www.torun.pl

Apel do przedsiębiorców

Miasto
Data publikacji: 14 marca 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Trwają pracę nad programem

Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej zachęca toruńskich przedsiębiorców do dołączenia do grona partnerów projektu Toruńskiej Karty Osoby z Niepełnosprawnością.

Podczas sesji Rady Miasta 7 marca 2019 roku radni przyjęli projekt uchwały, tym samym rozpoczęto prace nad przygotowaniem projektu Toruńskiej Karty Osoby z Niepełnosprawnością.

To kolejna, po Toruńskiej Karcie Seniora i Toruńskiej Karcie Dużej Rodziny, inicjatywa Urzędu Miasta Torunia, która pozwoli na wyrównanie szans w życiu społecznym grupom osób o szczególnych potrzebach. Organizatorzy apelują do toruńskich przedsiębiorców, aby zostali partnerami także tego programu.

Karta będzie przyznawana dorosłym mieszkańcom miasta Torunia, z niepełnosprawnością w stopniu znacznym oraz umiarkowanym oraz wszystkim dzieciom z orzeczeniem o niepełnosprawności. Uruchomienie programu planowane jest w drugim kwartale bieżącego roku.

To przedsiębiorcy sami decydują, jaki rodzaj ulgi lub preferencji zechcą zaproponować beneficjentom Karty. Mogą to być zarówno zniżki kwotowe, procentowe, jak i ustalenie specjalnych programów lojalnościowych czy innych atrakcyjnych warunków świadczenia usług lub sprzedaży produktów. Preferencja może dotyczyć całego zakresu działalności lub jego wycinka, podobnie jak pełnego katalogu oferowanych przez Państwa produktów lub jedynie wybranych elementów asortymentu. Można także przygotować odrębną kategorię usług lub produktów, dedykowanych specjalnie dla osób z niepełnosprawnościami.

Wszyscy Partnerzy zostaną wymienieni na stronie internetowej programu, a także w publikacjach, dotyczących ogłoszenia programu. Uczestnictwo w programie to również doskonała okazja do podkreślenia postawy społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw.

Na zgłoszenia i propozycje czekamy pod adresem e-mailowym: wzips@um.torun.pl. Więcej informacji na temat Toruńskiej Karty Osoby z Niepełnosprawnością można uzyskać pod numerem telefonu: 56 611 84 54  lub 56 611 84 61.

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Mieszkańcy Stawek spotkali się w niedzielę 19 maja 2019 r. na rodzinnym festynie parafialno-osiedlowym.
 • Miasto
  Prezydent Miasta Torunia co roku przyznaje stypendia i nagrody dla zdolnych uczniów. W 2019 roku obowiązują nowe zasady przyznawania tych świadczeń.
 • Miasto
  13 maja 2019 roku rusza nabór do klas I liceów, techników i szkół branżowych I stopnia. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano w sumie ponad 5100 miejsc dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.
 • Miasto
  W sobotę 18 maja 2019 r. w Centrum Kształcenia ustawicznego w Toruniu odbył się V Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego. Temat tegorocznego Kongresu „Sprawdzone metody wychowania i edukacji małego dziecka”.Inicjatorem przedsięwzięcia było działające od 2002 r. w Toruniu, Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość”,...
 • Drogi
  Miejski Zarząd Dróg informuje o utrudnieniach drogowych w Toruniu na przełomie maja i czerwca 2019 r. związanych z planowanymi pracami wodociągowo-kanalizacyjnymi.
 • Miasto
  Każdy pełnoletni mieszkaniec Torunia, pomimo braku zameldowania w mieście może złożyć wniosek o wpisanie do rejestru wyborców.
 • Kolejna produkcja, tym razem związana z grupą Republika i Toruniem, odnosi sukces na rynku filmowym.
 • Od dwudziestu lat świetlica „Antoninek” wspiera w potrzebie i organizuje czas dzieciom z toruńskich Wrzosów. W niedzielę 19 maja 2019 r. świętowała swój jubileusz.
 • Tradycje sportowe i atuty Torunia jako Europejskiego Miasta Sportu 2019 zostały zaprezentowane podczas pierwszej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Turniej odbył się 18 maja 2019 roku na PGE Narodowym w Warszawie.
 • Informacje dla wyborców, członków komisji oraz komitetów wyborczych.
 • Ponad 200 młodych rowerzystów rywalizowało w niedzielę 19 maja 2019 roku na Motoarenie w wyścigach rowerowych zorganizowanych w ramach obchodów 10-lecia powstania najlepszego stadionu żużlowego na świecie.
 • Elana Toruń przegrała w niedzielę 19 maja 2019 r. z Olimpią Elbląg 1:2 i straciła szanse na awans do I ligi. A były one spore, zważywszy że GKS Bełchatów zakończył swoje spotkanie remisem.
 • Budynek przy ul. Słowackiego 114 zostanie poddany przebudowie i modernizacji, by swoją siedzibę miał tam Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
 • Życie codzienne w Toruniu w latach 1914-1920, u progu odzyskania niepodległości, jest tematem prelekcji, na którą zaprasza 22 maja 2019 r. Książnica Kopernikańska przy ul. Słowackiego 8.