R0145 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

R0145

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Rodzaj zadania: 
Rubinkowo
Numer projektu: 
R0145
Tytuł projektu: 
Słoneczna promenada - remont promenady przy ul. Piskorskiej 7.
Lokalizacja: 
Część promenady od początku budynku przy ul Piskorskiej 7 (od strony klatek) do chodnika miejskiego przy przejściu podziemnym przez Szosę Lubicką, obręb 52, działka 64/53.
Opis projektu: 
Dokończenie remontu promenady (od początku budynku przy ul. Piskorskiej 7 do chodnika miejskiego przy przejściu podziemnym przez Szosę Lubicką). Promenada ta ze względu na stan nawierzchni wymaga gruntownego remontu. Wyremontowanie ostatniej części wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pieszych korzystających z promenady oraz będzie dokończeniem remontu całej promenady. w/w promenada, która powstała w latach 70. jest jedną z ważniejszych arterii pieszych na naszym osiedlu. w związku z tym celowe byłoby ułożenie nowej bezpiecznej nawierzchni. Pamiętajmy, że oddając głos na mój projekt mamy realny wpływ na pozytywne zmiany w naszym otoczeniu.
Budżet na rok: 
2023
Wycena wstępna UMT: 
280000 zł

GŁOSOWANIE:

  • od 24 września 2022, godz. 00:01
  • do 3 października 2022, godz. 23:59

Najczęściej czytane aktualności

  • Prezydent Miasta Torunia ogłosił konkurs wniosków o przyznanie stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury. Nabór wniosków odbywa się w terminie od 1 do 31 października 2023 r.
  • W związku z zawodami Speedway Grand Prix, jak i korektami w rozkładach jazdy, pasażerów czekają zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
  • Setne urodziny obchodziła torunianka, pani Felicja Cyrankowska. Z tej okazji życzenia złożyli jubilatce prezydent Michał Zaleski i kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego, Iwona Krzywdzińska.
  • Z początkiem października Toruń wypełni się studentami. Wielu z nich będzie jeździć na zajęcia komunikacją miejską. W takim przypadku dużą oszczędnością dla studenckiego budżetu będzie zakup biletu semestralnego, który pozwoli na oszczędne i wygodne przemieszczanie się po mieście.
  • Dajmy się unieść w przestworza! W piątkowy i sobotni wieczór patrzymy w niebo – na Stadionie Miejskim podziwiać będziemy balonowy spektakl „Exit”. Cały weekend należeć też będzie do seniorów – instytucje kultury przygotowały dla nich specjalną ofertę wydarzeń w ramach ogólnopolskiej akcji.
  • W dniach 7-15 września 2023 r., z okazji Światowego Dnia Fair Play, Polski Komitet Olimpijski zorganizował ogólnopolską akcję dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych pn. #BiegFairPlayPKOl. W III edycji wydarzenia wzięły dwie toruńskie szkoły – Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych oraz Szkoła...
  • Po raz dziewiąty w historii Speedway Grand Prix najważniejsze rozstrzygnięcia indywidualnych mistrzostw świata poznamy na Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego.
  • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory kibica.