Zawodniczki Centurii Toruń zdobyły złoty i srebrny medal podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych w Rawie Mazowieckiej.

Taekwondo Olimpijskie odbywające się w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozegrano w dniach 15-17. Ta impreza jest traktowana jako Mistrzostwa Polski Kadetów, które poprzedzają dwa eliminacyjne Puchary Polski, gromadzące rekordowe ilości młodych zawodników.
Z KS Centuria Toruń zakwalifikowało się aż pięcioro sportowców, a kolejnych kilku było bardzo blisko. Do Rawy Mazowieckiej toruński klub wyjechał jednak w czteroosobowym składzie - Aleksander Kentzer-Rudzki miał pecha i od dwóch tygodni zmagał się z chorobą, z którą walczył do samego końca, niestety nie udało się zregenerować.
Pierwszego dnia - w sobotę - Mistrzynią Polski w kategorii do 41 kg została Paula Górska. Złoty medal odebrała wraz z krążkiem dla trenera, taka bowiem jest tradycja tych Mistrzostw. Centurianka czekała na tytuł i ciężko na niego pracowała, po drodze zdobywając złota Pucharów Polski.
Tego samego dnia, kolejny złoty medal był blisko, ostatecznie jednak Julia Masłowska została srebrną medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii -37 kg. Ostatnio wywalczyła złoto Pucharu Polski - w Rawie Mazowieckiej z tą samą przeciwniczką do wyłonienia zwyciężczyni ponownie potrzebne były trzy rundy. Niestety tym razem górą Warszawianka. Srebrny medal i tak jest sukcesem dla klubu w tym dobrym dla Julii sezonie, który jeszcze się nie skończył.
Kolejnego dnia Marta Korzestańska oraz Misheel Khash-erdene niestety nie dorzuciły kolejnego krążka do dorobku medalowego toruńskiego Taekwondo. Marta była naprawdę bliska przejścia do kolejnej rundy, finałowe starcie zakończyło się remisem, ale na korzyść rywalki - decydują tu małe punkty.
Dwa medale dziewczyn wystarczyły na wysokie, szóste miejsce dla Torunia w klasyfikacji olimpijskiej klubów na 50 ekip z całej Polski! Złote medale są tu najważniejsze, a nie każdy mógł się owym pochwalić.
KS Centuria jest w szczycie sezonu, turnieje odbywają się właściwie co tydzień. Już w najbliższy weekend Mistrzostwa Polski Juniorów w Szczecinku, na których zawalczy trzech wychowanków toruńskiego klubu w tym niedawna uczestniczka Mistrzostw Świata (Gabriela Wrzeszcz odpadła na nich w drugiej walce).
Fot. KS Centuria Toruń









