O0688 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

O0688

Budżet obywatelski w Toruniu na 2021 r. - informacje o projekcie:

  

Rodzaj zadania: 
Ogólnomiejskie
Numer projektu: 
O0688
Tytuł projektu: 
Pompuj i hulaj ile wlezie! Utworzenie pierwszego Pumptracku w lewobrzeżnej części Torunia.
Lokalizacja: 
Teren na lewobrzeżu, zgodnie z wynikiem konsultacji społecznych.
Opis projektu: 
Projekt polega na utworzeniu na lewobrzeżu otwartego ogólnodostępnego przez cały rok dla mieszkańców Torunia Pumptracka dla rowerów, hulajnóg, rolek/wrotek i deskorolek zbudowanego z dwóch sąsiadujących ze sobą torów w formie zamkniętych pętli zbudowanych z podłoża asfaltowego: mniejszego Mini Pump dla najmłodszych użytkowników rowerków biegowych, 3-kołowych hulajnóg oraz większego Flow Pump dedykowanego starszym dzieciom, młodzieży i dorosłym. Jazda na pumptracku polega na wykonaniu intuicyjnych i skoordynowanych ruchów - góra-dół czyli tzw, pompowaniu, dzięki któremu poruszanie się po torze może odbywać się bez pedałowania. Osiągnięcie tej umiejętności wiąże się z wyrabianiem refleksu i koordynacji ciała, równowagi i pewności siebie - umiejętności uniwersalnych, które przydadzą się każdemu także poza urozmaiconym bandami i muldami pumptrackiem. W ramach budowy torów planuje się stworzyć infrastrukturę towarzyszącą: drewniane kładki i pochylnie, mini rock-garden, ławki oraz stanowisko z narzędziami do naprawy roweru. Uzupełnieniem przedsięwzięcia będzie tablica "Nawyki profesjonalnego rajdera" promująca noszenie kasków i ochraniaczy wśród dzieci i młodzieży.
Budżet na rok: 
2021
Wycena wstępna UMT: 
500000 zł

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu: stół z kolorowymi papierami, przy nim siedzą dzieci podczas warsztatów
  Kultura, Miasto
  Przy ul. Kościuszki, w obrębie dawnych Młynów Richtera oficjalnie otworzono Młyn Kultury, w którym swoje miejsce znalazły trzy instytucje kulturalne, kierowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 • Na zdjęciu; rzeźba mostu im. gen. E. Zawackiej wykonana w lodzie
  Miasto
  Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.
 • 9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • W najbliższą niedzielę, 10 grudnia 2023 r., w rejonie Motoareny odbędzie się impreza samochodowa „4. Toruńska Barbórka”. W związku z tym z ruchu na kilka godzin zostanie zmieniona organizacja ruchu.