W "Piernikowym Miasteczku” przy ul. Podmurnej odbyły się miejskie obchody Dnia Dziecka. Wydarzenie przygotowało OPP - Dom Harcerza w Toruniu.

Na dzieci i ich rodziców czekało wiele atrakcji. Najmłodsi chętnie brali udział w grach, zabawach i animacjach, a także w warsztatach kreatywnych. Nie zabrakło również występów artystycznych przygotowanych przez zespoły działające przy OPP - Domu Harcerza.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska edukacyjne przygotowane przez Straż Miejską, Policję, Straż Pożarną, Polski Czerwony Krzyż, Fundację Pszczelarium Toruńskie, KS Nowa Era oraz Fundację Historii Polskiej Broni Pancernej w Toruniu. Dzieci mogły poznać sprzęt wykorzystywany przez służby, dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie oraz wziąć udział w przygotowanych pokazach i aktywnościach.

Wydarzenie było okazją do wspólnego spędzenia czasu i rodzinnej zabawy. Przez całe popołudnie w Piernikowym Miasteczku panowała radosna atmosfera, a na uczestników czekało wiele niespodzianek.

Miejskie obchody Dnia Dziecka odbyły się pod Patronatem Prezydenta Miasta Torunia.

Fot. UMT 2026, autor: Agnieszka Bielecka, licencja: CC BY NC 4.0