O0886 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

O0886

Rodzaj zadania: 
Ogólnomiejskie
Numer projektu: 
O0886
Tytuł projektu: 
Pomóżmy osobom w kryzysie bezdomności - pilotaż programu "Najpierw mieszkanie" w Toruniu.
Lokalizacja: 
Projekt dotyczy całego obszaru Torunia - jest ogólnomiejski.
Opis projektu: 
W Toruniu przebywa stale kilkaset osób w kryzysie bezdomności. Niestety wiele z tych osób nie wychodzi z bezdomności przez wiele lat... niniejszy projekt jest nowatorskim podejściem do zagadnienia bezdomności - pilotażem metody "Najpierw mieszkanie", która według prowadzonych badań jest bardziej skuteczna niż metody stosowane do tej pory (schroniska, noclegowe miejsca treningowe, itp.) i pozwala uczestnikom na trwałe wyjście z kryzysu bezdomności. "Za bezdomność płacimy cenę. Ignorowanie bezdomności kosztuje nie tylko ludzi, którzy są wciąż w sytuacji bezdomności na ulicy, ale również nas. Aby przejść do porządku dziennego nad uczuciami osoby bezdomnej spotykanej na ulicy, musimy wyłączyć jakąś cześć siebie, żeby móc tolerować ból, obok którego przechodzimy mimo. W ten sposób wszyscy dzielimy cierpienie, którego nie można ukoić". Sam Tsemberis, CEO Pathways to Housing Inc.
Budżet na rok: 
2023
Wstępna weryfikacja: 
Odrzucone
Końcowa weryfikacja: 
Odrzucone
Uzasadnienie / Uwagi: 

W ciągu jednego roku nie dą się osiągnąć celów projektu. Działania z zakresu wspierania osób wychodzących z bezdomności to działania długotrwałe, realizowane m.in. poprzez indywidualne programy wychodzenia z bezdomności, z wykorzystaniem mieszkań chronionych  treningowych, w ramach projektu „Wspólnie działamy, Toruń zmieniamy!”.

GŁOSOWANIE:

 • od 24 września 2022, godz. 00:01
 • do 3 października 2022, godz. 23:59

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Konsekracja kościoła odbyła się w niedzielę 28 maja 2023 r. Ceremonii przewodniczył biskup Wiesław Śmigiel. W uroczystości wziął udział prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Kultura, Miasto
  Wszystko za sprawą toruńskiego Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza, które po raz kolejny - w ramach Michayland z okazji Dnia Dziecka - zabrało mniejszych i większych do zaczarowanej krainy zabawy.
 • Kultura, Miasto
  Zgodnie z tradycją początek czerwca to w naszym regionie czas świętowania. Już 3 czerwca 2023 r. rozpoczyna się kolejne Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.
 • Na zdjęciu: różowo kwitnące drzewo, w tle wieże kościoła Najświętszej Marii Panny
  Kultura, Miasto
  Ten weekend rozpoczyna piękne święto - Dzień Matki, które w Toruniu obchodzimy koncertowo. To także święto sztuki, w CSW Znaki Czasu otwarta zostanie wystawa rzeźb Tony'ego Cragga, wpisująca się w jubileusz 15-lecia istnienia Centrum.
 • Kultura, Miasto
  W sobotę 27 maja 2023 r. na terenie Szkoły Podstawowej Nr 17 im. Józefa Bema przy ul. Rudackiej 26/32 w Toruniu odbył się coroczny festyn osiedlowy „Rudak dzieciom” zorganizowany wspólnie przez Stowarzyszenie Rudak, SP 17 i Radę Okręgu Rudak.
 • Prezydent wręcza medal jubilatce, w tle portret Mikołaja Kopernika
  Miasto
  W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 20 toruńskich par odebrało 25 maja 2023 r. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 • Z okazji jubileuszu 15-lecia Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu 26 maja 2023 r. otwarto wystawę jednego z najbardziej znanych rzeźbiarzy na świecie, Tony'ego Cragga, a także wystawę prac z kolekcji CSW pt. "Centrum żywe".
 • W Toruniu 26-28 maja 2023 roku gościmy nauczycieli polonijnych, którzy biorą udział w 9. Światowym Zjeździe Nauczycieli Polonijnych i Polskich „Wschód, Zachód – Łączy nas Polska”.
 • Z okazji Święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej i jubileuszu 5-lecia powstania jednostki WOT w piątek 26 maja 2023 r. na placu apelowym przy ul. Piastowskiej w Toruniu odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono odznaczenia i medale honorowe.
 • W niedzielę 28 maja 2023 roku na Motoarenie najmłodsi torunianie staną do wyścigów rowerkowych.
 • Przedstawiciele Torunia uczestniczyli 24 maja 2023 r. w krakowskiej części Światowego Kongresu Kopernikańskiego. Swoją pierwszą odsłonę naukowa debata miała w Toruniu w lutym br.
 • 4 czerwca 2023 r. w Parku Miejskim odbędzie się ekopiknik z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska.
 • Końcówka maja 2023 r. to czas wykonania nasadzeń kwiatów na terenie Zielonej Bramy Gotyckiej Starówki.
 • W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 20 toruńskich par odebrało 25 maja 2023 r. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.