Akredytacja mediów rozpoczęta | www.torun.pl

Akredytacja mediów rozpoczęta

Miasto, Sport
Data publikacji: 22 stycznia 2021
Autor: Magdalena Winiarska

Budżet obywatelski 2022, Start

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


Na zdjęciu widać biegnące sprinterki podczas zawodów

Rozpoczęła się procedura akredytacyjna na Halowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. W celu zapewnienia bezpiecznej organizacji mistrzostw w obliczu pandemii koronawirusa, liczba mediów obecnych w hali została ograniczona, aby dostosować się do obowiązującego protokołu bezpieczeństwa.

Federacje członkowskie otrzymały informację z limitami mediów obecnych w Toruniu oraz zostały poproszone o przeprowadzenie tej części procesu akredytacji i wybranie krajowych przedstawicieli mediów. Po zakończeniu procesu, dziennikarze oraz fotoreporterzy otrzymają link do końcowej rejestracji. Aby otrzymać więcej informacji prosimy o kontakt z odpowiednią federacją lekkoatletyczną.

Proces akredytacji mediów trwa do piątku, 5 lutego 2021 r.

Protokół sanitarno-medyczny
Europejska Federacja Lekkoatletyczna stale monitoruje ocenę ryzyka oraz rozwój sytuacji we współpracy z Lokalnym Komitetem Organizacyjnym (LOC), a także władzami lokalnymi w celu bezpiecznego przeprowadzenia Halowych Mistrzostw Europy. Opracowano specjalny protokół sanitarno-medyczny. Zachęcamy do zwrócenia uwagi na wszelkie procedury oraz zasady, które będą musiały być spełnione przed przyjazdem do Torunia, a także w trakcie pobytu. Zdrowie wszystkich osób związanych z mistrzostwami jest dla nas największym priorytetem i każdy z nas powinien mieć w tym udział.

Oczywistym jest, że pandemia się nie skończyła i ciągle musimy monitorować sytuację. Jeśli tylko pojawią się jakiekolwiek znaczące zmiany mające wpływ na mistrzostwa poinformujemy Państwa o tym. Jednak na tym etapie chcielibyśmy podkreślić, że bycie zaszczepionym nie stanowi żadnego wyjątku od powyższych zasad i procedur zawartych w protokole medyczno-sanitarnym.

Akredytowani przedstawiciele mediów muszą wykonać test RT-PCR wykrywający wirusa SARS CoV2 poprzez wymaz z nosogardzieli lub części ustnej gardła. Wymaz musi być pobrany na 3-5 dni przed przyjazdem do Torunia (np. jeśli przyjeżdżasz 3 marca, RT-PCR test powinien być przeprowadzony pomiędzy 26-28 lutego). Wynik musi być negatywny, a analiza wyniku w języku angielskim musi być wgrana do Systemu Rejestracyjnego przez przyjazdem do Torunia. W tym przypadku wyniki serologicznego badania krwi lub RT-LAMP nie będą akceptowane zgodnie z protokołem medycznym.

Kolejny test na obecność koronawirusa, metodą RT-LAMP, zostanie wykonany w dzień przyjazdu do Torunia w Centrum Testów w Arenie Toruń. Negatywny wynik tego testu dopiero uprawnia do odbioru akredytacji.

Zdalne media
Przedstawiciele mediów, którzy nie mogą przyjechać do Torunia, mogą aplikować o zdalny dostęp medialny poprzez poniższe linki.

Digital Press

Written Press

Member Federation Press Liaison

Non-Rights Holders

informacja: Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki
Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Do grona toruńskich stulatków dołączyła 17 czerwca 2021 r. Pani Janina Buczkowska. W przeddzień urodzin jubilatkę odwiedził prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski, pani Janina i jej rodzina uśmiechają się
  Miasto
  Do grona toruńskich stulatków dołączyła 17 czerwca 2021 r. Pani Janina Buczkowska. W przeddzień urodzin jubilatkę odwiedził prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu ulica Broniewskiego z lotu ptaka
  Miasto, MZK
  Od poniedziałku 21 czerwca 2021 r. od około godziny 8:00 na fragmencie ulicy Broniewskiego zmieni się organizacja ruchu drogowego. Zmiana ma związek z modernizacją torowiska tramwajowego.
 • Na zdjęciu pracownicy w kamizelkach wchodzą do studni
  Miasto, MZK
  Trwają prace przy modernizacji torowiska tramwajowego w ciągu ul. Bydgoskiej. Obecnie roboty toczą się na odcinku od ul. Reja do Sienkiewicza.
 • Kobieta opalająca się nad Wisłą
  Miasto
  X Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka 14-20 czerwca 2021 r. to okazja do przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania ze słońca.
 • Na zdjęciu Muzeum Twierdzy Toruń z zewnątrz
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów czy podczas niedzielnego spaceru? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend czerwca.
 • Z okazji 20-lecia Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki powstał film, który dokumentuje bogatą historię imprezy i zapowiada przyszłoroczną edycję.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu potwierdzono 1 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nikt nie zmarł w wyniku COVID-19 w naszym mieście.
 • Każdy, kto organizuje jakiekolwiek wydarzenie plenerowe, w tym: zgromadzenie, akcję zbierania podpisów, happening czy nawet przemarsz w ścisłym centrum miasta, jest zobowiązany do uzyskania każdorazowo pozwolenia na ustawienie jakiejkolwiek infrastruktury (krzesło, stolik, sztaluga, daszek, namiot itp.)
 • Na toruńskich osiedlach regularnie pojawiają się watahy dzików. Zwiększająca się populacja oraz coraz częstsza obecność dzików w mieście mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi, dlatego przypominamy, aby nie zachęcać dzikich zwierząt do opuszczania leśnego środowiska.
 • XVIII edycja miejskiej akcji odbędzie się już 18-20 czerwca! Na uczestników czeka ponad setka rabatowych ofert w hotelach, restauracjach, sklepach i punktach usługowych.
 • Koncertowe atrakcje, spektakle, plenerowe kino letnie, konkurs muzyczny czy Piernikowa Aleja Gwiazd – tegoroczny program Święta Miasta pęka w szwach od wydarzeń. Oficjalne obchody potrwają ponad tydzień - od 20 do 27 czerwca 2021 r.
 • W środę 16 czerwca 2021 r. w Toruniu gościła ekipa programu OnetRano. Redaktor Beata Tadla rozmawiała z prezydentem Michałem Zaleskim o atrakcjach, jakie Toruń przygotował na lato dla mieszkańców i turystów.
 • 15 medali zdobytych indywidualnie i drużynowo - z takim imponującym dorobkiem wrócili karatecy KKT Kumade z Mistrzostw Polski we Wrocławiu.