www.torun.pl

O0578

Budżet obywatelski w Toruniu 2020, informacje o projekcie:

Rodzaj zadania: 
Ogólnomiejskie(O)
Numer projektu: 
O0578
Tytuł projektu: 
Utwardzony trakt pieszo-rowerowy wzdłuż Wisły od Skarpy do Bulwarów.
Lokalizacja: 
Początek ścieżki przy kortach tenisowych Na Skarpie (lub na ul. Wianki), następnie wzdłuż samej Wisły (południową częścią Winnicy) do Bulwaru Filadelfijskiego z dojazdami od ulicy Winnica.
Opis projektu: 
Rowerem, pieszo lub biegiem na Starówkę wzdłuż Lubickiej? Nie dziękuje! Każdy kto przynajmniej raz tamtędy się poruszał wie, że chodniki są bardzo wąskie, dziurawe, nierówne, poprzecinane licznymi wyjazdami z posesji oraz ulicami, brak jest wyznaczonej ścieżki rowerowej, schody wystają z kamienic na chodnik. Obok chodnika w każdą stronę dwa pasy samochodów, tramwaje…. korki, hałas i smród. Spacer czy jazda rowerem tamtędy to żadna przyjemność. A co gdyby wyznaczyć ubitą ścieżkę szutrową, pieszo-rowerową, wzdłuż Wisły od ulicy Przy Skarpie do samych bulwarów? Nie ulicą Winnica ale tuż przy samej Wiśle. Kto kiedyś spacerował tymi pięknymi terenami? Kto widział Młyn Trzeposza przy Wiśle z XIII wieku? W kolejnych latach można pójść dalej - zamontować oświetlenie, kosze na śmieci, stworzyć asfaltową ścieżkę dla rolkarzy. Dodatkowo niedługo pojawi się możliwość przeprawy przez most kolejowy. To wszystko spaja się w jedną całość.
Budżet na rok: 
2020

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura
  Teatr Baj Pomorski ma niespodziankę dla wszystkich dzieci. Zapraszamy na przedstawienie „Jaś i Małgosia” - spektakl online z musicalowym zacięciem.
 • Miasto
  30 maja obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Życzenia rodzicom zastępczym oraz ich podopiecznym złożył prezydent Michał Zaleski.
 • Drogi, Miasto
  Od 22 do 27 maja 2020 r. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu przyjmował uwagi dotyczące trzech zaproponowanych koncepcji przebudowy ul. Łukasiewicza w Toruniu. Konsultacje cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Wpłynęło 38 uwag, złożono 4 pisma z propozycjami rozwiązań.
 • Drogi, Miasto
  Od najbliższego poniedziałku (1 czerwca) kierowcy parkujący w Strefie Płatnego Parkowania będą mogli wnosić opłaty za parkowanie w parkomatach.
 • Miasto, Sport
  W niedzielę 7 czerwca 2020 r. wystartuje pierwszy z cyklu historycznych rajdów rowerowych „Śladem toruńskich dróg do wolności”.
 • Miasto, Sport
  Zgodnie z zapowiedzią rządu, od 30 maja 2020 r. dostępne będą siłownie zewnętrzne. Wkrótce też będzie można korzystać z placów zabaw.
 • Ponad 7,5 mln zł wynosi budżet obywatelski Torunia na rok 2021. Wnioski będzie można składać już od 8 czerwca 2020 r.
 • U 140 mieszkańców Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono zarażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Kwarantanną objęto 252 osoby, w tym 25 osób znajduje się w miejscu kwarantanny zbiorowej). Do 110 wzrosła liczba zarażonych, którzy powrócili do zdrowia. Od poniedziałku 25 maja nie zanotowano kolejnej ofiary śmiertelnej pandemii koronawirusa.
 • W związku z czwartym etapem znoszenia obostrzeń, możliwe będzie przeprowadzenie pierwszych kulturalnych wydarzeń plenerowych już w ten weekend! Miasto Toruń i toruńskie instytucje kultury zapraszają na Kino Letnie i spektakl z okazji Dnia Dziecka przy CKK Jordanki.
 • Jak branża wraca do normalności - opowiada Katarzyna Małkiewicz z toruńskiego Hotelu Filmar w kolejnym odcinku cyklu realizowanego przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
 • Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który przypada 30 maja, prezydent Michał Zaleski przekazał upominki dla podopiecznych toruńskich rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych.
 • W Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki powstało profesjonalne studio telewizyjne toruńskiej firmy Art4Media. Studio zainauguruje swoją działalność muzycznie, prezentując koncerty.
 • W Zielone Świątki (niedziela 31 maja) komunikacja miejska będzie funkcjonowała wg świątecznych rozkłądów jazdy.
 • Od pierwszego czerwca torunianie mogą korzystać z bezpośrednich porad konsumenckich. Miejski Rzecznik Konsumentów będzie udzielać porad i informacji oraz przyjmować wnioski o udzielenie pomocy prawnej w sprawach konsumenckich w Punkcie Informacyjnym przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 w godz. 7.30-15.30.