weekend witamy Chiński Nowy Rok w Ratuszu Staromiejskim, słuchamy Alicji Majewskiej w Jordankach oraz Freygish Orchestry w Dworze Artusa. Osobom o mocnych nerwach polecamy natomiast nocne zwiedzanie Zamku...
 • Miasto
  Ruszył nabór wniosków do udziału w programie pn. „Mieszkania na wynajem dla osób starszych i niepełnosprawnych”. Dokumenty można składać od 24 stycznia do 14 lutego 2020 r. w Biurze Mieszkalnictwa przy ul. Legionów 220.
 • Miasto
  W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 24 stycznia 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 • Drogi, Miasto, MZK
  Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu uruchomił dostępną dla klientów indywidualnych, samoobsługową stację paliw. Z okazji otwarcia na klientów czekają niespodzianki - atrakcyjne ceny paliwa, upominki, a na najszybszych - karty podarunkowe na kolejne tankowanie..
 • Biznes, Miasto
  Budynek biurowy wraz z halą magazynową i warsztatem firmy Rollstick powstanie w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej „Toruń-Wschód”. To inwestor, który kupił pierwszą działkę przeznaczoną dla małych i średnich przedsiębiorstw w rejonie ulicy Przelot w sąsiedztwie węzła autostradowego.
 • W związku z budową kanalizacji od 27 stycznia br. zostanie wprowadzone ograniczenie ruchu na ul. Szosa Chełmińska.
 • Cztery dni uroczystych wydarzeń i tysiące mieszkańców biorących w nich udział – tak najkrócej można podsumować inaugurację obchodów 100. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski.
 • Zwieńczeniem obchodów setnej rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski był koncert z udziałem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz takich gwiazd, jak Piotr Cugowski, Michał Szpak, Kasia Wilk. W Arenie Toruń w wyjątkowej aranżacji wybrzmiały największe polskie przeboje ostatniego stulecia.
 • Inwestycyjna ofensywa w Toruniu trwa. 900 m kw. powierzchni magazynowej i 800 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej - tak będzie wyglądała nowa siedziba firmy Gastroparts Spółka Jawna, która powstanie na toruńskim lewobrzeżu.
 • Na tzw. osiedlu Jar gotowe są dwa budynki z mieszkaniami przeznaczonymi dla osób starszych i niepełnosprawnych.
 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do projektu edukacyjnego „Projekt z ZUS” skierowanego do uczniów szkół podstawowych.
 • Nowa aplikacja, dzięki której mieszkańcy mogą zgłaszać problemy i usterki pojawiające się w przestrzeni miejskiej - "Dbam o miasto" ruszyła 14 stycznia 2020 r.
 • W najbliższą sobotę 25 stycznia 2020 r. w Arenie Toruń odbędzie się II Ogólnopolski Halowy Mityng Lekkoatletyczny U-14 i U-16 pamięci Ireny Szewińskiej. Organizatorem imprezy jest Miejski Klub Lekkoatletyczny.