O0682 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

O0682

Budżet obywatelski w Toruniu na 2021 r. - informacje o projekcie:

  

Rodzaj zadania: 
Ogólnomiejskie
Numer projektu: 
O0682
Tytuł projektu: 
Na Batorego nowe boisko sportowe
Lokalizacja: 
Boisko pryz Zespole Szkół inżynierii Środowiska w Toruniu, ul. Batorego 43/49 nr działki 295/2
Opis projektu: 
Projekt przewiduje modernizację boiska do gry w piłkę nożną o wymiarach 60x30 (wykonanie podbudowy i nawierzchni syntetycznej), montaż bramek i piłkochwytów za bramkami (6m/30m). Dodatkowo projekt zakłada dokończenie bieżni lekkoatletycznej (trzytorowej, poliuretanowej). jest to kontynuacja inwestycji z roku 2015 i 2017 r. kiedy pieniądze z budżetu obywatelskiego pozwoliły na wykonanie m.in. bieżni lekkoatletycznej 120 m, boiska do koszykówki, skoczni w dal, przyrządów siłowni zewn. Zmodernizowany stadion przyczyni się do zaspokojenia potrzeb na aktywność fizyczną nie tylko mieszkańców prężnie rozwijającej się dzielnicy Jakubskie-Mokre gdzie powstają nowe inwestycje biznesowe, osiedla, sklepy. Boisko wpłynie również na rozwój uzdolnień sportowych młodzieży z Torunia i okolic, która uczęszcza do Zespołu Szkół inżynierii Środowiska, Liceum Ogólnokształcącego nr 7, Zespołu Edukacyjnego BLOK oraz pobliskiego przedszkola. Projekt, patrząc na wzrastającą popularność i potrzebę aktywności fizycznej bardzo uatrakcyjni tę okolicę, gdzie będzie można korzystać z ruchu w pięknie otoczonym zielenią kompleksie sportowym.
Budżet na rok: 
2021
Wycena wstępna UMT: 
950000 zł

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy już działa. Na inaugurację ulicami starówki przeszła świąteczna parada, a na Rynku Staromiejskim pojawił się sam św. Mikołaj.
 • Wyjątkowy koncert na zakończenie Roku Kopernikańskiego
  Kultura, Miasto
  10 grudnia 2023 r. w Arenie Toruń odbędzie się koncert "Muzyka i kosmos". To finał toruńskiego Roku Kopernikańskiego
 • Schody na dworcu PKP wyłączone z użytkowania
  Miasto
  Ruchome schody prowadzące na I piętro w budynku Dworca Kolejowego Toruń Główny są wyłączone z użytkowania. Na wyższą kondygnację można się dostać schodami tradycyjnymi oraz windą. Po przebudowie dworca PKP Toruń Główny pojawiło się więcej lokali i punktów komercyjnych. W związku z niedużym zainteresowaniem podróżnych, szczególnie na wyższym...
 • MZK z tytułem Firma Dobrze Widziana
  Miasto, MZK
  Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu uzyskał tytuł „Firma Dobrze Widziana”, przyznawany przez Business Centre Club.
 • Na zdjęciu: młode drzewa posadzone wzdłuż jezdni
  Eko, Miasto
  Rozpoczęły się nasadzenia 301 drzew w różnych lokalizacjach miasta. Do wykonawcy zadania należy trzyletnia pielęgnacja nowych nasadzeń.
 • Na zdjęciu: widok z góry na toruńską starowkę, widać Wisłę
  Miasto
  Podczas 61. sesji Rady Miasta Torunia, która odbyła się 23 listopada 2023 r., skarbnik miasta Aneta Pietrzak przedstawiła projekt budżetu miasta na rok 2024.
 • 28 listopada 2023 r. przedstawicielki i przedstawiciele organizacji pozarządowych spotkają się na XVIII Toruńskim Forum Organizacji Pozarządowych. Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 10:00 w hotelu Filmar. Rejestracja uczestników od godz. 9:30.
 • Przypominamy o obowiązku oczyszczania chodników ze śniegu i lodu. To dotyczy nie tylko gminy, ale także właścicieli nieruchomości. Obowiązki te wynikają m.in. z Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Uchwały Rady Miasta Torunia. Właściciele, użytkownicy, osoby posiadające nieruchomość w zarządzie, a także inne podmioty władające...
 • „Postać św. Mikołaja” – to tytuł Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Organizatorem 14. już edycji konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 8 w Toruniu.
 • Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy już działa. Na inaugurację ulicami starówki przeszła świąteczna parada, a na Rynku Staromiejskim pojawił się sam św. Mikołaj.
 • Toruń jest gospodarzem Pucharu Polski P2 Kadetów i Juniorów w taekwondo olimpijskim. Zmagania potrwają do 26 listopada.
 • Przedszkole Miejskie nr 9 świętuje 50-lat działalności. Obchody jubileuszu odbyły się 25 listopada 2023 w siedzibie placówki przy ul. Gagarina
 • 24 listopada 2023 r. w Młodzieżowym Domu Kultury dzieci świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia.
 • 25 listopada w Kalendarzu świąt nietypowych zapisany jest jako Dzień Tramwajarza. To ważne święto, gdyż to właśnie dzięki tramwajarzom nie stoimy w korkach jadąc np. do szkoły, do pracy, na zakupy, z wizytą do cioci czy do kina. Święto tramwajarzy znane jest jako „Katarzynka”, gdyż wypada w dzień św. Katarzyny - patronki kolejarzy i przewoźników....